Ruský tisk: Vypadá to, že na Ukrajině začíná velká válka

 

S pravděpodobností 90% by se dalo by se říci, že od 18. prosince 2016 začala na Ukrajině velká válka: ta se všeobecnou mobilizací a mnohatisícovými obětmi, píše zneklidněně ruský tisk.

 Ruský tisk: Vypadá to, že na Ukrajině začíná velká válka
Doněcké letiště po loňských bojích
28.prosinec 2016 – 01:15
Tento hrozný závěr vyplývá z obecného obrazu konfrontace, která se podobá způsobu boje, který začal v Debalcevu v zimě 2015, napsal analytik ruského portálu Russkaja vesna.

Na frontě s DLR a LLR dochází nejen ke zhoršení, ale k rozšíření eskalace zóny konfliktu: přičemž logika zostření je jiná, není stejná jako uplynulé boje. Například v létě 2015 se zprvu rozpoutal tvrdý boj, pak následovalo vzájemné ostřelování a poté – postupné utišení. V tuto chvíli to není tento případ: za prvé se rozpoutá boj, a pak se rozšířuje geografie a intenzita bojů.

Zdá se, že jsme nyní svědky první etapy hlavní války, jejímž cílem je konečné zhroucení příměří „Minsku-2″, tvrdí autor.

Rusko varovalo Francii a Německo před útokem Ukrajiny na Donbas!

Ale proč ukrajinská armáda (APU) nepřešla do silného překvapivého útoku? Podle analytika tomu brání síla jednotek opolčenců. I když armáda převyšuje dvojnásobně počtem milice Doněcka, je to zřejmě stále málo, a proto se proč válka vyvíjí ostražitě s ohledem na soupeře a se zvýšenou opatrností – nikdo v Kyjevě nechce porážku.

Co se stane teď?

Intenzita bojů se zvyšuje pouze geografií ozbrojených střetů, strany používají těžké dělostřelectvo a občas raketomety. Deklarované příměří 24. prosince nenastalo, a brzy je Nový rok –  dovolené.

Podle zpráv z médií jsou ztráty ukrajinské armády ohromné (stovky mrtvých a raněných). Ale ve stejné době v Kyjevě klidně komentuje situaci na frontě, a vyvolává dojem, že současné ztráty jsou pro armádu přijatelné (a to je možné pouze v případě připravenosti k hlavní válce), dovozuje autor. Je také celkem možné, že cílem současného boje není zostření, nikoliv vítězství nebo porážka, ale zavedení stanného práva na Ukrajině, což je politické rozhodnutí!

Válka se na rozdíl od zostření charakterizuje přítomností politické vůle, která vojáci tlačí dopředu ke splnění příkazu, poukazuje autor a klade další důvody pro své vývody.

V loňském roce byla zima teplá a bahno ztěžovalo pohyb těžkých tanků – nyní jsou na Donbasu mrazy,  zamrzlá půda je dostatečně pevná, a proto se tanky mohou snadno pohybovat v libovolném směru. Kromě toho je Rusko – příznivec DLR a LLR –  nyní plně zaujato Sýrií: aliance Moskvy a Damašku právě dobyla  Aleppo a ztratila Palmyru.

Co by mohlo být dál?

1) Válka v Donbasu dosáhne úrovně konfliktu v Debacevu;

2) Vyhlášení stanného práva a všeobecné mobilizace na Ukrajině;

3) Obvinění Ruska, že jeho vojáci bojují proti ozbrojeným silám na Ukrajině;

4) Zvýšení počtu ukrajinské armády na 200-300 tisíc lidí a útok na Doněck a Luhansk

A to vše se může stát brzy – v zimě a na jaře! Autor konstatuje, že se mu ponuré vyhlídky nechce líčit dál.

Loading...

7
Komentujte

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Afgánski mudžahídi: Rusi sa nikdy nevzdávali a bojovali lepšie ako Američania
http://www.hlavnespravy.sk/afganski-mudzahidi-rusi-sa-nikdy-nevzdavali-a-bojovali-lepsie-ako-americania/877510

jirik
Host
jirik

A teď, jak hlásí Reuters, to vypadá, že ten útok na vánoční trh v Berlíně z minulého pondělí, kdy náklaďák, co vjel do davu, zabil 12 lidí, takto Evropské komisi hned dal záminku k utužení kapitálových kontrol – zvláště kontrol hotovosti a drahých kovů – proudících buď do Evropy, nebo z ní pryč.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9464-evropa-aby-zamezila-financovani-terorismu-navrhuje-zkonfiskovat-zlato

jirik
Host
jirik

Úřady ČR hovoří o chemtrails a otupování fluoridem. Dejte přečíst všem skeptikům…
http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/5306-urady-cr-o-chemtrails-a-otupovani-fluoridem
—-
Ponořili jsme se do prohnilého světa neziskovek a rozkryli jejich vazby na jednotlivá ministerstva. Jsou jako hladové kobylky a nemají nikdy dost. Tady je usvědčující materiál
http://vool.cz/6CMQY

jirik
Host
jirik

Když Vladimir Putin před pár dny prohlásil, že ruské rakety musejí být schopny spolehlivě překonat stávající i budoucí systémy PRO, nenásledovala obvyklá americká reakce v podobě „nezbytnosti budování protiraketové obrany“. Namísto toho přišla z úst Donalda Trumpa výzva k posílení a rozšíření jaderného arzenálu USA. http://vool.cz/a497O
Obecně platí, že hyperzvukové manévrující kinetické hlavice jsou předurčeny k překonání libovolné PRO se stoprocentní jistotou a ke zničení rozhodující infrastruktury nepřítele bez radioaktivního zamoření prostoru.

jirik
Host
jirik

Vláda se potichu snaží změnit Ústavu – další kroky k válce Středa, 28 prosinec 2016 Vláda se v domluvě s pravicovou opozicí snaží změnit Ústavu České republiky tak, aby si uvolnila ruce při vysílání vojsk a povolování pobytu cizích vojsk na území ČR. Sníží se tím kontrolní funkce Parlamentu při průjezdech a dalších vojenských aktivitách NATO, zejména americké armády. To rozpoutá další vlnu militarismu a dále přibližuje možnost velkého válečného konfliktu v Evropě. Skupina poslanců Parlamentu ČR v čele s hercem, písničkářem a režisérem Martinem Stropnickým, toho času ministrem obrany ČR, předložila 7. listopadu 2016 poslancům PČR návrh 956/0 na… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Nedodržování zákonů Ruska je skutečně špatný nápad –
Za protizákonnou dopravu narkotické látky přes státní hranici bylo proti zatčenému zahájeno trestní stíhání podle článku o pašování narkotických látek.

Hrozí mu odnětí svobody na dobu 15 až 20 let.

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612294431229-fsb-zamezeni-propasovani-krym-velke-zasilky-drogy/

jirik
Host
jirik

Как Россия права крымчан ущемляет. Резолюция по Крыму. Мнение из Крыма. Опрос Крымчан
https://www.youtube.com/watch?v=hCFZ-7sWFMo

Pin It on Pinterest