Situace začíná pomalu eskalovat. Ruské ministerstvo obrany přerušuje horkou linku s Pentagonem

05:54

 

Kouř nad Mosulem

Teroristé z Islámského státu použili plyn proti civilistům v Mosulu

 

Teroristé z Islámského státu v pátek ostřelovali v Mosulu civilisty granáty s bojovým plynem, oznámil agentuře RIA Novosti předseda okresního úřadu.

„Daeš dnes nasadil granáty s bojovým plynem, chlorem, proti civilistům a vládním silám, jež jsou v osvobozených částech města Jarmúk a Matahin,“ uvedl úředník.

Podle něj zatím nejsou žádné informace o tom, kolik lidí utrpělo následky tohoto teroristického útoku.

Ministerstvo obrany RF

Ruské ministerstvo obrany přerušuje horkou linku s Pentagonem

Ruské ministerstvo obrany prostřednictvím vojensko-diplomatického kanálu předalo Pentagonu nótu, ve které oznámilo, že přerušuje horkou linku, která má předcházet leteckým kolizím v Sýrii, oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„Prostřednictvím vojensko-diplomatického kanálu byla do Pentagonu odeslána nóta ministerstva obrany Ruské federace o uzavření horké linky, která fungovala v rámci Memoranda,“ uvedl generál.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7
Komentujte

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Kdo si chce procvičit ruštinu
«Вопрос — Ответ» от 06 апреля 2017 г. 58 minut
https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-06-aprelya-2017-g

jirik
Host
jirik

Američtí senátoři předložili návrh zákona o vytvoření „hybridního tribunálu“ pro Sýrii, jak vyplývá ze zveřejněného dokumentu. „Hybridní tribunál znamená dočasný kriminální tribunál, v jehož složení budou místní a zahraniční právníci, soudcové a další profesionálové, kteří budou soudit osoby podezírané z válečných zločinů, zločinů proti lidskosti či genocidy“, praví se v dokumentu pod titulkem Zákon o odpovědnosti za válečné zločiny v Sýrii 2017 (Syrian War Crimes Accountability Act of 2017). https://sptnkne.ws/ebnN —— Fregata Černomořské flotily Admirál Grigorovič se vrátila do složení stálého útvaru Vojenského námořnictva ve Středozemním moři. Fregata Černomořské flotily Admirál Grigorovič se vrátila do složení stálého útvaru Vojenského námořnictva… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Rozhovor s europoslancem za KSČM Kohlíčkem –
„Mám dojem, že Trump si vybombardováním syrské základny ověřil, zda tam chemické zbraně jsou, nebo nejsou. Kdyby tam totiž byly, tak by granáty s chemickou municí musely nutně vybuchnout, což by způsobilo následný zásah chemickými zbraněmi,“ říká europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) na fakt, že v noci na pátek Donald Trump kvůli chemickému útoku zasypal Sýrii raketami. Kohlíček ale Asada i přes většinové negace brání. Setkal se s ním totiž nedávno osobně. „Asad má velmi mírumilovné názory, to nejsou žádné radikální věci, jež říká,“ tvrdí komunista. I jiné věci ale vidí jinak, nežli oficiální zdroje…
http://vool.cz/HHujs

jirik
Host
jirik

V New Yorku a dalších amerických městech vyšly stovky Američanů na protestní akce proti leteckému útoku na Sýrii, oznámil The Daily News New York.
sptnkne.ws/ebt7
—-
Minimálně 10 civilistů zemřelo při leteckém útoku mezinárodní koalice vedenou USA západně od syrské Rakky, uvedla státní syrská agentura SANA s odvoláním na místní obyvatele.
sptnkne.ws/ebtu
—-
Kosmonaut Georgij Grečko zemřel ve věku 85 let. Informuje o tom webová stránka časopisu Novosti kosmonautiky.

„V noci na 8. dubna v 86. roce života zemřel kosmonaut SSSR, dvojnásobný Hrdina Sovětského Svazu, inženýr a kosmonaut OKB-1 — CKBEM — RKK Eněrgija Georgij Michajlovič Grečko,“ je uvedeno ve zprávě.
https://sptnkne.ws/ebtS

jirik
Host
jirik

Associated Press napsal, že Pentagon vyšetřuje možnou spoluúčast Ruska v chemických útocích syrské armády.
Tvrdí, že po útoku byl na místě útoku pozorován ruský nebo syrský dron, který se později, když lidé odcházeli do blízké nemocnice pro ošetření, vrátil.
Krátce nato byla nemocnice bombardovaná.
Podle CNN Pentagon zvláště zajímá, zda-li ruské vojenské letadlo bombardovalo nemocnici několik hodin po útoku se záměrem zničit důkazy.
Rusko v současnosti požaduje, aby RB OSN vyšetřovala americkou agresi.
Američtí úředníci tvrdí, že Rusové byli na syrské základně přítomní. Pokud byl chemický útok opravdu veden z této základny, bylo by divné, kdyby o něm Rusové nevěděli.
http://zvedavec.org/vezkratce/14168/
zdroj – http://www.breitbart.com/national-security/2017/04/07/pentagon-russia-may-have-directly-participated-in-syrian-chemical-weapons-attack/

jirik
Host
jirik

„Blahopřeji našim skvělým vojákům a vojačkám, že při útoku v Sýrii tak dobře reprezentovali Spojené státy a svět,“ napsal Trump ve svém příspěvku, který za pár desítek minut od zveřejnění získal 30.000 „lajků“. Někteří pisatelé v komentářích kritizovali fakt, že USA podle šéfa Bílého domu jednaly jménem celého světa.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/trump-poblahopral-vojakum-podilejicim-se-na-uderu-v-syrii/1471330

jirik
Host
jirik

USA upozornily Rusko na to, že zaútočí na leteckou základnu syrského vojenského letectva, ovšem nikoli prostřednictvím politických kanálu, oznámil tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer. „Co se týče toho útoku, pak naši armádní činitelé jednali podle běžného plánu, použili kanály k odvracení konfliktů, protože my (USA a Rusko) působíme společně v jedné oblasti, a proto jsme zaručili, že zabráníme konfliktu, pokud jde o vojenskou odpovědnost. Žádné kontakty s politickým vedením v Moskvě ale před útokem navázány nebyly,“ řekl Spicer ve vysílání televize Fox News. „Je to (útok v Sýrii — red.) jasný signál jak pro naši zem, tak i pro… Číst vice »