Senzační odhalení! Bývalý agent CIA odkrývá: Lžemi jsme rozhoupali Jugoslávii. Ze všeho jsme obvinili Srby.

…..pravda se dostane napovrch, a co bude pak???? Jaké sankce budou proti USA?????

10:54

Bývalý agent CIA Robert Baer, který před několika lety opustil službu, odhalil největší tajemství této organizace, jak penězi a lžemi rozporcovali bývalou Jugoslávii a vinu za to všechno svedli na obětního beránka – na Srby.

Baer v interview, který poskytl v Quebecku (Kanada) u příležitosti své nové knihy „Tajemství Bílého odmu“, povídal o tom, co viděl, slyšel a zjistil během čtyř let, kdy jako agent CIA „operoval“ na území bývalé Svazové federativní republiky Jugoslávie, od Sarajeva po Slovinsko. Po své balkánské misi pracoval na úkolech na Blízkém Východu.

Robert Baer je dnes prominentní spisovatel, sloupkař, který píše současně pro Time, Vanity Fair, Wall Street Journal a Washington Post.

Interview, který poskytl Robert B. Baer sajtu globalresearch.ca přinášíme vcelku:

Jaký jste měl v Jugoslávii první úkol?

Přiletěl jsme ještě s třemi dalšími agenty helikoptérou. Dostal jsme se do Sarajeva 12. ledna 1991. naším úkolem bylo sledovat údajné srbské teroristy, kteří prý plánovali útok na Sarajevo.

Co to bylo za teroristy a proč plánovali útok?

Dali nám soubory informací o skupině, která se jmenovala „Velké Srbsko“, kteří plánovali bombové útoky na klíčové budovy v Sarajevu, aby zabránili snaze, aby Bosna vystoupila z Jugoslávie.

Jestlipak tato skupina skutečně existovala a jaký byl váš skutečný úkol pod velením CIA?

Ta skupina ve skutečnosti nikdy neexistovala! Naše velení nám lhalo! Naše mise ve skutenčosti měl a za úkol zasít paniku mezi bosenské politiky, abychom jim naplnili hlavy myšlenkami, že je chtějí Srbové napadnout. Zpočátku jsme tomu věřili i my, ale časem naše podezření vzrostlo. Proč jsme všude šířili tuhle hysterii, když ta skupina vůbec neexistovala?

Kdy byla vaše mise ukončena? Měla nějaké pojmenování?

Pro mne to všechno skončilo po dvou týdnech, protože jsme odejel z novým úkolem o Slovinska. Operace trvala měsíc a měla pojmenování „Pravda“, ačkoli to bylo něco úplně jiného

Proč jste odjel do Slovinska?

Dostal jsme instrukce, že je Slovinsko připraveno vyhlásit nezávislost. Dostali jsme přes milion dolarů, abychom pomlhli různým nevládním organizacím, opozičním stranám a početným politikům, aby šířili nenávist.

Co jste si myslili o té propagandě CIA a co si o tom mysleli vaši kolegové?

Samozřejmě, nikdo neodmítá misi, kterou mu přikáže CIA. Zvlášť, když jsme všichni nervózní a náchylní k paranoie. Mnoho agentů a vedoucích pracovníků CIA zmizelo, protože odmítali šířit propagandu proti Srbům v Jugoslávii. Osobně jsem byl šokován množstvím lží, kterými nás „krmili“ agentura a politici! Mnoho agentů CIA se podílela na šíření propagandy a přitom ani nevěděli, co dělají. Všichni znali jen zlomek příběhu, a jen ti, kteří to všechno vymysleli věděli všechno, a to byli politici.

To znamená, že proapaganda dělal všechno proti Srbům?

Ano i ne. Cílem bylo, aby se rozpadla republika Jugoslávie. Vybrali jsme obětního beránka, kterého jsme vinili ze všeho. Někoho, kdo je vinen za válku a násilí. Srbsko bylo vybráno proto, že je svým způsobem jakýmsi pokračovatelem Jugoslávie.

Všichni jsme slyšeli o Srebrenici. Co nám o tom můžete říct?

Opět jsme se ocitl v Bosně v roce 1992 a tehdy jsme měli školit ozbrojené síly Bosny, nového státu, který vyhlásil nezávislost. Srebrenica je jedne vlký příběh a bohužel, mnoho lidí tu bylo zmanipulováno. Srebrenica – to je politický marketing.

Můj šéf, který byl bývalým americký senátor, nadšeně opakoval, že se v Bosně uskuteční nějaký velký podvod. Měsíc před údajnou genocidou ve Srebrenici řekl, že to město bude ve všech zprávách světových televizí a nařídil nám, abychom zavolali do médií. Když jsme se ho zeptral proč, řekl mi „Však uvidíš!“ Nová bosenská armáda dostala rozkaz napadat sídla a civilisty. Byli to všechno samozřejmě obyvatelé Srebrenice. V určitém okamžiku vpadli Srbové z druhé strany. Určitě je někdo platil, aby je „postrčil“.

Kdo je tedy vinen za Srebrenici?

Vini jsou Bosňáci, Srbové i my Američané! Skutečností je, že na konci všechno leží vina na Srbech. Bohužel, mezi pohřebnými ve Srebrenici jsou lidé i jiných národností. Před několka lety bývalý agent CIA, který je nyní v Mezinárodním měnovém fondu, mi řekl, že Srebrenica je výsledkem domluvy mezi americkou administrativou a bosenskými politiky. Srebrenica byla obětována, aby Amerika měla důvod k napadení Srbů pro údajné válečné zločiny.

Proč byl na konci rozpad Jugoslávie a proč si to americká administrativa přála?

Vše je velmi jasné: lidé, kteř vyvolali válku a kteří diktovali podmínky míru jsou nyní majiteli společností, které využívají přírodního bohatství! Udělali z národů Balkánu opravdové otroky, kteří makají za malý peníz a prodkty jejich práce končí v Německu, Americe … Pak je myslím jasné, kdo je vítězem války. Abyste dokázali financovat hospodářství ve své zemi, jste dotlačeni do situace, kdy si musíte půjčit peníze. To je stejný příběh ve všech zemích Balkánu.

Máte nějaký posleství pro národy bývalé Jugoslávie?

„Zapomeňte na minulost. Je plná lží a vymyšlenin! Manipulovali s vámi, získali, co chtěli a je hloupé, že se dál nenávidíte. Musíte ukázat, že jste silnější a že víte, kdo vám to vše udělal. Já se upřímně omlouvám za všechno. Právě z toho důvodu se už dlouho zabývám odhalováním tajností CIA a Bílého domu“ – říká Robert Baer.

 

Zdroj a Zdroj a Zdroj.

http://kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=1825%3A2015-12-20-12-36-02&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs

Loading...

11
Komentujte

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jirikLiběnatomáš marnýmilan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Študenti Londýnskej univerzity požadujú odstrániť z osnov významných európskych filozofov, lebo sú “bieli”
Študenti prestížnej University of London požadujú, aby významné osobnosti ako Platón, Aristoteles, Voltaire, Descartes či Immanuel Kant boli zakázané v osnovách filozofie, pretože sú “bieli” (európski) http://vool.cz/l9yO9
—-
Českým vlasteneckým skupinám sa podarilo nabúrať do mailov českého premiéra Bohuslava Sobotku, jeho poradcu Ota Novotného, ako aj popredných predstaviteľov mimovládneho sektora od Kocába až po organizátorov manifestácií vítajúcich imigrantov.
http://ac24.cz/zpravy-z-domova/9560-skandal-cr-sobotka-vlada-strategie-priliv-migranti

Liběna
Host
Liběna

Genderizmus – varovanie zo Švajčiarska https://www.gloria.tv/video/yR4UWBwqxUAU6vPTam7KJPeG9

milan
Host
milan

Je mi lito, ze nemohu vubec psat komentare a kdyz je tedy napisu, tak nejsou vubec na strankach…..mrzi me to. Mej te se moc fajn, nikomu sem neublizil a je mi jedno z jakeho duvodu jste to udelaly. Zrejmne je to jedno. Drzte se a uprimne vam preju z celeho srdce, uspech v roce 2017. Curych

Liběna
Host
Liběna

taktak milane,nekdy je potreba vyckat. Me nejdou nektere take bud odeslat, a nebo kdyz se nezobrazi, tak „vidim“, ze „tam“ zrovna nikdo neni, kdo by je zvrejnil. Nebo mi to nekdy nevezme dobre spocitny priklad. Chce to trpelivost:) Nekdy je dobre si text ulozit, at ho nemusis psat pak znovu a znovu si nacist stranky a text opet vlozit – me to takhle uz nekolikrat zafungovalo 🙂

Liběna
Host
Liběna

tak nam to pomalu zacina….napred jen nekdo a pak vsichni, preci v ramci nasi bezpecnosti…a v Americe zatim jen s Alzheimerem, downuv syndrom a nejake nemoci..nemuzu ten clanek ted najit…https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nemecko-po-berline-meni-pravidla-podezrelym-z-terorismu-bude-davat-naramky-12008

jirik
Host
jirik

Predstavitelia Rakúska sa rozhodli znížiť kvóty na prijímanie utečencov. Minulý rok sa im kvótu naplniť nepodarilo, tak ju skresali o 1500 utečencov. Čo sa však stane, ak bude prílev migrantov väčší? Jednou z možností je ich presun na Slovensko. Oni sami však s touto možnosťou nesúhlasia. http://vool.cz/hsDL9
Medzi Slovenskom a Rakúskom už majú prebiehať rokovania o tejto téme. Informuje o tom portál hnonline.sk s odvolaním sa na rakúsky denník Die Kurier, pre ktorý minister Sobotka poskytol rozhovor.
—-
“Predajú to a potom sa sťažujú, že nič nedostali”: Pracovníci utečeneckej ubytovne v Taliansku približujú, ako narábajú s darovanými vecami migranti http://vool.cz/gb3qs

jirik
Host
jirik

Odložení kondomu při sexu bez vědomí partnerky je znásilnění, rozhodl soud Pokud si muž během pohlavního styku sundá prezervativ, aniž by to věděl jeho sexuální partner, dopouští se tím znásilnění. Precedentním verdiktem o tom rozhodl švýcarský soud. O znásilnění jde podle tohoto rozsudku pokaždé, když muž prezervativ nepoužije, ale jeho partner předpokládá, že tak učiní. Informovala o tom švýcarská mutace serveru Local. http://vool.cz/wE1bT —- Maďarsko zahájilo razii na všechny organizace financované Georgem Sorosem http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9571-madarsko-razie-george-soros —- EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky. Všichni majitelé budou muset na policii Chystaná evropská směrnice o zbraních bude mít mnohem širší dopad, než se… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Po osvobození Aleppa, druhého největšího města Sýrie, vycházejí na světlo další hrůzné detaily vlády džihádistů.

Místní obyvatelé odhalili arabské verzi Sputniku mechanismus dobře zavedené sítě obchodu s orgány a seznam jejich cen. Západní média řeší takzvané „ruské hrůznosti“ během osvobozování Aleppa, avšak místní obyvatelé poprvé odhalili našemu zpravodajství hrůzné detaily džihádistické nadvlády.
http://vool.cz/RBcDA

jirik
Host
jirik

Přerušení dodávky vody z oblasti Wadi Barada (kde se nachází hlavní zdroj pitné vody pro Damašek a jeho okolí, pozn. překl.) pro 5 milionů lidí v Damašku nabírá na obrátkách. Zdá se, že do toho byla přímo zapojena organizace Bílé přilby, kterou financuje Amerika a Velká Británie. To zvyšuje podezření, že nelegální přerušení dodávky vody pro civilisty v Damašku je součástí organizované akce, řízené USA. Tato akce se týká odstavení veřejných služeb v oblastech, které má pod kontrolou vláda, jako pomsta za osvobození východního Aleppa.
http://vool.cz/l6aPV
zdroj anglicky http://vool.cz/V3L1W

Pin It on Pinterest