Rusko v Radě bezpečnosti OSN zablokovalo návrh USA na rozšíření sankcí proti KLDR

Moskva v Radě bezpečnosti OSN zablokovala americký návrh ohledně KLDR, který zahrnoval doplnění nových fyzických a právnických osob, včetně ruské banky Agrosojuz, do sankčního seznamu, oznámilo ruské ministerstvo zahraničí.

 

 

Na ministerstvu označili důkazy Washingtonu, které byly představeny kvůli odůvodnění návrhu na rozšíření sankcí vůči KLDR, za nepřesvědčivé.

„Odmítnutí vyvolává i už zcela normální metoda tlaku delegace USA v Radě bezpečnosti OSN a pomocných orgánech, která se v režimu nepřirozené časové tísně snaží bez názoru ostatních členů protlačit svůj návrh. Evidentní je také snaha Američanů o „požehnání“ autoritou Výboru Rady bezpečnosti OSN 1718 právě pod vymyšlenými záminkami zavedených jednostranných restrikcí,“ oznámilo ruské ministerstvo zahraničí.

Je zdůrazněno, že nové sankční přístupy USA jsou v rozporu s logikou zklidnění napětí okolo Severní Koreje.

„Je zřejmé, že se Washington snaží co nejdéle zachovat maximální tlak na Pchjongjang, v podstatě až do konce denuklearizace. Podobná destruktivní regulace problémů Korejského poloostrova vyvolává velké znepokojení,“ uvedli na ministerstvu.Minulý týden Spojené státy zavedly sankce proti ruské bance Agrosojuz. Navíc se do sankčního seznamu ohledně KLDR dostal občan Severní Koreje Jung Won, který nejspíše žije v Moskvě. Sankce také začaly platit proti čínské společnosti Dandong Zhongsheng Industry & Trade a severokorejské společnosti Korea Ungum Corporation.

Agentura Reuters později uvedla, že USA požádaly Výbor Rady bezpečnosti OSN do přidání zmíněných osob a společností do sankčního seznamu.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.