ŠÉF TURECKÉ AMNESTY INTERNATIONAL SKONČIL VE VAZBĚ, BYL OBVINĚN Z ČLENSTVÍ V TERORISTICKÉ ORGANIZACI

ISTANBUL – Šéfa turecké pobočky lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) Taner Kilic zavřely turecké úřady do vyšetřovací vazby. Počká si v ní k soudu, který posoudí obvinění, že byl členem teroristické organizace. Informovaly o tom v sobotu turecká média.

Není zatím jasné, zda teroristickou organizací myslí turecké orgány přímo Amnesty International, nebo má jít o jiné seskupení.

Ředitel mezinárodní centrály Amnesty International Salil Shetty rozhodnutí tureckých úřadů již označil za „nehoráznou nespravedlnost“.

Kilic zadrželi v úterý v Izmiru v rámci razií proti sympatizantům a údajným sympatizantům exilového duchovního vůdce Fethullah Gülen, jehož turecké vedení obviňuje z odpovědnosti za loňský pokus o vojenský převrat.

Spolu s Kilic zadrželi dalších 18 pracovníků turecké pobočky AI. Podle tureckých médií jsou mimo jiné podezřelí z toho, že ve svých smartphonech používali aplikaci ByLock, která je podle tureckých úřadů využívaná na tajnou komunikaci mezi stoupenci Gülena.

Od loňského neúspěšného pokusu o převrat platí v Turecku výjimečný stav. V zemi probíhají politické čistky, téměř 50 tisíc lidí bylo zatčeno a obviněno z účasti na puči. Ze státní služby či armády bylo propuštěno již přes 100 tisíc lidí.

Gülen žije v americkém exilu. Turecké vedení žádá jeho vydání, Spojené státy to odmítají. Gülen tvrdí, že všechna obvinění proti němu jsou vymyšlená a loňský pokus o vojenský převrat odsoudil.

 

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "ŠÉF TURECKÉ AMNESTY INTERNATIONAL SKONČIL VE VAZBĚ, BYL OBVINĚN Z ČLENSTVÍ V TERORISTICKÉ ORGANIZACI"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Buba
Host

Kdoví jak se to všechno motá. Na „alternativách“ člověk zjišťuje, že AI také není až tak lidumilná organizace a vše kam poukazuje „filantrop“ Soroš přes různé pobočky peníze velmi smrdí. Před dvěma roky když jsem byl v Turecku na dovolené, tak mi tam zablokovali i Seznam, o kterém je známo, že podporuje mainstremové zprávy. Takže pro plebs není skoro možné vyfiltrovat z různých medií pravdu, tedy vlastně jenom to co se pravdě njvíce blíží. Situace v Turecku se mi nelíbí a proto už tam nejezdím. Ale pravdy se jeden nedobere

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!