Slovensko proti exremismu. Domnělost jako trestný čin, cenzura a výzvy k nahlašování

…..jak jsem včera psal, tak už to začíná. Začíná velmi zajímavá doba, jaká? To snad je každému jasné….

05:54

Staneme se národem udavačů?

Slovensko proti exremismu. Domnělost jako trestný čin, cenzura a výzvy k nahlašování

Nová jednotka v boji proti extremismu byla ustanovena na Slovensku premiérem Robertem Ficem, ministrem vnitra Robertem Kaliňákem, a prezidentem policejního sboru Tiborem Gašparem. Zaměstnat má přes 100 policistů s těmi nejlepšími výsledky

Jednotka, která má sledovat projevy na internetu, ale třeba i pochybování o holocaustu, bude spadat Národní kriminální agenturu. Prezident policejního sboru vyzval občany k nahlašování. „Občané by nám mohli pomoct identifikovat některé hrozby,“ řekl Gašpar.

Pro xenofobní, extremistické a jiné projevy bude dokonce stanoven zvláštní soud. Budou tak určeny speciální soudní procesy.

Domnělost přímo v zákoně

Lucie Kurilovská Rektorka z Akademie Policejního sboru Slovenska doslova prohlásila, viz odkaz:
„To znamená, že pokud někdo někoho osočuje v souvislosti s příslušností k určité rase, národu nebo náboženství, ale třeba se domnívá, že ten člověk tam patří, tak to již je trestným činem“.

Kritici se obávají, že trestným činem bude nezvat černocha mylně Afričanem. Blíže totiž nikdo „domnělost“, která byla dosazena do zákona, nevysvětlil. Jedná se tak zřejmě o pokus o autocenzuru a povinné mlčení pod imaginární hrozbou zatčení „za domněnku“.

„Se zástupci velkých společností, jako Facebook či Twitter, dochází k dohodám, které by mohly směřovat k omezení některých příspěvků či osob na sociálních sítích.“ zaznělo v rámci pořadu Téma dne na TA3.

Premiér Fico zdůraznil, že sociální sítě jsou územím bez pravidel a to škodí slovenské demokracii. „Fašismum má své pohrobky i dnes. Vidíme lidi, kteří šíří ideologii, díky které byly v minulosti vyvražděny celé slovenské vesnice,“ řekl premiér.

Na Slovensku minulý týden již došlo k velké razii, při které bylo po celém území pozatýkáno až několik desítek lidí a zabaveny počítače a telefony.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na