Salvini a Le Penová vytvořili Frontu svobody, má „vyčistit“ bruselský bunkr. Kdo bude z Česka přizván?

Šéf italské protibruselské strany Liga, Matteo Salvini, a předsedkyně francouzského krajně pravicového Národního sdružení (bývalé Národní fronty) Marine Le Penová dnes pro květnové volby do Evropského parlamentu (EP) představili koalici Fronta svobody. Informoval o tom deník La Repubblica. Pokud to bude možné, budou mít obě uskupení také společnou kandidátku, řekl Salvini.

Fronta Svobody má za cíl rozbít totalitní bruselský bunkr a vůbec to není nereálné. Politika Bruselu, Paříže i Berlína se Evropanům už zajídá. To k dvojici zakladatelů Fronty svobody jistě přivede německou AfD, rakouské Svobodné a formaci Nizozemce Wilderse. Orbánův Fidész a polské Kaczynského PiS jsou jasnými členy Fronty svobody, když už samotný zvolený název říká, o co zakladatelům jde.

 

Za Česko by jeden očekával pozvánku pro SPD Tomia Okamury, ale jeho poslední výsledky jsou nejen tristní, ale navíc až příliš se šeptá o nedemokratičnosti v SPD, o zájmu pouze o peníze, o přehlížení vlastních členů a o praktikách, které spíše než svobodu připomínají onen Brusel.

Uvolněné místo Okamury nepochybně bude chtít využít hnutí ANO a jeho šéf Babiš ostatně protimigrantskou politiku rychle převzal. Moc v Bruselu je důležitá a to Babiš ví. Okamura a jeho tým důvěru voličů zjevně prohospodařili a ještě se tváří, že poloviční čísla oproti celostátním volbám jsou výhrou. Avšak pohádku o císařových šatech zná skoro každý a tak víme, že Okamura je nahý. A politická nahota pozvánkou do Bruselu nebude.

Zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ikuLenjirposMartin RubášČESKÝ LEV Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
CZK
Host
CZK

Zrovna dneska jsem se setkal s podobným názorem, že Okamura je vlastně lump, co jenom balamutí lidi kolem sebe a že ve skutečnosti pracuje pro Američany. Připouštím, že dnes je vše možné. Jenomže nestudoval v u.s.a., na rozdíl od pirátů neměl raketový start a dokonce bylo podniknuto několik „vražedných“ kroků směrem k němu a jeho straně. Proběhl puč proti němu členy jeho vlastní strany. obvinili ho mediálně již dvakrát z nějakých finančních nesrovnalostí, ale nikdy nebyl obviněn, natož odsouzen. Dokonce ukecali jeho bratra do „protikampaně“. Dokonce mi rovnou nabídnou Babiše. Zatím ten premiér dělá spíše konstruktivní věci pro Čechy, ale… Číst vice »

ČESKÝ LEV
Host
ČESKÝ LEV

Osobně Tomiu znám.K penězům i populismu má vřelý vztah.
Znám také 2.stranu teroristy Drahoše.Mám pocit,jakoby si Tomiu koupili.
Proto taky volby PROS RAL 🙂 V menších obcích vůbec nekandidovali,
ač potenc.kandidáty tam měli… Ve městech je převálcovali USLIMOVÉ
HROMADNĚ DOVEZENÍ K VOLBÁM Z REICHU !
Navíc si strany kupovali hlasy za 500 údajně 🙂
ZRADA,KAM SE HNEŠ.

Len
Host
Len

Pokud Babiš staví v Německu největší chemičku na výrobu umělých hnojiv v Evropě, nebude asi tak úplně hájit zájmy Česka – sedět na dvou židlích nejde. Němci ho o ni stejně připraví – důvod se najde.

POIUZTR
Host
POIUZTR

Myslím že to je nesmysl, Babišovi ministři podepisují jednu deklaraci za druhou o kterých tvrdí, že nic neznamenají a přitom před lidmi dělají největší odpůrce migrace atd. Jezdí na kobereček do Německa, kde už dostal čočku, že s SPD ne a že Brusel ano a podle toho jede. Takže ten do článku nezapadá ani omylem…

Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Je na čase, EU je stále horší a totalitnější. Sna´ži se nás zaplavit migranty a taky chce skončit se svobodou projevu. Ostuda! Držím Salvinimu palce.

http://www.epshark.cz/clanek/1088/eu-cenzura-internetu

jirpos
Host
jirpos

Salvini i Le Penova natocili osobni video kde podporuji Tomia ted pred volbama, nemyslim si ze by pozvanku mel dostat kdokoli jiny nez on.osobne mam velke vyhrady k lidem co si Tomio vybira k sobe. Ovsem krome neho a Vaclava Klause mladsiho v soucasne politice nikoho se zdravym nazorem a zaroven se srdcem nevidim.

iku
Host
iku

Časem se ukáže, jak to doopravdy je. Nyní určité skutečnosti ukazují na to, že to s p.Okamurou
není vše až takové, jak si představujeme. Jeho výběr lidí např. Na našem obvodě u něho člověk, který byl v jiných stranách a divně vystupuje, vzbuzuje nedůvěru u všech, co ho znají. Také mě mate, že pan Okamura má bratry s naprosto jinými názory. (Vím z vlastní zkušenosti, jak taková pozice je zrádná). Prostě není jisté, zda doopravdy svým voláním po referendech a přímé demokracii hájí české zájmy.