Ruský generál Valerij Asapov zabit v Sýrii kvůli pokrytectví USA, vzkaz ruské vlády

DAMAŠEK, SÝRIE (18:30) – Podle Moskvy je smrt generálporučíka Valerije Asapova vina pokryteckého přístupu, jaký předvedly Spojené státy v kampani proti ISIS, kterou v Sýrii vedou. Toto stojí v oficiálním prohlášení ruského náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova:

„Smrt ruského velitele je cena zaplacená krví za pokrytectví americké politiky v Sýrii,“ uvedl Rjabkov.

Generál Asapov byl jeden z předních velitelů Ruských ozbrojených sil, které aktivně podporují Syrskou vládu v probíhajícím boji proti teroristům z ISIS a Al-Káidy. Byl zabit v neděli při teroristickém útoku, blízko města Dajr az-Zaur, které bylo nedávno syrskými a ruskými jednotkami ozvobozeno.

Náměstek ministra Rjabkov sdělil, že zatímco Washington udržuje při životě domněnku, že je aktivním partnerem ve válce proti ISIS, fakta z terénu ukazují zcela odlišnou realitu. Ve svém prohlášení Rjabkov vyzval USA, aby ukončily veškeré operace, které jsou v rozporu se strategickým cílem porazit v Sýrii ISIS.

Vyjádření Rjabkova reflektuje ruské zklamání ruské vlády ohledně snímků, které v neděli pořídilo ruské letectvo. Letecké snímky pořízené v Guvernorátu Dajr az-Zaur ukazují zvláštní jednotky USA nasazené hluboko uvnitř území, které ovládá ISIS.

Podle ruského ministerstva obrany Američané žádnému „odporu bojovníků ISIS“ nečelí a dokonce ani v blízkosti svých základen nemají hlídky, což naznačuje, že se „cítí naprosto bezpečně“, přestože jsou k táborům ISIS tak blízko. Toto zjištění v Rusku rozzuřilo mnoho lidí a vedlo k otázkám ohledně úmyslu Washingtonu podílet se na vyhlazení teroristické organizace ISIS.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Ruský generál Valerij Asapov zabit v Sýrii kvůli pokrytectví USA, vzkaz ruské vlády"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

https://cz.sputniknews.com/foto/201709266038957-zlaty-podzim-Sibir/
Je tam fotka, jak zabraňují pádům kamenů na vozovku
comment image

jirik
Host
jirik
Poslední kilogram bojových jedovatých látek ze 40 tisíc tun zásob, které byly v zemi, zničí ve středu v udmurtské obci Kizner, sdělili RIA Novosti na tiskovém oddělení Federální správy pro bezpečné skladování a ničení chemických zbraní při ruském ministerstvu průmyslu. „Dvacátého sedmého září bude zničen poslední kilogram bojových jedovatých látek ze 40 tisíc tun zásob. Rusko zcela plní povinnosti vyplývající z mezinárodní Konvence o zákazu vývoje, výroby, skladování a použití chemických zbraní a jejich zničení, ke které se zavázalo,“ řekli ve správě. Uvádí se, že od roku 1996 realizovaný prezidentský federální cílový program „Zničení zásob chemických zbraní v RF“ bude… Číst vice »
jirik
Host
jirik

USA neplní své závazky týkající se likvidace chemických zbraní a třikrát oddálily termín s odkazem na nedostatek prostředků, ale Rusko očekává, že Amerika a další země budou plnit veškeré své závazky v rámci mezinárodních dohod, řekl ruský prezident Vladimir Putin.
„Jak je známo, největšími vlastníky chemických zbraní byly právě Rusko a dosud jsou Spojené státy, které bohužel neplní své závazky týkající se termínů likvidace chemických zbraní už potřetí oddalují termín jejich likvidace, a to pod záminkou nedostatečného potřebného množství rozpočtových finančních prostředků,“ řekl Putin. https://sptnkne.ws/f7yH

jirik
Host
jirik

Místošéf Obranné komise horní komory ruského parlamentu Franc Kincevič v úterý řekl ruskému státem vedenému mediálnímu kanálu RIA, že smrt generálporučíka Valerije Asapova v Sýrii umožnila zrada.

„Máme jasná data o tom, že to byla zrada… Ty zrádce hledáme a najdou je už brzy,“ řekl RIA citovaný Klicevič.

Generálporučík Asapov tento týden zemřel v Sýrii v důsledku dělostřelby ISIS u města Deir Ezzor. Tento generál, když k tomu došlo, velel předsunutému postavení, které pomáhá syrskému velitelství s osvobozením Deir Ezzor.

RIA rovněž citovala syrské bezpečnostní zdroje, které údajně také potvrdily, že informace z vyšetřovacího spisu potvrzují verzi o zradě.

Zdroj: southfront.org
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11147-smrt-rusky-general-syrie-zrada

jirik
Host
jirik
“My vieme, že v tom majú majú prsty Američania. Oni sa v informačnom poli váľajú v potoku klamstiev. Klamú a ľudia im veria. To čo hovoria Američania počujú miliardy, to čo hovoríme my, počujú milióny. Teraz im hovoríme, my sa nezastavíme a dovedieme všetko až do konca. Zaplatia za smrť generála Asapova. Verte, zaplatia do posledného, zaplatia všetci, ktorí majú v smrti generála Asapova prsty” uviedol Franc Klincevič v Izvestijach. Franc Klincevič uviedol, že Rusko má dostatok dôkazov aby mohlo obviniť USA zo smrti generála. “Vieme, kto sú vinníci. Máme dôkazy, máme fotografie členov amerického týmu špeciálneho určenia, ktorý má… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!