Rychle pryč z EU! Sankce západu Rusko dokonce posílily, tak ho má za to WTO zlikvidovat!

Ne, to vážně není vtip!  Evropská unie žádá po Rusku vymáhat ve výši 1,39 miliardy eur ročně za restrikci importu hovězího masa přes WTO (World Trade Organization). Prý sankce Rusko dokonce posílily a je třeba ho za to potrestat. Pošahané? Neříkal jim to i Václav Klaus, Miloš Zeman a byli hluší a slepí? Nepsali jsme to i my? Dnes se prý musí Rusku pomstít za bruselsko – americkou blbost!

Tento text není sponzorován Putinem a Ruskem

Je to vážně soutěž, který nejblbější vyhrává? Nebo už jenom bezostyšné vydírání?

Jak uvádí Politico, v roce 2016 WTO rozhodla, že Rusko uvalilo „neopodstatněný“ zákaz na import vepřového masa z EU. Tato opatření „měla tvrdý dopad“ na dánské, německé a nizozemské zemědělce. „Sankce se pro Rusko staly příležitostí, jak zvýšit produkci vlastního masa poté, co konkurence se zahraničními společnostmi na trhu zmizela.“ WTO je světová obchodní organizace sídlící v Ženevě. Vznikla v roce 1995 jako nástupce Všeobecné dohody o clech a obchodu. Primárním úkolem organizace je rovnost v rámci otevřeného trhu. Když vyhlásily západní státy sankce na Rusko s představou, že díky krizi a hladu  odstoupí populární Putin, bylo vše v pořádku. Když vyhlásil Putin protiopatření, Evropská UNIE a USA se smály. Dokonce Votápek z Putina udělal přímo „blbečka“ .

 

 
 

Putinův vlastňák – napsal stálý geniální komentátor našívaší Čt24

Ruský prezident chtěl potrestat země, které uvalily na Moskvu sankce za její agresi proti Ukrajině. Namísto hysterie doporučuji zachovat chladnou hlavu a počkat, komu vlastně ruské embargo ublíží: zda našim zemědělcům, nebo samotnému Putinovi, který svým krokem určitě podráždí ruské elity, zvyklé na evropské potraviny.

Spíš než dopady na EU (Česko) by mne zajímalo, jaký důsledek bude mít ruský zákaz na matičku Rus a její obyvatele. Rusko je totiž na dovozu potravin už dlouhá desetiletí závislé. Jistě, dovézt je může i odjinud než z EU nebo USA, ale nebude to jaksi hned a určitě to nebude zadarmo. Myšlenku, že by si Rusko odpovídající potraviny samo vypěstovalo, pak můžeme rovnou opustit. Takový zázrak nedokázali ani kouzelníci z Politbyra ÚV KSSS a zcela určitě to nedokáže ani jejich učeň Vladimír Putin. A to i přesto, že v r. 2010 vyhlásil pětiletý program zaměřený na dosažení potravinové soběstačnosti. Program samozřejmě zkrachoval, ale možná že teď, až dojdou evropské potraviny, bude se pan prezident tvářit, že už je Rusko soběstačné…

 Zákaz dovozu potravin by mohl být docela hezký Putinův vlastní gól. Když si pomyslíme, že celé dobrodružství s Krymem a východní Ukrajinou spustil proto, aby si zvýšil otřesenou popularitu a zamaskoval neúspěch ekonomických reforem, pak nespokojenost elit by mohla být přesně ten důsledek, který určitě nezamýšlel…

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarošNulaAlesPavel Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

5

Ales
Host
Ales

Nechme ussakum jeste chvili jejich iluzi nadrazenosti. Letosni rok je jejich posledni

Pavel
Host
Pavel

Já jen pevně doufám a chci věřit, že loňský rok byl jejich posledním, coby hegemona ve světě. A letošní rok, že bude rokem Ruské federace a České republiky a Polska a Maďarska. Protože ti ostatní evropští trpaslíci (včetně Rakouska) se na odchod z EU nezmůžou. Aby nebyla mýlka (nemyslím tím rokem Ruska, jak jsem pak uvedl nás a Poláky a Maďary) že by Rusko bylo v EU. Letošní rok bude rokem Ruska pro ně z jiných důvodů než pro nás samozřejmě. A že to bude také rok Číny, která by se měla stát hospodářsky největším státem světa (ona již jím… Číst vice »

Ales
Host
Ales

Ja bych rekl, ze nas spise z EU s velikanskou hanbou (k nasi nevyslovne radosti) vylouci. Uz nebudou vedet, co si s nami maji pocit… Tolik usili a penez a ne a ne cechy zlomit!
Vsechno bude dobre a vyresi se. Nejak si poradime

Nula
Host
Nula

:D:D:D … reakcie, aj keď politico nepokladám, za príliš dôverihodný zdroj sú podobné dnešnej úsmevnej situácii, ktorú som pojal po ceste pri zastávke v Kauflande v Lučenci. Míňali ma tam dvaja mladí chlapci (cca. 11-12 roční) – jeden z nich bol zrejme domáci a ten druhý mu hovorí: Ta ja som z východu, my tam máme McDonald a vy tu nemáte nič ! Ono keď je niekto vychovaný programom EGA/satankom ako pupok sveta, tak nejak nepostrehuje, že je to pozostalá „diera“, ktorá vznikla odstrihnutím od bytia do existenčného stavu žitia programovaním?! Takéto nátlky sú fantastickým prostriedkom na manipuláciu. Ospravedlňujem sa… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Tajná križiacka vojna proti „Venédom“ a Rusom – proti slovanskému typu civilizácie – trvá minimálne tisícročie. Ukradnutá a zatajovaná história, debilizácia a podlá vakcinácia – rozvrat školstva a zdravotného systému – dokument o deštruktívnych procesoch prebiehajúcich ešte zotrvačne v Rusku v rámci pojeľcinovskej doby – ale aj o začínajúcich reštauračných projektoch na zvrátenie tohoto stavu. Svetové pozadie organizácie týchto procesov.
Германия скрывала это, пока археологи не нашли СЛАВЯНСКИЙ город в Баварии.Настоящая история славян
https://www.youtube.com/watch?v=ey5hM0wurfE
Спелеологи вошли в пещеру и АХНУЛИ.Изделия непонятного предназначения.Арии.Следы белых богов
https://www.youtube.com/watch?v=Jqeu6S_XSrQ