Rusko zuří kvůli „invazi agentů USA“ do diplomatických budov!

Moskva se zásadně ohrazuje proti činností orgánů USA po obsazení ruských diplomatických objektů v San Franciscu, a vyhrazuje si právo na odpověď, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

V pondělí došlo dalším nezákonným vniknutím do uzavřeného konzulátu v San Franciscu.Ministerstvo zahraničních věcí se na svých stránkách vyjádřilo k „invazi amerických agentů“ do ruských diplomatických budov

„Ostře protestujeme proti druhé americké nepřátelské akci. Vyhrazujeme si právo na odpověď. Základním stavebním kamenem pro diplomacii vždy byla a je zásada reciprocity. V souladu s tím, rozumíme, že Američané svým vloupáním do našich kanceláří v zahraničí ve skutečnosti souhlasí s možností podobného zacházení s jejich kancelářemi v Rusku,“ napsalo rozčíleně ministerstvo.

Ministerstvo uvedlo, že Rusko nikdy neudělilo souhlas s odstraněním imunity na diplomatický a konzulární majetek a nedovolilo napadnout jeho zařízení. Resort uvedl, že Spojené státy opět nově porušují mezinárodní právo.„Nyní tam se nalézající americké agenty nikdo nepozval. Jsou to útočníci. Jejich činnost je bezprecedentní zvůlí v historii bilaterálních vztahů,“ uvádí se v značně emotivním prohlášení.

Začátkem září tohoto roku bylo na základě požadavků úřadů USA byly uzavřeny ruský generální konzulát v San Franciscu a obchodní mise ve Washingtonu a New Yorku. Poté byly budovy prohledány. Rusko tyto kroky označilo za nepřátelský krok a slíbilo, že se obrátí na soud.

Zdroj: 1

Loading...

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Autoři nové knihy o speciálních operacích CIA novinář Patrik Baab a bývalý poradce Pentagonu Robert E. Harkavy informovali v rozhovoru pro Sputnik Deutschland o okolnostech řady halasných politických vražd v Evropě koncem 20. století.
Kniha Baaba a Harkavyho pod titulkem „V pavučině tajných služeb. Proč byli zavražděni Olof Palme, Uwe Barschel a William Colby?“ se zakládá na reálných událostech kolem těchto halasných politických vražd, které nebyly dosud odhaleny. Při práci na knize získali novináři přístup k tajným dokumentům sedmi tajných služeb, hovořili s jejich bývalými agenty a dotázali se expertů-toxikologů. https://sptnkne.ws/fD6y

Pin It on Pinterest