Šest největších iluzí, které nás zotročují v matrixu

Aby kouzelník úspěšně provedl svůj trik, musí odvést divákovu pozornost. To dělá vytvořením iluze, která diváka odvede od reality.

My sami žijeme ve světě iluzí. Všechny povinnosti a starosti, kterými se zabýváme, z nás dělají někoho, kým nejsme. Není to však náhoda. Jsme součástí autoritativně-korporátně-konzumní společnosti a jsme vychováváni k tomu, že některé aspekty společnosti jsou nezpochybnitelné a že určité způsoby chování jsou vyžadovány. Tento svět řídí psychopaté, kteří se snaží shodit naše sebevědomí a důvěru v budoucnost.

Banksy takto ohodnotil revoluční streetartový umělec:

„Dělají si z vás každý den srandu. Shlížejí na vás z vysokých budov a vy se proti nim cítíte malí. Skrze reklamy vám říkají, že nejste dost sexy anebo že se málo bavíte. Mají přístup k nejvyspělejší technologii na světě, ale před vámi ji tají. Zadávají reklamy a dělají si z vás své hračky.“ – Banksy

Reklama je pouze vrchol ledovce. Když se podíváme na život zblízka, zjistíme, že celá jeho organizace je směsicí iluzí a automatického respektu k institucím a idejím, které nejsou takové, jaké si myslíme. Někteří náš způsob života nazývají „matrix,“ tedy systém totální kontroly, který naprogramuje jedince, aby se chovali ve shodě s mainstreamovou verzí reality.

Zde je šest největších iluzí, které nás v matrixu drží uvězněné. Zvažte sami, jestli je rozpoznáváte.

  1. ILUZE PRÁVA, VEŘEJNÉHO POŘÁDKU A AUTORITY

Pro mnoho z nás je dodržování práva morální povinností, i když denodenně můžeme vidět, že korupce a skandály nejsou postihnutelné pro ty, kteří mají odvahu je provádět. Policejní brutalita, státní dohled, vraždy a likvidace celých národů a kultur také zákonné nejsou. Historie nás znovu a znovu učí, že právo je jen nástrojem útlaku, kontroly, okrádání a tzv. „autority.“ A jestliže právo samo není v souladu s právem, pak žádné právo neexistuje. Neexistuje žádný pořádek ani spravedlnost.

  1. ILUZE MAJETKU A ŠTĚSTÍ

Obdivujeme každého, kdo má luxusní oblečení nebo rozsáhlé nemovitosti. Iluze prosperity je kritický pro naši ekonomiku, jelikož je založena na konzumaci, podvodu, úvěru a dluhu. Bankovní systém sám o sobě je zdrojem neomezeného bohatství pro malou hrstku jedinců. Pravé bohatství spočívá ve zdraví, lásce a vztazích. Čím více lidé k sebeidentifikaci využívají peníze a materiální statky, tím více se skutečnému štěstí vzdalují.

  1. ILUZE VOLBY A SVOBODY

I když máme pocit, že si můžeme vybrat, máme na výběr pouze z dostupných možností. Jsme neustále omezováni zkorumpovaným legálním systémem, daněmi, kulturními a vynucenými normami. Iluze volby je mocným nástrojem, jak lidi naučit přijmout jejich úlohu v řetězci, zatímco si myslí, jak jsou svobodní.

  1. ILUZE PRAVDY

Pravda se stala citlivým subjektem naší kultury. Jsme naprogramováni tak, že věříme tomu, co se říká v televizi. Pravda je to, co prezentují média, celebrity anebo vláda.

  1. ILUZE ČASU

Říkají, že čas jsou peníze, ale to je lež. Čas je váš život. Pokud se podíváme dál než za to, že žijeme podle našich hodin a kalendáře, zjistíme, že duše je součástí věčnosti. Žijeme v klamu, že současnost nemá žádný význam, že minulost nelze nikdy změnit nebo zapomenout a že budoucnost je to, na čem záleží. Tím pádem nám uniká, co se děje právě teď. Nejšťastnější jsme, když uděláme něco spontánně, protože jedině pak máme možnost objevit sami sebe. Čas není nezbytnou součástí člověka, ale jeho výtvorem. A pokud čas jsou opravdu peníze, pak by mohl být měřen v dolarech. Co když ale dolar ztratí hodnotu? Bude pak i náš život bezcenný? Určitě ne, protože hodnota života je nevyčíslitelná.

  1. ILUZE ODDĚLENOSTI

Jsme naučení věřit, že jsme v neustálém boji s každým okolo. S našimi sousedy anebo i matkou přírodou. Je to MY vs. ONI. Tato teorie popírá, že jsme naopak s každým propojeni. Bez čistého vzduchu, čisté vody, zdravé půdy a celosvětového uvědomění si komunity nemůžeme přežít. Iluze oddělenosti sice lechtá naše ego a dává nám možnost kontroly, ale ve skutečnosti slouží k zotročení a izolaci.

ZÁVĚR

Těchto šest iluzí slouží k posílení mechanismu matrixu. Ubírají moc nad námi samotnými a nutí nás k poslušnosti. Je načase si ale uvědomit, že nám nemůžou předhazovat něco, s čím ve skutečnosti nechceme žít.

 

 

Zdroj: (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
CD5CailteSotoLatakar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Latakar
Host
Latakar

Nestačilo by zde uvést tu jednu jedinou iluzi od které se tyhle další jen od odvíjí? Ono iluzorní Ego, duši , osobnost, je jedno jak ji nazveme. To že zde existuje něakej “Karel Novák“ , něaká jedna entita, která rozhoduje nezávisle. To je ta iluze kterou by jsme se měli zajímat, není třeba vytvářet další. Ego aneb to co jsme zažili, naše paměť, naše sada hodnot, to vše tuhle iluzi tvoří, každá událost běheme našeho života,každá žkušenost. Vše se od této iluze odvíjí , naše chování, mluva, cítění. Pokud přemyšlíme používáme minulost, myšlenka je vždy z minulosti, pokud bys nikdy… Číst vice »

Soto
Host

Potřebujeme hrdinu , co nás provede hvězdnou bránou.
https://www.ulozto.cz/!gZ3YEiyKkxOS/buchty-a-klobasy-sausage-party-2016-cz-dabing-mp4

Cailte
Host
Cailte

Správný směr úvah, Latakare. Naše subjektivní vědomí vzniká na „podloží“ Universálního vědomí skrze naše smysly jako jeden program, jedna složka v něm. (Těch složek je nesčetně, neboť je nesčetně žijících entit.) Subjektivní vědomí bytosti je pak tvořeno schopností rozlišovací (buddhi) a rozumem (manas). Přičemž rozum je vlastně jakýmsi počítačem, který zpracovává vyhodnocení buddhi. Mezi ně se posléze nacpe tzv. myslí tvořená osobnost, jáství (ahamkara) nebo-li naše ego. A to je tím zádrhelem. Jelikož všechny vjemy do nás vstupují skrze naše smysly, proto ahamkara již hotové, vyhodnocené údaje (které jí zpracují buddhi a manas) zpětně odesílá k našim smyslům ve snaze… Číst vice »

CD5
Host
CD5

Ve sněmovně je před schválením zákon, který by umožnil Vojenskému zpravodajství odposlech celého českého internetu. Bez jasných mechanismů pro kontrolu, způsobu nakládání s informacemi a hlavně přístupu k nim. Zákon již prošel vládou a prvním čtením ve sněmovně. Další projednávání je zařazeno od 10. ledna 2017.