Skutečný důvod, proč je pšenice toxická – a není to lepek ani šlechtění

…..budete se asi divit, čím vším nás tráví a jak dokonale, aniž byste to věděli. Jak bylo v tajné smlouvě: budou zasypáni jedy ve vzduchu, potravinách, ve vodě, v oblečení, kam se podívají samý jed….

15:54

 

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická – a není to lepek ani šlechtění

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická - a není to lepek ani šlechtění

Zmatení rodiče se diví, proč u jejich dětí někdy nastane autoimunní reakce po konzumaci pečiva a jindy ne.

Důvodem je skutečnost, že není pšenice jako pšenice, a dokonce to nesouvisí s tím, o jaký druh pšenice se jedná, ani to, zda obsahuje lepek nebo ne. Problém tkví v něčem úplně jiném.

Příběhy jsou už příliš časté, než abychom je mohli ignorovat

Já sama jsem se dlouho divila proč u nás doma může můj manžel jíst mnou připravené pečivo, ale když sní v restauraci jediný rohlík zažívá zažívací potíže.

Se pšenicí, o které široká veřejnost neví téměř nic, očividně něco není v pořádku.

Problém sahá daleko za pojmy „organická“ či „neorganická“, „lepek“ či „hybridní pšenice“.

To z toho důvodu, že tatáž běžná pšenice nevyvolává žádné symptomy u osob, které konzumují pšeničné výrobky v jiných městech, zemích či v rozdílných částech světa.

Co se tedy stalo s pšenicí?

Poměrně dlouhou dobu jsem měla podezření, že pšenice hlavně z USA je nepochybně geneticky modifikovaná.

Stále častěji se však objevuje i v jiných zemích, dokonce i tam, kde není pěstování GM povoleno. Zodpovědné jsou za to exporty ať už přímo pšenice nebo mouky, případně výrobků z ní.

Geneticky modifikovaná pšenice, která se nenápadně vkradla do potravinářského průmyslu, se zdála být jediným smysluplným vysvětlením různých zkušeností, o kterých jsem slyšela.

Přemýšlela jsem, že příčinou nemůže být lepek či hybridní pšenice, protože lepek i hybridní pšenice se konzumovaly už tisíce let.

Jednoduše, nedávalo smysl, aby toto bylo důvodem, proč má najednou za posledních 5-10 let tolik lidí obecně problémy s lepkem a konzumací pšeničných výrobků.

Skutečná příčina toxicity pšenice

Konečně jsem přišla na odpověď, když jsem byla na večeři s jedním známým, který má velmi dobré zkušenosti s procesem zpracování pšenice.

Začala jsem sama zkoumat problematiku pšenice, a zcela upřímně, z mých zjištění jsem zůstala šokovaná.

Dobrou zprávou je, že důvodem, proč se stala pšenice v poslední době tak toxickou, není její genetická modifikace, jak jsem se původně obávala (díky Bohu!).

No špatnou zprávou je, že problém spočívá ve způsobu žně pšenice běžnými zemědělci.

Předtím, než si to přečtete, bych vám radila raději si sednout. Zažila jsem lidi, kteří se po vyslechnutí informací o sklizni pšenice rozplakali hrůzou.

Žeň pšenice je doslova hrůza

Podle protokolu o sklizni pšenice se pšeničné pole několik dní před sklizní polévá herbicidním přípravkem Roundup.

Proč? Protože vysušená, mrtvá pšenice méně opotřebovává kombajny a zemědělské stroje, a umožňuje rychlejší, snadnější a větší žeň.

Přípravek Roundup a jiné herbicidy obsahují účinnou smrtící látku glyfosát. Používá se na vysušení pšenice a ječmene několik dní před sklizní a začali ho používat už v roce 1980.

Od té doby se za posledních 15 let stal rutinní záležitostí u většiny zemědělských společností. Jak jsme již uvedli, používá se jako vysušující prvek 7 až 10 dní před sklizní.

Dr. Stephanie Seneffová je členkou Institutu Technologie v Massachusetts (MIT) a věnuje se problematice pšenice do hloubky. Nedávno přednášela na konferenci o výživě v Indianopolis.

Podle její tvrzení, vysušování neorganické úrody pšenice glyfosátem jen několik dní před sklizní přišlo do „módy“ koncem 90tých let. Výsledkem je, že většina neorganické pšenice (hlavně v USA, ale zřejmě i v jiných zemích) je nyní kontaminovaná.

Dr. Seneffová vysvětluje, že když vystavíte pšenici jedovatým chemikáliím, jakou je i glyfosát, pšenice tak ve skutečnosti vytvoří více semen, čehož výsledkem je o něco větší úroda:

„Pšenice se doslova „změní na semínko“ těsně před tím, než umře. Při svém posledním výdechu uvolní semínko.“ tvrdí Dr. Seneffová.

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická - a není to lepek ani šlechtění

Podle resortu zemědělství v USA, herbicidy se v roce 2012 použili při 99% tvrdé pšenice, 97% jarní pšenice a při 61% zimní pšenice.

Od roku 1998 to představuje nárůst použití herbicidů o 88% pro pšenici tvrdou, 91% pro jarní pšenici a 47% pro zimní pšenici.

Pěstitel pšenice Keith Lewis o použité metodě říká:

„Pěstuji pšenici již 50 let. Vím o jedné velmi často používané metodě, a to že herbicid Roundup (glyfosát) se používá těsně před sklizní.

Roundup je vyvinut na to, aby se zbavil plevele v období před sklizní.

Společnost Monsanto, výrobce herbicidu Roundup, tvrdí, že pokud herbicid použijeme u pšenice, jejíž vlhkost zrna je více než 30%, pšenice tak rychleji dozraje do klasů.

Zemědělci mají tuto metodu v oblibě, protože Roundup zahubí pšeničnou rostlinu, čímž umožňuje dřívější žeň.“

Dále uvádí:

„Pšeničné pole často dozrávají nerovnoměrně, a proto se před sklizní používá Roundup, aby se zelenější části polí vyrovnali tím dozrálejším. Výsledkem je, že na méně vyzrálých polích se Roundup dostává přímo do zrna, které je pak takto i sklizené.“

„Taková žeň však není povolena. Zemědělci to zavádějící nazývají „vysušování“.

Lidé, kteří konzumují výrobky z pšeničné mouky, tak nepochybně konzumují i ​​nepatrné dávky Roundupu. Je zajímavé, že ječný slad, který se používá při výrobě piva, je stažen z trhu, když se při něm zjistí postřik Roundupu před sklizní.

Čočka a hrách jsou také staženy z trhu, pokud je u nich prokázán postřik Roundup před sklizní… no u pšenice to neplatí.

Tato metoda zemědělců mě značně znepokojuje a měla by více znepokojovat i konzumentů pšeničných výrobků.“

Rozšiřování praktiky toxické žně pšenice do dalších zemí

Uvedená praktika však není rozšířena jen v USA.

Agentura pro Potravinové Standardy ve Spojeném království informovala, že používání Roundupu jako exsikátoru pšenice má za následek pravidelný výskyt pozůstatků glyfosátu v různých druzích chleba.

Avšak v některých evropských zemích si už začínají riziko uvědomovat. V Nizozemsku byl Roundup zcela zakázán, také Francie ho hodlá brzy zakázat.

Používání Roundupu jako exsikátoru pšenice na pšeničných polích těsně před sklizní může zemědělcům ušetřit peníze a zvětšit zisk. No má devastační účinky pro zdraví konzumentů, kteří v konečném důsledku konzumují pšeničnou mouku ze zrna, které absorbovalo nemalé množství Roundupu.

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická - a není to lepek ani šlechtění

Rizika glyfosátu pro lidské zdraví

Výrobci herbicidů tvrdí, že glyfosát je pro lidský organismus zcela neškodný.

Nicméně výzkum publikovaný v časopise Entropy proti tomuto tvrzení tvrdě namítá a přesně vysvětluje, jakým způsobem glyfosát poškozuje těla savců.

Studie pod vedením Anthonyho Samsela a Stephanie Seneffovej z MIT zkoumá vliv glyfosátu na enzym cytochromu P450 (CYP). Tento enzym je často přehlížen, ačkoli na savce má jedovaté až smrtící účinky.

V současnosti akceptovaný názor je, že glyfosát není pro člověka ani jiné savce nijak škodlivý.

Tento chybný názor je mezi běžnými zemědělskými komunitami tak zažraný, že na zemědělských výstavách se dokonce prodejci Roundupu šíleným způsobem předváděli tak, že ho vypili!

To, že Vás Roundup nezabije okamžitě ještě neznamená, že není jedovatý. Jedovatá látka obsažená v Roundup ve skutečnosti narušuje důležité metabolické procesy v prospěšné střevní mikroflóře, která je zodpovědná za syntézu základních aminokyselin.

Přátelská střevní bakterie, nazývaná také probiotikum, plní pro lidské zdraví zásadní roli.

Střevní bakterie napomáhají v trávení, zabraňují propustnosti trávicího traktu (což také zabraňuje vzniku autoimunitních onemocnění), jsou zodpovědné za syntézu více vitaminů, a také jsou základem pevné imunity.

Když to shrneme:

Roundup výrazně poškozuje působení prospěšných střevních bakterií a vede k propustnosti stěny střeva, následkem čehož vznikají projevy autoimunitních onemocnění.

Kromě poškozené biosyntézy důležitých aminokyselin, která probíhá díky kyselině šikimové, glyfosát poškozuje i enzym cytochromu P450 (CYP), který se tvoří díky mikroflóře ve střevě.

CYP enzymy jsou pro lidský organismus nepostradatelné, protože čistí organismus od množství cizorodých chemických sloučenin a xenobiotik, jejichž vlivem jsme v dnešním moderním prostředí vystaveni.

Výsledkem je, že lidé vystaveni účinkům glyfosátu, který pochází z postřiků Roundup v jejich lokalitě, respektive požitím průmyslově zpracované stravy, která obsahuje zbytky Roundupu, jsou ještě méně odolní vůči škodlivým účinkům jiných chemikálií a jedů, s nimiž ve svém okolí přicházejí do styku!

Co je ještě horší je to, že škodlivé účinky glyfosátu postupují pomalu a zákeřně v průběhu měsíců až let, projeví se postupně, až když se už zánět pevně usadí v buněčných systémech organismu.

Onemocnění, které způsobuje glyfosát

Výsledkem tohoto systematického zánětu buněk je většina nemocí, která je spojována se západním životním stylem:

 • gastrointestinální choroby
 • obezita
 • cukrovka
 • srdeční choroby
 • deprese
 • autismus
 • neplodnost
 • rakovina
 • roztroušená skleróza
 • Alzheimerova choroba
 • a seznam by mohl pokračovat a pokračovat…

Abychom to shrnuli, výzkum vedený Dr. Seneffovou, který si vzal na mušku strašný glyfosát obsažený v herbicidu Roundup, a kterým se postřikuje pšenice v USA jen několik dní před sklizní, dokazuje, že tento smrtící jed je pro lidské tělo škodlivý.

Poškozuje prospěšné střevní bakterie, což má tragické následky jako nemoci, degenerace a utrpení mnoha jednotlivců.

Už Vám to dochází?

I když si myslíte, že nemáte žádné trávicí problémy způsobené pšeničnými potravinami, je stále velmi rozumné z vaší stravy co nejvíce vyloučit potraviny složené z běžné pšeničné mouky.

Jedovatou pšenici musíte ze svého jídelníčku vyloučit za každou cenu

Závěr, který z toho všeho plyne je, že odmítnutí běžné pšenice v USA (a stále častěji i v dalších zemích) se stává absolutním imperativem, i když v současnosti nemáte alergii na lepek či citlivost na pšenici.

Zvyšující se objem glyfosátu v postřicích pšenice je přímo úměrný zvýšenému výskytu celiakie a nesnášenlivosti lepku.

Dr. Seneffová také poukazuje na to, že zvýšený výskyt těchto chorob není jen genetické povahy, ale mají také příčinu i v životním prostředí. Uvádí, že u některých pacientů se příznaky nemoci nepodařilo zmírnit ani po vyloučení lepku ze stravy.

Účinky smrtelného glyfosátu na náš organismus jsou velmi zákeřné. To, že dnes ještě netrpíme žádnými příznaky, opravdu nemusí nic znamenat.

Pokud dnes ještě nemáte zdravotní problémy způsobené pšenicí, v budoucnu budete mít, pokud nepřestanete s konzumováním výrobků z jedovaté pšenice!

Jak konzumovat pšeničné výrobky bezpečně

Je očividné, že pokud už máte citlivost či alergii na pšenici, musíte ji ze stravy vyloučit. Tečka.

Pokud ale ještě nemáte celiakii či citlivost na lepek, a chcete bezpečným způsobem konzumovat tuto po našich předcích zděděnou potravinu, můžete si ji připravovat tak jako my doma.

Používáme pouze organickou pšenici, nejlépe s nízkým obsahem lepku, nehybridní Einkorn pšenici, z které pečeme chléb, palačinky, koláče apod.

Když se však stravujeme mimo domu nebo nakupujeme jídlo v obchodě, výrobky z běžné pšenice automaticky odmítáme. A to bez ohledu na to, že v naší rodině ještě nikdo nemá alergii na lepek – zatím.

Jsem pevně přesvědčena, že pokud bychom nic nepodnikli, po nějakém čase by se v celé naší rodině začala vyskytovat citlivost na pšenici či autoimunitní nemoci, a to kvůli jedovatému způsobu jakým je pšenice zpracovávána a také díky zbytkem glyfosátu obsaženého v běžných pšeničných výrobcích.

A co uděláte s toxickou pšenicí Vy?

Jak byste reagovali na informaci, že zemědělci používají Roundup nejen na to, aby vyhubili plevel, ale, zejména proto aby vysušili pšenici, což jim umožňuje dřívější, snadnější a větší žeň?

A že tato procedura vede k absorbování jedovatého glyfosátu, aktivní složky Roundupu a jiných herbicidů, přímo do pšeničného zrna?

Cítíte se pobouřeni a znásilnění tak jako já? Jaké budou vaše opatření k vyřazení běžné pšenice ze stravy, ačkoli zatím nemáte zdravotní problémy s lepkem či citlivost na pšenici?

A co jiné zemědělské rostliny jako jsou ječmen, cukrová třtina, rýže, semínka, sušená fazole a hrách, sladké brambory či cukrová řepa, při kterých se Roundup používá k vysušování před sklizní či sběrem?

Budete už nyní tyto potraviny kupovat jen v organické podobě, abyste se vyhnuli této moderní, člověkem vytvořené pohromě?

Autorem článku je Sarah, Healthy Home Economist

Použité zdroje a více informací

Roundup: Quick Death for Weeds, Slow and Painful Death for You(Roundup: Rychlá smrt plevele, ale Vaše pomalá a bolestivá smrt)

Glyphosate now commonly found in human urine(Glyfosát se již běžně vyskytuje v lidské moči)

Glyphosate, Celiac and Gluten Intolerance(Glyfosát, celiakie a nesnášenlivost lepku)

The Glyphosate, Celiac Disease Connection(Souvislost mezi glyfosátem a celiakií)

Hybrid Wheat is Not the Same as GMO Wheat(Hybridní pšenice není totéž jako geneticky modifikovaná pšenice)

The Dutch Ban Roundup, France and Brazil to Follow(Nizozemsko zakázalo používání Roundupu, Francie a Brazílie se ho chystají zakázat také)

Is it the Gluten or is it the Glyphosate?(Bude to lepkem nebo glyfosátem?)

Can Celiacs Eat Sourdough Bread?(Mohou celiaktici jíst chléb z kvašeného cesta?)

Pre-harvest Application of Glyphosate to Wheat(Postřik pšenice glyfosátu před sklizní)

Glyphosate’s Suppression of Cytochrome P450 Enzymes and Amino Acid Biosynthesis by the Gut Microbiome: Pathways to Modern Diseases(Glyfosát potlačuje enzymy cytochromu P450 a biosyntézu aminokyselin v mikroflóře střeva: Cesta k moderním chorobám)

Yield and quality of wheat seeds as a function of desiccation stages and herbicides(Výnos a kvalita pšeničného semene jsou odrazem stádií vysušování a herbicidů)

Wheat farmer weighs in on the use of Roundup as a wheat desiccant(Pěstitelé pšenice používají k vysušování pšenice Roundup)

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

12 Komentáře zapnuto "Skutečný důvod, proč je pšenice toxická – a není to lepek ani šlechtění"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zdeněk540
Host
zdeněk540

Není nad domácí jídlo. Samozřejmě je tu i další věc – pokud jste citliví na energie tak poznáte kdo jídlo připravoval. Jestli kuchař udělal jídlo „jen aby se neřeklo, další hladový krk“ a nebo udělal jídlo s láskou, aby skvěle chutnalo, krásně vypadalo a výborně posloužilo. Když si pěstujete jídlo sami a chováte k němu konstruktivní vztah – doslova se to do něj vryje. A pak je radost jíst! 🙂

vician
Host
vician

S tim mohu jen souhlasit. Jen to ze to je trosku strasiho data. ale vite co ono vsechno co je v tom hypermarketu je svinstvo ja nevim kdo tam muze jeste vubec neco nakupovat. jednak koupite GMO a pak se dane odvedou do danoveho raje. Tak ty lidi vubec nechapu.

Franta
Host
Franta

To je hnus. Dělá se to tak i u nás?

Jara
Host
Je pro mne ůplná novinka,že by někde zemědělci před sklizní pšenice používali Rondup.U nás v ČR to považuji za nemožné,naprosto.A pokud to používají v USA,tak jak to tvrdí ta američanka,tak se ani nedivím,takový bordel může existovat jen v USA na jejich polích.Asi tam,kde mají silně zaplevelená pole pšenice i před její sklizní(což ale svědčí o vysoké neprofesionalitě místních US zeměfdělců),tam použijí Rondup,aby vysoký a hustý plevel,silný a zelený,který brání a znesnadňuje sklizeň pšenice zničili Rondupem.Pak vesele mlátí,jde to dobře.Ale to,že sklízí J E D Y je vlastně ani nezajímá,pro ně je ZISK důležitější,než jakési zdraví lidí,které se pak snaží ,,dohnat“… Číst vice »
Jara
Host

Ještě před 100 lety se na našich školách více než dnes učila Řečtina.Stará Řečtina ale byla jiná. Např.rozdělovala rostliny na Slunećní a Pozemské.Mezi Božské,Sluneční patřila i Pšenice! Pšenice obsahovala podle starých Řeků energii Slunce a Hvězd,energii z vesmíru. Byla tak velmi ceněna a patřila mezi hlavní složky potravy. A to,co dělají z této rostliny dnes a zejména v USA je naprosto zavrženíhodné,naprostá demagogie a spoura proti přírodě a Bohu.

jirik
Host
jirik

Stádo krav ve Švýcarsku hromadně skočilo ze skály. Farmáři netuší proč

Švýcarští farmáři si lámou hlavu nad případem, který se jeví jako hromadná sebevražda krav. Třináct kusů ze stáda v kantonu Valais na jihu země překonalo bariéru a skočilo či spadlo z útesu. Dvanáct krav po pádu z padesátimetrové výšky uhynulo, třináctá byla se zraněními převezena na veterinární kliniku do Bernu.
https://www.novinky.cz/koktejl/439922-stado-krav-ve-svycarsku-hromadne-skocilo-ze-skaly-farmari-netusi-proc.html

Libuše Pernová
Host
Libuše Pernová
Jak poznat v našem obchodě v Česku, že jde o organickou pšenici či obilniny a ne otrávené tím svinstvem? Kdo nemá zahrádku nebo šanci si doma cosi vypěstovat – je závislý pouze na supermarketech. Drobné obchůdky, kde naše jedy nezničená pšenice – se tam dala koupit, ale tyto obchůdky nemohly konkurovat žralokům super koncernům, které zaplavily trh velkoobchody se svým levným zbožím. Marže mají nízké schválně, kupují šunt který by jinde ve světe neprodali -ale naši lidé – nezmocní bo nic jiného není – musí ten hnůj kupovat. Kde mají vzít kvalitní jídlo, když nic kvalitního v podstatě už v… Číst vice »
Pavel
Host
Pavel

Jsem z Frenštátu a o víkendu,obzvlášť v neděli to byl na obloze mazec,jel jsem ráno autem z Frenu právě do OV.Přece hlasili na ten den bouřky ne,tak to chtěli pořádně spláchnout….

Juraj
Host
Juraj

Spolupracujem s poľnohospodármi a až teraz pri prečítaní tohto článku si to začínam uvedomovať. Pred zberom úrody striekajú komoditu aby sa vysušila. Strieka sa nielen pšenica, ale aj repka a sója. Či to striekajú herbicídom roundup to neviem. Ale zaujíma ma to a teraz už pomaly začínajú striekať tak si to zistím. Inak herbicíd s účinnou látkou ako je roundup nieje jediný, glyfosát je skoro vo všetkých totálnych herbicídoch. Každý výrobca má iný názov svojho prípravku: kaput, fondo, glyfogan, touchdown, dominator, …

calendula
Host
calendula

…ta svinska firma uz je davno aj na Slovensku a veselo pestujeme ich GMO kukuricu a repku !!!!:

https://www.monsanto.sk/
https://www.dekalb.sk/novinky-a-podujatia

preto sa pripojte do podpisovej akcie celeho sveta a sirte dalej:

https://secure.avaaz.org/campaign/en/monsanto_dicamba_loc/?thxFkgb&v=500354476&cl=13257442097&_checksum=bba0064d25d2d3936e6ea86e4b15ae0bca387faffa75f657478f65b9cd91429a

Anonymní
Host
Anonymní

0.5

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!