Rusko vyvíjí novou generaci protiponorkových zbraní

V Rusku se vyvíjejí nové modely protiponorkových zbraní, oznámil Sputniku generální ředitel koncernu Těchmaš Vladimir Lepin.

 

 

„Projektují se nové modely protiponorkových zbraní, které svými charakteristikami překonávají řízenou leteckou pumu Zagon-2E,“ řekl.

Protiponorková řízena letecká puma Zagon-2 je určena na likvidaci ponorek v hladinové, periskopové a ponorné (až do hloubky 600 m) poloze a také ponorek „ležících“ na dně v mělkých a hlubokých mořských oblastech. Zachycuje cíl na dálku až 450 metrů.

Projektanti dokázali zvýšit efektivitu pumy Zagon-2E ve srovnání s předchozím vzorem Zagon-1 téměř trojnásobně. Přitom se trojnásobně snížila cena plnění bojového úkolu.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Ministerstvo obrany zpřístupnilo na svém webu sekci unikátních odtajněných dokumentů, které vypovídají o událostech Velké vlastenecké války ve směru na Bělgorod v létě roku 1943. Toto zveřejnění bylo načasováno v souvislosti s 75. výročím Bitvy u Kurska, která probíhala ve dnech od 5. července do 23. srpna.

    V nařízení hlavního velitele Josifa Stalina z 23. srpna se píše, že jednotkám, které se účastnily útočných operací a osvobodily Bělgorod, Kursk a Charkov, bylo uděleno čestné ocenění. Sovětští vojáci, kteří během bitvy osvobodili města, byli poprvé v historii země v srpnu roku 1943 uctěni čestnou salvou.
    https://cz.sputniknews.com/svet/201808237942855-bitva-kursk-druha-svetova/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.