Rusové chystají drtivý úder v Sýrii: Do konce roku přestane Islámský stát existovat

Klíčové úlohy ruské vojenské intervence v Sýrii se téměř naplnily a místní vládní síly obnoví kontrolu nad východní hranicí do konce roku 2017, řekl v pondělí předseda branně-bezpečnostního výboru ruské Státní dumy Vladimir Šamanov.

Jeho slova zazněla na schůzce s představiteli dolních komor parlamentů Ruska a Kazachstánu v kazašské metropoli Astana, informovala agentura TASS.

„Očekáváme, že do konce tohoto roku syrské vládní síly obnoví kontrolu nad východní hranicí Syrské arabské republiky a (teroristická organizace) Islámský stát již nebude existovat jako organizovaná vojenská struktura,“ konstatoval Šamanov.

Ruská vojenská intervence proti teroristům v Sýrii začala 30. září 2015 na žádost syrského prezidenta Bašára Asada. Jak dodal Šamanov, do země se od počátku ruské intervence vrátilo více než milion syrských občanů.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Rusové chystají drtivý úder v Sýrii: Do konce roku přestane Islámský stát existovat"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jara
Host

Zajímavá je i předpověď bulharské Vangy z r.1980 : ,, Za 200 let maďarská aparatura naváže přímý kontakt s ,,bratry z jiných světů“. Do té doby lidstvo přežije mnoho katastrof.Změní se vědomí lidí,přijdou těžké doby a lidé se rozdělí na skupiny podle Víry a na Svět přijde nejstarší učení. Ptají se mne : JE BLIZKO TATO DOBA? NE,NENI BLIZKO , JEŠTĚ SYRIE NEPADLA !

tauri
Host
tauri

Jedni končí, jiní začnou. Po ISILU nastoupí Kurdové, už do nich Emerikáni ládujou dolary. Nemá to konce kraje!

Pavel
Host
Pavel
Jestli má Assad rozum a jestli mají Kurdové alespoň trochu sebezáchovného pudu, tak se budou snažit domluvit o existenci jediné Sýrie a nějaké formě autonomie pro Kurdy v jejím rámci. Assad by měl podle mne pochopit, že Kurdové asi neodevzdají zbraně a své území nikomu. Myslím si, že naprosto maximální ústupek z jejich strany bude, když budou existovat společné pohraniční jednotky v kterých budou Assadovi vojáci a Kurdští také. Když se Assad nebude míchat do vnitřních záležitostí Kurdů ve svém „Kurdistánu“ tak také přispěje k míru ve své zemi. Naprosto ale netuším zda je toho mentálně schopný. Pokud ano, tak… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!