Senátoři chtějí zrušit čínské léčitelství jako zdravotní obor

Senát bude znovu řešit zařazení terapeuta a specialisty tradiční čínské medicíny mezi odborné zdravotnické pracovníky. Senátoři Alena Dernerová (za SD-SN) a Vladimír Plaček (ČSSD) to navrhli zrušit v novele o uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání. Senát, který v červnu zařazení poskytovatelů čínské medicíny mezi zdravotnické profese schválil, se návrhem začne zabývat v prosinci.

Zákon podle senátorů „přiznal čínskému léčitelství statut medicínského oboru, čímž zvýhodňuje čínské léčitelství oproti jiným léčitelským metodám.“ Proti přitom byli děkani lékařských fakult, Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně, Česká lékařská komora i senátní zdravotnický výbor.

„V žádné evropské zemi nejsou léčitelé v právním slova smyslu považováni za zdravotníky, a to bez ohledu na metody, které provozují. Česká republika se tak stala v rámci Evropy absolutní raritou,“ uvedli Dernerová s Plačkem.

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) potřebu pravidel pro poskytovatele čínské medicíny obhajoval tím, že nyní vzdělání, rozsah a kvalitu nabízené péče čínských léčitelů není možné ověřit. Výuku mají podle plánů poskytnout kvůli nesouhlasu lékařských fakult zdravotně-sociální fakulty. Vzdělávací program má být vytvořen ve spolupráci s partnerskými čínskými univerzitami.

Tvůrcům novely vadí mimo jiné to, že by čínští léčitelé byli zvýhodněni oproti ostatním, mohli by získat titul bakaláře či magistra a jejich služby by mohly hradit zdravotní pojišťovny. „Hlavní námitkou proti čínské medicíně jako regulérní součásti českého zdravotnického systému je nejen fakt, že nejde ověřit kvalitu čínských lékařů, ale zvláště to, že peníze za alternativu z Dálného východu mohou chybět jinde, například při léčbě vzácných onemocnění,“ dodali senátoři.
.
No já bych řekla, že pravda bude zase někde jinde. Farmako-mafie vyvíjí tlak, poněvadž cítí, že by se lidé mohli uzdravovat, nikoliv pouze léčit. Námitka, „že peníze za alternativu z Dálného východu mohou chybět jinde, například při léčbě vzácných onemocnění.“ Opravdu?? A nechyběly by třeba na úplatky? 
Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

15 komentářů

 1. jirik napsal:

  Pokud vím tak na léčbu čínskou medicínou se prý čeká i přes půl roku….2 měsíce čekání na vyšetření CT, které hradí pojišťovna…..

  Bojuje s rakovinou plic, léčbu si ale hradí sama. Pojišťovna odmítá platit

  V květnu 2012 začala Hanka (44 let) pociťovat, že se nějak moc zadýchává při chůzi do schodů. Přisuzovala to vyšší hmotnosti. Pak ale začala často pokašlávat, a tak pro jistotu navštívila svoji praktickou lékařku. Ta usoudila, že se jedná o zablokovaná žebra a poslala Hanku na rehabilitaci. Hance se to ale nepozdávalo, a tak zašla za lékařkou znovu.
  https://www.novinky.cz/zena/zdravi/455101-bojuje-s-rakovinou-plic-lecbu-si-ale-hradi-sama-pojistovna-odmita-platit.html
  „Chtěla jsem se ujistit, že si je lékařka svou diagnózou skutečně jista. Zablokovaná žebra jsem totiž měla dva roky zpátky a bolest byla úplně jiná,“ vysvětluje Hanka. Lékařka ji tedy poslala na rentgen, který ukázal vodu na plicích. „Bylo mi řečeno, že se mám někdy objednat na CT. Jela jsem zpátky k obvodní lékařce, aby mě objednala. Volno měli až za dva měsíce. Díky její přímluvě se podařilo domluvit termín na CT ještě ten den,“ vzpomíná Hanka.

 2. ověřit kvalitu čínských lékařů napsal:

  Citat:
  „ověřit kvalitu čínských lékařů“ S TIM NAPROSTO SOUHLASIM. PROC? I MEZI NIMI JE VELKE MNOZSTVI TECH, KTERI TVRDI JA VIM, ALE VE SKUTECNOSTI NEVEDI. Zdravi nade vse.

 3. lid napsal:

  Já chci zrušit senát

 4. CZK napsal:

  …..“peníze za alternativu z Dálného východu mohou chybět jinde, například při léčbě vzácných onemocnění“……
  Nevím, jestli tomu správně rozumím, ale žádná zdravotní pojišťovna přeci neproplácí jakékoliv úkony „léčitelů“, bez ohledu na to, zda českých, nebo čínských.
  Když jsem měl problém s alergií, předepsal mi lékař vakcínu, kterou mi pojišťovna „proplácela“ 500,- Kč a já jsem „doplácel“ 3.500,- Kč! Tak nevím, kde jaké prachy budou chybět kvůli léčitelům?

 5. octomaník napsal:

  Na octoweb byla přidána zdigitalizovaná kniha *Medicína dávných civilizací od Kurta Pollaka* – velikost cca 3gb
  Ke stažení http://octovani.mablog.eu/notysek-listopad-2017/

  To CZK – *Tak nevím, kde jaké prachy budou chybět kvůli léčitelům?* Hlavně ty peníze budou chybět překladatelům z angličtiny do češtiny a z čínského jazyka do českého

 6. Jara napsal:

  Ale berme skutečnost. Takzvaná ,,moderní medicína“ existuje ne více jak 200 let. A ta východní,včetně čínské mnoho tisíc let,má prokazatelné ůčinky,je dostupná a hlavně levná ! A ,,paraziti“ bez rozumu ji říkají alternativní, ponižují ji,matou a lžou o ní jen proto,že se jedná o zisky a zas jen a jen o zisky ! Přitom velmi bychom ušetřili a běžně bychom zvládli léčit kolem 75 % nemocí, moderní medicína pak těch zbylých asi 20-25 %. Uvedu příklad : ,, Je to asi 14 dní. Při ůklidu jsem vyhazoval starší kosti určené pro sousedova psa.Neměl jsem rukavice a nešel jsem si ihned umýt ruce. Protože byl vítr a začaly mi slzet oči,přetřel jsem si infikovaným prstem několikkrát slzu pod pravým okem . Ráno při pohledu do zrcadla jsem doslova stuhnul-pod okem se objevila vážná infekce, fialověčervená růže, velikosti asi 3 x 2 centimetry .Navíc byla neděle! Nezpanikařil jsem a začal uvažovat. Růži přece vytváří mikroorganismy, viry i baktérie…a jak se proti nim tělo brání? Horečkou. Ale jak vyvolat horečku,rychle a hned na této části kůže? Pomohlo mi zklidnění , základ.znalosti i intuice. Do malé lžičky jsem nabral SODU ( obyčejnou,dostupnou sodu bikarbonu) ,tu pak vysypal do velké polévkové,kde jsem přidal trošku OCTU,aby vznikla kašička…reakce začala hned,trošku to zapěnilo…to jsem pak jako placku umístil pod oko na růži a nechal působit…dokud kašička ůplně nevyschla . Cítil jse jen slabé pálení,kůži to vůbec nepoškodilo,nespálilo. Ale vyvolal jsem na místě infekce kůže vysokou teplotu !! to jsem opakoval celkem 4 x, s přestávkami 4-6 hodin. Výsledek ? Druhý den večer po růži ani stopy. Navíc jsem měl doma i komplex vitamínů B – b komlex forte, vzal jsem si jednu asi po 6 hod,celkem 3 ( vit. skup. B totiž pomáhají dobře hojit kůži..) A co by se mohlo stát v pondělí na kožní,…á v dalších dnech,kdybych si takto,ihned nepomohl? Růže je velmi závažné poškození kůže a velmi rychle se šíří. Dostal bych nejdříve antibiootika….ale než by se dostaly až do kůže…a jen v minimál.množství… taky bych mohl dopadnot jako ….řada jiných nešťastníků….Tímto velmi levným a prostým způsobem jsem si pomohl.Rychle,levně,ůčinně“. Nebo druhý aktuální, starý 3 dny: ,,syn hovořil s kamarádem s Prahy,chemikem-farmaceutem a hrdě hlásil,že nyní vyvíjí nový lék na snížení vys.krevního tlaku. Usmál jsem se a řekl synovi,ať se chemika zeptá,jestli zná ůčinky kukuřičné mouky ( 1 pol.lžíce se zalije vařící vodou,nechá přes noc a ráno se tato voda vypije…usazená mouka ne-ta se jako logr vyhodí) Byl jsem ale velice překvapen,jak rychle chemik zareagoval, vše znal a ještě vysvětlil,jak to funguje ! A dodal,že oni potřebují zisky a vydělat. A kukuřice roste všude ! Takže musí napodobit to Přírodní a Dokonalejší , za chemickou umělinu—méněůčinnou,ale ziskově výhodněnější—s několikanásobným ziskem—vytěžením a vycucáním peněz od prostých ,,nemocných“! Jinak by přišli prý nabuben…“

 7. Len napsal:

  Rok a půl táhnoucí se problémy – při nesnesitelných bolestech čekám 3 týdne, než na mě příjde řada v ortopedické ambulanci,
  7 týdnů na magnetickou rezonanci a pak další měsíc se zprávou opět k ortopedovi. Nebýt homeopatických léků, tak jsem se už asi oběsila. Trochu mi potlačují ty bolesti.

 8. jirik napsal:

  Došlo emailem – omluva za mnoho odkazů

  Warfarin Co vám lékaři neřeknou Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/s/jj/UOw/6qbv65/sZhTP1nlFV)

  Mamografy Způsobují rakovinu Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/v/j5/UOw/6qbv65/zcfG0tDm8V)

  Toxiny v domácnosti Co dýcháte doma? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/z/jr/UOw/6qbv65/vkJ1zQuiTj)

  Co mít v lékárničce Nejúčinější přírodní antibiotikum Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/U/jY/UOw/6qbv65/Ud4haDLpVL)

  Průlom v léčbě cukrovky Jak si pomoci za 8týdnů Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/j/je/UOw/6qbv65/sw1yw6PHhB)

  Tlusté střevo Vstupní brána ke zdraví Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/5/j3/UOw/6qbv65/h01LX9YCT)

  Varování!!! Co hrozí při kolonoskopii Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/r/jW/UOw/6qbv65/vP623Vdq4p)

  Chlór ve vodě je problém Jak ho odstranit? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/Y/jx/UOw/6qbv65/s5JPxFOLw6)

  Pomoc při dně Jak odstranit krystalky z kloubů Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/e/jd/UOw/6qbv65/zVoa3sJlFO)

  Pomoc při hubnutí 2 lžíce kokosového oleje denně Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/3/jS/UOw/6qbv65/g3O0Rc4o5)

  Kurkuma Co by měli vědět všichni diabetici Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/W/jB/UOw/6qbv65/6u0l8HDnh1)

  Vakcíny jsou podvod Co odhalují tajné vládní dokumenty Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/x/jN/UOw/6qbv65/6IRFCx2oAT)

  500 hektarů shořelo Proč Maďaři zapálili geneticky modifikovanou kukuřicí
  Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/d/jt/UOw/6qbv65/scwonNal3O)

  Symboly na plastových lahvích Jsou tyto lahve bezpečné? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/S/jw/UOw/6qbv65/9IRkKNHuD)

  Wifi síť Může pomalu zabíjet? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/B/jG/UOw/6qbv65/vuzg2fxDs5)

  Ekzém a fleky na tváři Co s nimi udělá jablečný ocet? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/N/jp/UOw/6qbv65/sBoXTussFe)

  Rtuť Jak ji dostat z těla pryč Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/t/jD/UOw/6qbv65/zDEcEcw3HZ)

  Patrick Swayze Mohl být zachráněn? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/G/j0/UOw/6qbv65/ze3I6jloN6)

  Mýtus chemoterapie Jedovaté léky způsobují další rakovinu Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/p/jn/UOw/6qbv65/sv7xfhx0tQ)

  Jak zastavit migrénu V jednoduchosti je síla Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/D/jk/UOw/6qbv65/vrJsoAYAyx)

  Soda bicarbona Noční můra farmaceutického průmyslu Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/0/jE/UOw/6qbv65/6KyP5CPuq9)

  Články březen 2016

  Energetické léčení Příběh žokeje Váni Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/n/Ub/UOw/6qbv65/BlfUczPK9)

  Opary Typy oparů Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/k/UO/UOw/6qbv65/600InrakzZ)

  Léky pro nemoc zvanou život Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/E/Um/UOw/6qbv65/6xJstOXWZX)

  GMO – proč nenajdete označení na obalech Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/w/Uu/UOw/6qbv65/Uxyy0u2wzs)

  PSA test nebezpečná mystifikace Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/l/jP/UOw/6qbv65/6Ok4nTyWrP)

  Superlék ZELÍ Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/a/j6/UOw/6qbv65/z86bdmlwlL)

  Homeopatičtí skeptici se stávají jejími zastánci Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/J/js/UOw/6qbv65/6cyfaXkEJR)

  Jak se zdravě stravovat Základní rady Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/H/jv/UOw/6qbv65/gqf3JiGIZ)

  Zabijáci – glutaman a aspartam Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/Q/UX/UOw/6qbv65/FYOOy61QG)

  Poznejte z obličeje co Vás ničí Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/y/UI/UOw/6qbv65/zz4DAIIc56)

  Vakcína na chřipku se rtutí Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/2/UT/UOw/6qbv65/b8A67cjrz)

  Lék na rakovinu plic za dolar Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/8/Ui/UOw/6qbv65/zuNVkM9TvR)

  Esenciální oleje, nová antibiotika? Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/7/Uo/UOw/6qbv65/6cmw0f96zS)

  Vakcinace z pohledu chemika Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/q/UM/UOw/6qbv65/vsI9hUJ2MV)

  Komplikace po očkování u dětí Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/F/Ug/UOw/6qbv65/vb2pha4zID)

  Unikátní extrakt z Rdesna mnohokvětého Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/L/U9/UOw/6qbv65/vMBizXm1CW)

  Úžasná himalájská sůl Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/Z/UV/UOw/6qbv65/vW6uNGxIqT)

  Náhrada za kortikoidy Celý článek
  (http://pavelstepka.ontraport.net/c/s/sy9/vTwC/R/Uc/UOw/6qbv65/vbmmDHq7Uu)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 4 =

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!