Rusko vyvíjí novou generaci protiponorkových zbraní

V Rusku se vyvíjejí nové modely protiponorkových zbraní, oznámil Sputniku generální ředitel koncernu Těchmaš Vladimir Lepin.

 

 

„Projektují se nové modely protiponorkových zbraní, které svými charakteristikami překonávají řízenou leteckou pumu Zagon-2E,“ řekl.

Protiponorková řízena letecká puma Zagon-2 je určena na likvidaci ponorek v hladinové, periskopové a ponorné (až do hloubky 600 m) poloze a také ponorek „ležících“ na dně v mělkých a hlubokých mořských oblastech. Zachycuje cíl na dálku až 450 metrů.

Projektanti dokázali zvýšit efektivitu pumy Zagon-2E ve srovnání s předchozím vzorem Zagon-1 téměř trojnásobně. Přitom se trojnásobně snížila cena plnění bojového úkolu.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host

Ministerstvo obrany zpřístupnilo na svém webu sekci unikátních odtajněných dokumentů, které vypovídají o událostech Velké vlastenecké války ve směru na Bělgorod v létě roku 1943. Toto zveřejnění bylo načasováno v souvislosti s 75. výročím Bitvy u Kurska, která probíhala ve dnech od 5. července do 23. srpna.

V nařízení hlavního velitele Josifa Stalina z 23. srpna se píše, že jednotkám, které se účastnily útočných operací a osvobodily Bělgorod, Kursk a Charkov, bylo uděleno čestné ocenění. Sovětští vojáci, kteří během bitvy osvobodili města, byli poprvé v historii země v srpnu roku 1943 uctěni čestnou salvou.
https://cz.sputniknews.com/svet/201808237942855-bitva-kursk-druha-svetova/