Skandál: Český tantrický guru údajně znásilňuje své studentky. „To bylo poté, co mě znásilnil…“

Přijížděly jsme na předposlední víkend našeho společného výcviku. Už jsme se dobře znaly a na hloubce sdílených témat byla vidět veliká vzájemná důvěra. V průběhu cesty se mi z neznámého důvodu fyzicky přitěžovalo. Soustředila jsem se, abych bezpečně dojela. Už jsem moc neposlouchala. Dvě spolujezdkyně se bavily více spolu. Právě parkuji, když jedna z nich říká:

“…to bylo potom, co mě Richard znásilnil.”

Druhá se jí okamžitě zeptá: “Richard Vojík?”

“Ano”, odpovídá neprodleně první z nich.

“Mě taky”, dodává druhá.

Vypínám motor. Udiveně se na sebe koukáme.

Ještě chvíli jsme seděly v autě. Nakonec se obě rozhodly své příběhy sdílet i se skupinou. Bylo velikým štěstím, že ho vedla Kateřina Kramolišová, která situaci perfektně zvládla. Závažnost situace ihned rozpoznala a pojmenovala. Objevilo se totiž i typické sebeobviňování oběti: “Možná jsem k tomu zavdala příčinu. Měla jsem něco udělat jinak. Byla to má chyba. Jde jistě o ojedinělý případ.”

“No když jste dvě v jednom autě, tak asi o ojedinělý případ nepůjde”, zareagovala bleskurychle Kateřina.

Vlastními silami, cestami přímými i nepřímými se obě ženy pokoušely situaci řešit a téma otevřely. Je to více než rok, kdy tyto ženy zjistily, že rozhodně nejsou ojedinělými případy. Ačkoliv se jedná o téma hodně citlivé, rozhodly se obě ženy sdílet svoji zkušenost především proto, aby ochránily další ženy. Jelikož jsem shodou okolností byla u toho, když obě ženy přišly na společný traumatický zážitek, nepochybuji, že se v jejich případě nejednalo o senzacechtivost. Také si uvědomuji, jak hluboké je trauma sexuálního zneužití, a že je v naší zemi bagatelizováno až hanba. Mým osobním přáním je, aby níže uvedený rozhovor přispěl k osvětlení a pochopení hloubky sexuálního zneužití i sebezneužití.

Soňa: Jak ses dostala do kontaktu s Richardem? Potkala jsi ho někde soukromě?

Pavla: S Richardem jsem se dostala do kontaktu na kurzech celostních tantrických masáží, kde byl  spolu s Denisou hlavním lektorem. Postupně jsem absolvovala řadu jejich kurzů a výcvik Sexological Bodywork. Soukromě jsem se s Richardem nikde nesetkala.

Co konkrétně se ti přihodilo?

Pavla: V průběhu výcviku Sexological Bodyworku po intenzivním 10 denním kurzu jsem se objednala k Richardovi  na sezení Sexological Bodyworku. Procházela jsem v té době řadou složitých životních situací (vážné onemocnění manžela, krach firmy, kde jsem pracovala).  Měla jsem pocit, jak by se vše v mém životě hroutilo. Hledala jsem pomoc. Richard jako jeden z hlavních lektorů SB nám tuto pomoc nabízel v podobě cenově zvýhodněného sezení pro studenty. Sezení probíhalo v Tantra Spa. Vyprávěla jsem mu, co se v mém životě děje. V jednu chvíli jako by se naše role vyměnily a Richard začal povídat něco o tom, že si se ženami vzájemně vyměňuje energie, něco jako posvátná prostituce. Začala jsem se třást, točila se mi hlava a měla jsem pocit, že omdlím. Richard se posadil naproti mně a chytil mě za ruce. Vyzval mě ať pokračuji v povídání. Nebyla jsem schopná slova. Matně si pamatuji, že mě pokládal na lehátko. V té chvíli mě napadlo, že mi chce pomoc, abych se uvolnila. Pak jsem nějakou dobu o sobě nevěděla. Probrala jsem se až, když jsem byla svlečená a on ležel na mě a souložil. Nechápala jsem, vždyť to byl on, kdo nám v průběhu SB kladl na srdce, že to se nesmí stát, i kdyby nás klient sebevíc přitahoval. Pak přišly pocity viny. Co jsem řekla? Čím jsem to vyvolala?  Pak přišel vztek. Co si to dovoluje? V jednu chvíli jsem chtěla říci NE, nedělej to. Pak mě ale napadlo, že by to stejně nemělo cenu. V minulosti už jsem kolikrát říkala NE a nikdo mě neposlouchal. Když budu křičet, tak ještě budu já ta špatná. Potrestají mě. Došlo mi, že ho vlastně necítím. Přepadl mě strach, když se zeptal zda něco beru. Došlo mi, že nemá kondom. Začala jsem se v duchu modlit a prosila o ochranu a čekala, až to vše skončí.

Jak jsi vnímala celou situaci krátce poté?

Pavla: Když skončil tak jsem ležela na lehátku a bylo mi krásně. Jako by všechny starosti odpluly. Pak jsem se dlouho sprchovala, abych ze sebe vše smyla. Byla jsem stále trochu mimo. Richard něco povídal, vnímala jsem ho napolovic a přála si být, co nejdříve doma s dětmi a v bezpečí rodiny.

Zkoušela jsi se nějak bránit ať už v průběhu znásilnění nebo poté?

Pavla: V průběhu znásilnění jsem se nebránila a ani poté. Sice jsem měla chuť napsat Denise a Josephu Kramerovi – hlavnímu lektorovi SB. Ale zároveň jsem měla pocity viny, že jsem to dopustila. Neměla jsem na to sezení chodit. Strach z toho, že by soudili mě, že bude nejlepší vše nechat jít a tvářit se, jako že je vše v pohodě. Napadaly mě i myšlenky, že jako milující osoba bych měla vše odpustit.

Kde jsi se dočkala podpory?

Pavla: Podpory jsem se dočkala u  velmi dobrého přítele, kterému jsem důvěřovala a svěřila jsem mu, co se stalo. On mi postupně pomohl nahlédnout na celou situaci jinýma očima.

Další velkou podporou byl kruh sester, kterému jsem se svým zážitkem svěřila. Postupně jsem se dozvídala o dalších ženách, které Richard znásilnil stejně jako mě. Psala jsem Josephu Kramerovi,  zakladateli SB. Postavil na mou stranu a podpořil mě, abych to řešila i po právní stránce. Dále mi pomohla Organizace na ochranu žen PROFEM.

Co pro tebe tato zkušenost znamenala?

Pavla: Hodně bolesti, pocitů viny, zrady. A zároveň proces uzdravování a ponoření se do hloubky sama sebe. Podívání se pravdě do očí. Cesta k sebelásce. Uvědomění si, že láska není o tom mile se tvářit a chovat, abych jinému neublížila a zároveň tím obětovat či ohrozit své tělo a duši.

Co ti pomohlo se s tím vypořádat?

Pavla: Z počátku můj dobrý přítel, který viděl situaci jasněji než já, která jsem byla zaslepená pocity viny. Pak  studium SB zvláště část od Staci Heines o uzdravování se ze sexuálního traumatu a studium traumatu od Petra Levina. Uvědomila jsem si, že to nebyla moje vina. V průběhu sezení došlo k vyvolání traumatické situace a moje tělo reagovalo zamrznutím ( neschopností se bránit a mluvit) a disociací (odpojení hlavy od těla).  I mistryně Kung Fu byla znásilněna, protože u ní došlo k zamrznutí v důsledku traumatické situace v minulosti. Pomohlo mi i setkání s další mladou ženou, která prožila obdobnou situaci. Tam jsem si přesně uvědomila, co se stalo. Došlo mi, že tohle by se mohlo stát i mé dceři a mnoha dalším ženám.

Podpora ženského kruhu Kněžek Staré Evropy. Lektorka a psycholožka Katka, která spolu se svým partnerem  byli mediátory setkání s Richardem a Denisou asi 2 roky po události. Pak kurzy a výcvik Katinky Soetens a Konference Bohyně, které mi pomohly pročistit a uzdravit některá stará zranění a opakující se vzorce chování. Dodalo mi to sílu a odvahu podat trestní oznámení. Zajímavé bylo, že ženám, které byly svědkem či měly podobnou zkušenost se nepodařilo kontaktovat policii, která případ vyšetřovala a přesto byl případ uzavřen s tím, že Richard se nedopustil trestného činu, ani přestupku. V první chvíli jsem cítila veliké zklamání, jak to vlastně v naší společnosti funguje. Postupně se, ale začaly pročišťovat polopravdy a lži ve mně i kolem mě. Takže věřím, že některé věci pouze potřebují uzrát, protože mají hluboké kořeny. 

Co bys poradila ženě, která má podobný prožitek?

Pavla: Poslouchat své srdce a sama sebe. Nevím, co jim pomůže na jejich vlastní cestě k uzdravení. Mohu říci, co pomohlo mě. Oporou mi byli blízcí lidé. Uvědomila jsem si, že nejsem jediná. Nenaslouchala jsem si, nevěřila své síle a často sama sebe znásilňovala a zároveň si nalhávala, že je to v pořádku. Na druhé straně jsem si uvědomila, jak hluboké ty vzorce jsou. K pročištění těla mi pomohla přirozená výživa (čerstvé ovoce a zelenina, oříšky, semínka, bylinky). V podstatě to je intuitivní cesta ke zvýšení imunity těla, protože mi po fázi popírání a vytěsnění došlo, jak Richard ohrozil mé tělesné zdraví. Úžasně mi funguje intuitivní tanec, který uvolňuje zamrzlé emoce z těla. Fajn byl i kurz sebeobrany, kde jsem si uvědomila, že se mohu  bránit a zároveň se uvolnily pocity zamrzlého vzteku, který nebyl v dané chvíli použit. Pobyt v přírodě, procházky lesem a zpěv pomáhají i nadále pročišťovat mou duši. Dotek ve formě masáží či hlazení uvolňující napětí a emoce.

Sdílení svých prožitků s lidmi, kterým důvěřuji. Láskyplný a něžný přístup sama k sobě jako součást nového životního stylu. Soucit sama se sebou a možná i s malou holčičkou, která se nemohla nebo neuměla bránit nebo utéct. Přijmout tuto svoji část a milovat ji. Já sama jsem ji dlouho vyháněla a myslela si, že bych měla být stále silná. Ale, co se stane s malým vystrašeným dítětem, když ho odmítám? Možná na chvíli odejde a pak mi  nějaká část chybí a nebo pláče či křičí ještě více, protože se bojí. A mě to vevnitř bolí ještě více. Když s láskou obejmu všechny své části, i ty vystrašené, smutné, navztekané, divoké, svobodné, radostné, cítím se celá a živá. Stále se to učím, občas padám jako malé dítě. Cítím, že mi to jde s ubíhajícím časem lépe.

Máš nějaký vzkaz pro okolí žen s touto nebo podobnou zkoušeností? Co taková žena potřebuje od svého partnera, případně lidí, kterým se odhodlá svěřit?

Pavla: Pro partnery a ostatní možná hodně trpělivosti a lásky,  naslouchání toho, co žena chce. Proces uzdravování potřebuje čas a podporu. Sama jsem pochopila, jak těžké to je, když se uvolňují všechny ty emoce. Často jsem svého muže a mé blízké od sebe odháněla, protože to moc bolelo a měla jsem pocit, že za tu bolest mohou oni. Mnoho bolesti se uvolňovalo při pohlavním styku, v jeden okamžik už toho na mě bylo moc a já začala svého partnera odmítat. Začínala jsem mít pocit, že mě znásilňuje. Cítila jsem z jeho strany tlak, chtěl se mnou mít sex a já potřebovala klid a  čas na regeneraci. Ztratila jsem ho, ale zároveň jsem našla sama sebe a nyní se cítím zamilovaná do života.

Přineslo ti to paradoxně i něco pozitivního?

Pavla: Uzdravování hlubokých traumat. Pochopení pro ženy s podobnou zkušenosti, větší citlivost.  Uvědomění si své zranitelnosti a zároveň síly. Pročištění vztahů. Někteří lidé z mého života odešli, protože toho na ně bylo moc, opravdoví přátelé zůstali a poznala jsem i mnoho dalších úžasných bytostí, které mě podporují na mé cestě. Uzdravené trauma se stává naší silou. Objevování sama sebe.

Děkuji za tvoji odvahu sdílet svůj příběh.


 

 

Zdroj: sonakolmanova.com

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

20
Komentujte

avatar
9 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
MarkétaVendulaMMMartaIva Nováková Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
julius
Host
julius
Maroš
Host
Maroš

Dobre – slniečkárska krava, ktorá funguje:
1/ Na 5. priorite – Drogy – ako všetky závislosti, teda i závislosť na sexe, a 1. priorite – Svetonázor – zjavne na pochybnej úrovni – pseudomateriálno duchovnej – prakticky ide o SATANIZMUS – vyzývanie Hadej sily – Kundalíny,
2/ z pohľadu 3 Pilierov Života = svetonázor, radosť zo života, motivácia – funguje len na radosti zo života Z DROGY – sexu, a tak sa jej zmyslom života = motiváciou a svetonázorom, stávajú drogy = SEX a pôžitok = SATANIZMUS!

A čo tá pi.. potom čaká od tantrického sexu – že ju bude šukať Ježiš Kristus?!

M
Host
M

A dalším takovým „GURU“ ja Jiří Mašek. Údajně léčí homeopatiky, bere za to od každého 2000-5000 měsíčně. Nejlépe na osobních setkáních, ať to nejde přes bankovní účet. POřád mu musíte o sobě psát, jak se cítíte a vše ze soukromého života, pocity a mnohé jiné. Když odejdete, nedejbože ve zlém, tak vás rozmetá na facebooku a pomluví. Použije proti vám všechny informace, které jste mu na sebe práskli. Všichni co jsme ho prokoukli a odešli, byli na jeho stránkách a v soukromých skupinách pomluveni a dehonesováni. Všechno bylo otočeno proti nám. Pravdy tam najdete minimum. Možná 1% toť vše. Každého… Číst vice »

Liběna
Host
Liběna

jsem moc rada, ze moje varovna kontrolka fungovala hned v pocatku : ) , jak se postupem casu dozvidam…
Na tom cloveku mi od prvopocatku neco nestimovalo , pak vadilo a pak uplne nesedelo…no a pak presvedcilo, ze prvotni pocit byl spravny : ) Na stesti me to stalo jen par mesicnich poplatku za jeho predchozi webstranky, kde jsem ke konci chodila uz stejne jen kvuli clankum od tm, jinak bych od tama „vypadla“ uz drive.

jméno raději neuvádím
Host
jméno raději neuvádím

Ahoj Liběno a M. Moji varovací kontrolku jsem neposlechla nechtěla jsem jí věřit. Nedala jsem na intuici. Vylámala jsem si také „zuby“ při kontaktu s GURU Maškem.Je slizký a pokud není žena poddajná, je ochoten udělat vše aby zakryl svoji poníženost z její strany. Jak píšeš, rozmetá tě dříve či později na facebooku a jinde. Příliš pozdě jsem se dozvěděla, že byl majitelem bordelu což svědčí o jeho praktikách a metodách. Nyní je dělá oslizle vtíravě. Také jsem nakonec zjistila, že se mu nejedná o zdraví klientů ale o jejich peníze a pokud možno nepřetržitý příliv peněz na jeho zahraniční… Číst vice »

Marta
Host
Marta

U Jiřího se lecim a moje manželství to naopak zachránilo.

MM
Host
MM

To, čo tu čítam o J. M. Maškovi je bohapusté ohováranie. Som jeho klientkou a poznám veľa ďalších ľudí, ktorí sa uňho liečia, avšak nič z toho, čo píšete nemôžem potvrdiť. Nedokážem vôbec pochopiť, ako to môžete napísať, ak ste sa skutočne s ním stretli! Samozrejme, kto si to prečíta na nete si povie, že slepí hlupáci s vymytým mozgom mu naleteli… a vy ste tí, čo ho „prezreli“. Avšak ako to chcete dokázať, slovami? Miesto slov sú najlepším dôkazom výsledky jeho práce. Poznám osobne ľudí, ktorí sa z ťažkých depresií vďaka jeho terapii dostali. Ľudí ktorí vyhrávajú nad chorobami,… Číst vice »

Marta
Host
Marta

Já se u Jiřího lecim homeopaticky. Za prve všechny peníze co muplatim jdou přes účet a za druhé mi hodně moc pomohl a je to jeden z mála lidi, kteří když potřebujete, tak tu pro vás jsou.

Vendula
Host
Vendula

Léčím se u Jiřího Maria Maška a děkuju denně prozřetelnosti, že mě k němu zavedla. Že moje intuice a vyšší vedení byly přesvědčeny, že tudy vede cesta, jak se uzdravit. Jsem mladá, fyzicky mi nic není, potřebovala jsme si zahojit duši. Za pomoci Jiřího léčby se ale dostávám z depresí, začínám si užívat život a pociťovat velký vděk. Vztahy s rodiči jsou o sto procent lepší, než před začátkem léčby. Přestávám se bát nástrah života a lidí. Práce u Jirky je systematická, důsledná, není možné se flákat. Jiří je jako terapeut se svým týmem pro nás neustále k dispozici, denně… Číst vice »

Markéta
Host
Markéta

Jsem klientkou Jiřího Maška a nelituji ani koruny, kterou za tu péči platím (přes bankovní účet). Nejedná se o péči 1x za měsíc od do. Je to péče 24/7 po celý rok. Takže si troufám říct, že je placen hůř jak učitel. Jeho péče je komplexní, takže je důležité vnímat jak svůj stav psychický, tak i fyzický a pokud chci změnu ke zdraví, radosti a životu, pak je pro mě v pořádku se svěřit svému terapeutovi. A že nikomu nepomohl? Co to je za falešnou informaci?! Kdyby to tak bylo, nemá klienty. Je mi líto, pokud pro Vás znamenala péče… Číst vice »

misa
Host
misa

Ale no tak Maroši, nebuď tak zlý. Věřím, že ženy upřímně chtějí být láskyplnou bohyní, ale chodí na špatné kurzy.

Těch případů je nějak hodně – asi že oběti stále více vypovídají a nemlčí.

Důrazně varuji : ŽENY přestaňte chodit na sexuální semináře (tantra, tantra joga, sexological bodywork), kde jsou HLAVNÍ LEKTOŘI MUŽI.

Případy „guru harému“ – sexuálního zneužívání emocionálně zraněných žen – jsou z Lažánek a dalších guru-tantra-center v Čechách.

Maroš
Host
Maroš

Misa – „Věřím, že ženy upřímně chtějí být láskyplnou bohyní, ale chodí na špatné kurzy.“ – no – môj kamarát vždy tvrdil, že každé dievčatko po narodení dostane do kolísky od sudičiek maličkú červenú knižôčku v ktorej je napísané všetko – ako táto budúca mama-saň bude úspešne manipulovať mužmi v svojom živote – ale Misa – kradne sa všade a niektorí okrádajú aj bábätká.

Čo sa týka tých kurzov sexu – nechápem – úplne zadarmo a ešte aj so zárobkom – treba si zariadiť vlastný karavan s červeným lampášom – škola života ako každá iná…

oblivion
Host
oblivion

Blbosť, ani jedna z nich sa, aspoň to tvrdia tomu nebránila. takže v tomto prípade nejde o znásilnenie, ale o dobrovolný sex. Znásilnenie vypadá úplne inak pretože obeť sa bráni a oni si v pohode ležali na stole a sledovali ako v nich jazdí tvrdé péro …..

bo
Host
bo

Každý dostane, čo si zaslúžil.

Maroš
Host
Maroš

Dobrá poznámka o „psychicky nevyrovnaných čúzach ovešaných Swarovského kryštálmi“
Animoterapia – 1 : Rybička
https://www.youtube.com/watch?v=uELZsA5klm4

Soto
Host
Soto

Jestli neumí říct NE, tak to je na psychiatra a žádný zákony nemihou pomoct, to by se i cajti z toho museli zbláznit a chidit pri léky k Chochokouškovi. Nebo , druhá možnost, zavezt tady zákony Jůes ej. Kde je lepší pro chlapy koukat do země, rozhodně ne oční kontakt s krasotinkou a že jich tam procentne ubývá. Měla mu do ucha zašeptat, bude z tebe skvělý táta. To by mělo zabrat na všechny debily ihned. Bílý muž nemá co souložit s běložkou,, eště k tomu neurotickou, protože ta z toho má trauma, zákon je na její straně a historicky… Číst vice »

Anan
Host
Anan

No to jsou příběhy spíš pro Policii nebo psychiatrii. Nemá cenu tyto příběhy žen padlých na hlavu zveřejňovat. Nebo ano a vidět jak hluboko jsou schopny některé ženy klesnout.

Maroš
Host
Maroš

Vidím to pomerne jednoducho – myslím z hľadiska rozhodovania – tento človek je nebezpečný pre svoje okolie a treba ho ZASTAVIŤ! Vysvetlím – ide o manipulatívneho psychopata so sexuálnou úchylkou, podvodníka a vydierača, u ktorého sa postupne vyvinie potreba ovládnuť svoje obete až na maximum, t. j. – stať sa pánmi nad ich životom – a to už smeruje ku vražde! Zvlášť nebezpečný je jeho pocit beztrestnsti!!! Bude to skúšať a bude to skúšať dovtedy, keď buď úmyselne, alebo aj náhodou – pri nejakej sexuálnej praktike – napríklad igelitový sáčok na hlave – lebo blízkosť klinickej smrti tiež zvyšuje orgazmus… Číst vice »

Iva Nováková
Host
Iva Nováková

Dobrý den Liběno, M. a paní „raději neuvádím jméno“. Děkuji za krásnou ukázku lidských hodnot, vděku a zhrzeného ega. Já osobně znám pana Maška 24 let a troufám si říci, že velmi dobře. Jsem v jeho terapeutické péči 5 let i společně s mojí dcerou. Většinou mě podobné řeči a nesmysly nechávají chladnou, nechávám to na Vesmíru, ale tentokrát se mi z vašeho psaní už skutečně udělalo špatně. Pan Mašek je vynikající terapeut a homeopat, který pracuje systematicky, postupně a pomalu – tudíž hluboko – především s příčinami klientových problémů. Samozřejmě první se musí hasit důsledky na fyzickém těle a… Číst vice »