Sobotkovi a Hermanovi hrozí doživotní trest odnění svobody

Až doživotí by hrozilo premiéru Sobotkovi a ministru kultury Hermanovi, pokud by se Nejvyšší státní zastupitelství přiklonilo k důkazům Svazu českých právníků.

Ten na oba vrcholné politiky v souvislosti s jejich aktivitami směrem k Sudetoněmeckému landsmanšaftu podal trestní oznámení za vlastizradu, rozvracení republiky, spolupráci s nepřítelem, zneužití pravomoci úřední osoby a účast na organizované zločinecké skupině (pozn.: článek zde).
.
Podle Svazu českých právníků je nepochybné, že se ministr kultury Herman zúčastnil sjezdu Sudetoněmeckého landsmanschaftu, kde pronášel protičeské výroky a omlouval se sudetským Němcům za údajné válečné zločiny, které proti nim měli spáchat Češi, přičemž tato cesta byla uskutečněna se souhlasem předsedy vlády Bohuslava Sobotky. „Ten navíc vysvětloval a obhajoval jednání svého ministra při interpelaci v Poslanecké sněmovně slovy, že sudetští Němci jsou naši spojenci. Ve skutečnosti nemůže být pochyb, že Sudetoněmecký landsmanšaft je protičeské revanšistické sdružení, které usiluje o revizi výsledků druhé světové války. Spolupráce se Sudetoněmeckým landsmanšaftem tedy vyvolává podezření, že Daniel Herman a Bohuslav Sobotka mají v úmyslu sudetské Němce odškodňovat nebo jim restituovat nemovitý majetek, k čemuž není žádný právní důvod, neboť o odsunu Němců rozhodly vítězné mocnosti po druhé světové válce na Postupimské konferenci,“ praví se v politicky třaskavém trestním oznámení. Poškozeným podle Svazu českých právníků je pak celá Česká republika a všichni její občané.
.
„Jednání některých českých politiků, zejména tedy podezřelých Bohuslava Sobotky a Daniela Hermanna, vyvolává podezření, že tito politici připravují spolu s některými německými politiky revizi výsledků 2. světové války, a že se tedy dopustili ve spojení s cizí mocí vlastizrady a rozvracení republiky, spolupráce s nepřítelem a vzhledem ke svému postavení také zneužití pravomoci úřední osoby a to vše jako členové organizované zločinecké skupiny působící ve více státech. Proto navrhujeme, aby orgány činné v trestním řízení zahájily trestní stíhání výše uvedených podezřelých a aby požádaly Poslaneckou sněmovnu o souhlas s trestním stíháním,“ žádá jménem Svazu českých právníků jeho předseda Norbert Naxera.
Zdroj: 1

Loading...

5
Komentujte

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Robert Zezulkarajasmrdutá mrtvola Václava HavlaJanJohan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JanJohan
Host
JanJohan

už jste viděli u nás odsouzeného politika?Soudy jsou s něma.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Zmizel mi tu komentář. Proč?

raja
Admin

to se občas stává

Robert Zezulka
Host
Robert Zezulka

Za vlastizradu byl vždy trest smrti, a proto obnovit!

Anonymní
Host
Anonymní

5

Pin It on Pinterest