Slovenský parlament nepřijal globální pakt OSN o migraci. Zůstane Lajčák ministrem?

….. Situace se nadále vyvíjí a začíná být pro mnohé komplikovaná, uvidíme jak budou dotyční reagovat ….

12:27

Budova Národní rady Slovenska

Slovenští poslanci dnes usnesením odmítli globální pakt OSN o migraci. Zároveň požádali vládu premiéra Petra Pellegriniho, aby odstoupila z procesu přijímání dokumentu. Proti migračnímu paktu už se dříve vyjádřily Česko, Rakousko nebo Maďarsko.

Pro usnesení, které odmítá migrační pakt, hlasovalo 90 poslanců.

Parlament uvedl, že migrační pakt není v souladu s existující bezpečnostní a migrační politikou Slovenska. Šéf diplomacie Miroslav Lajčák minulý týden pohrozil demisí, pokud Slovensko dohodu odmítne. Ve středu ministr uvedl, že rozhodující pro něho bude postoj kabinetu.

Globální dohoda o bezpečné řízené migraci má být oficiálně schválena v prosinci na mezinárodní konferenci v Marrákeši (Maroko). USA ustoupily od jednání o dohodě už loni, přičemž americký prezident Donald Trump řekl, že je neslučitelná s migrační politikou jeho země. Maďarský ministr zahraničí Petér Szijjártó v létě také prohlásil, že tento dokument neodpovídá zájmům republiky v oblasti bezpečnosti. Pakt také odmítly Rakousko, Polsko a Česko.

Zdroj: (1)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. mino napsal:

    Nech tiahne ten magor Vajčák do New Yorku za svojím páníčkom Sorošom a krvavou Madlenou, nebude tu nikomu chýbať zradca národa.

  2. Vítězslav Crha napsal:

    Ten pamrd Lajčák nebyl dosazen do vlády SR jen tak náhodou. Ten tam byl jen a jen z důvodu poslat SR do sraček za a to mi fakt věřte tak šílený balík peněz, že se to nikomu ani nesnilo. Uprchlická politika je filozofií, jak vykrást státní kasy a samy se na tom nakapsovat. Tak že se dá říci, že svátek podliaků a zrádcov svojej zeme jaksi končí svoje tématické zadání a nastává doba šíleného smutku po prachách a slávě nebeské. Dobře jim tak a sláva slovanství a zdravému rozumu. Ten musí zvítězit nad lží a nenávistí a ne falešná Havlova láska, která mu byla cizí jako marakkéšan čechovi. Tak asi tak. Jsem rád, že se to vyvíjí zatím tak dobrým směrem. Kéž by to tak zůstalo navždy. Tu chátru s IQ houpacího koně tu nechceme za nic na světě. Nejsou totiž ani nepřínosem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.