Ruský ministr financí navrhuje návrat k myšlence limitovaných hotovostních transakcí

Ruský ministr financí uvedl, že ministerstvo financí navrhuje oživit v Rusku myšlenku limitovaných hotovostních transakcí ve snaze omezit stínovou ekonomiku.

US dollars and rubles inside a currency exchange office of a Sberbank

Moskva (Sputnik) – Ruský ministr financí navrhuje oživit v Rusku myšlenku limitovaných hotovostních transakcí za účelem omezení stínové ekonomiky, uvedl v sobotu ministr financí Anton Siluanov.
.
Možná bychom měli uvažovat o omezení hotovostních transakcí. Mnoho zemí se vydalo touto cestou…Jeví  jako správná, jelikož se jedná o element redukující stínovou ekonomiku. Tento nástroj může nabídnout příležitost ke zvýšení daní a možnost učinit naše hospodářství transparentnějším,“ řekl Siluanov na sjezdu strany Jednotné Rusko.

Zavedení nových pravidel by se mělo provést postupně, aby se zabránilo jakýmkoliv nepříjemnostem, zejména v těch ruských obcích a regionech, které nemají infrastrukturu pro bezhotovostní operace, dodal ministr.

Ruská centrální banka a ministerstvo financí začali projednávat vyhlídky limitace hotovostních transakcí již v roce 2012. Návrh zákona na omezení hotovosti byl představen ruskému parlamentu, avšak nebyl přijat vzhledem ke zhoršení hospodářské situace v Rusku.

Ruská ekonomika v roce 2014 utrpěla úpadek, rubl ztratil okolo 50 procent své hodnoty vůči americkému dolaru kvůli nízkým cenám ropy a ekonomickým sankcím, které na zemi uvalil Západ.

přeložila: raja

zdroj: 1

Loading...

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
V.A.M.Pavel Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Všechny vlády světa jsou jedna pakáž.

V.A.M.
Host
V.A.M.

.
Možná bychom měli uvažovat o omezení hotovostních transakcí. Mnoho zemí se vydalo touto cestou…Jeví jako správná, jelikož se jedná o element redukující stínovou ekonomiku. Tento nástroj může nabídnout příležitost ke zvýšení daní a možnost učinit naše hospodářství transparentnějším,“ řekl Siluanov na sjezdu strany Jednotné Rusko.

MA PRAVDU!

Pin It on Pinterest