Skandál s neregistrovanými chemikáliemi, podezřelé jsou firmy Bayer, Basf a l’Oreal: Zahrávají si s životy lidí

Nedostatek podrobností ve skandálu o porušování zákonů o chemické bezpečnosti Evropské unie ze strany velkých producentů je „velkým nebezpečím“, a je pouze nástinem skutečného rozsahu problému, říká Jorgen Maier, ředitel společnosti německé environmentální nevládní organizace.

„Myslím, že existuje silná možnost, že zde na trhu máme chemikálie, které nebyly dostatečně prověřeny,“ řekl Maier, který je ředitelem Německého fóra nevládních organizací o životním prostředí a rozvoji, v našem rozhovoru. „Všechny informace, které máme, jsou plné chybějících fakt, a zdaleka nejsou kompletní, a to je jako zahrávat si s životy lidí.“

 

 

Na začátku tohoto týdne vyšetřování německé environmentální skupiny BUND odhalilo, že více než 650 společností „ignoruje tyto enviromentální zákony po celá dlouhá léta, a na trhu těchto látek, které by mohly způsobit hormonální poruchy, rakoviny, mozkové poruchy a další vážné zdravotní problémy, si jednoduše dělají co chtějí.“

Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) tento problém uznala, ale jak uvádí zpravodajka Charlotte Dubenskij, agentura je nyní obviněna z pokusu zamést skandál pod koberec. Situace vedla Maiera k tomu, aby řekl, že současný systém chemické kontroly v EU totálně selhává.

 

 

 

Jediná věc, kterou můžeme nyní určitě říci, je, že systém nefunguje správně. Máme chemikálie, které nejsou zřejmě dostatečně kontrolované, a které jsou potenciálně velkým nebezpečím.

My jsme kontaktovali hned několik společností, které jsou v centru skandálu, včetně společností BASF, Dow Chemical a Henkle, ale dosud jsme nedostali žádnou odpověď.

pro tadesco přeložil Pedro | zdroj: News front

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Jiri Dvorak napsal:

    Podle mého osobního názoru se jedná o cílenou likvidaci – upozorněte hlavně SVJ, aby si dali do stanov, že byty nesmí být pronajímány jako ubytovny. Podle mého osobního názoru vícero skupin zahraničních dělníků (ukrouši) „záměrně“ po pražských sídlištích rozšiřují štěnice. Majitel bytu vydělává a sám přitom bydlí ve své vile (můj konkrétní případ = tento člověk vlastní firmu a je členem revizní komise ODS na Praze 6) a vy pak musíte strpět postřik jedovatými chemikáliemi od fy Basf (Fendona a Mysthic), které pravděpodobně způsobují rakovinu (?). Stát ani nikdo jiný vám nepomůže!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..