Šok! V Evropském parlamentu prý dochází ke znásilněním, ale tutlá se to!

Server Politico.eu přinesl informace o tom, že v budovách Evropského parlamentu dochází k sexuálnímu obtěžování. Oficiálně je sice možné si stěžovat, ale ženy, které tak učinily, prý zjistily, že se s jejich stížností nic nedělá.

Hollywood řeší kauzu Harveyho Weinsteina, který sexuálně obtěžoval celou řadu hereček. Evropský parlament teď podle serveru Politico.eu řeší podobný problém. Několik žen, které se pohybují v prostorách Evropského parlamentu, se prý také setkalo se sexuálním harašením, ale když si stěžovaly, s jejich stížností se bohužel nic nestalo. Dámy prý narazily na těžko proniknutelnou hradbu mlčení.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani oznámil, že politické těleso má nastavené postupy, s jejichž pomocí je možné se vypořádat se sexuálním obtěžováním. Existuje výbor, k němuž mohou sexuálně obtěžované pracovnice či pracovníci podat stížnost ze sexuálního obtěžování a tato stížnost bude řádně prošetřena. V poslední době prý ale žádná stížnost nepřišla.

Parlamentnilisty.cz mají ale k dispozici jiné informace. Čtyři ženy, které pracují na půdě Evropského parlamentu, si sexuálním obtěžováním prošly. Dvě z nich byly prý dokonce znásilněny svými kolegy.

„Pokud existují nějaké formální procedury, ani nevím, jaké jsou. Cítila jsem se naprosto ztracená,“ prozradila žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Požádala o pomoc svého nadřízeného, ale ani ten prý nevěděl, na koho se obrátit. Nakonec přece jen pomoc našla, ale základní rada prý stejně zněla, aby se obrátila na policii.

O tom, co se jí stalo, prý vědělo pět dalších zaměstnanců parlamentu, ale ti o tom mlčeli. Údajný násilník prý časem opustil své místo, ale dlouho se nic nedělo.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
J.P.EditaMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

??? Moniku Flašíkovú Beňovú /tam/ nie je možné „znásilniť“!

Edita
Host
Edita

Maros ved ta na to vyslovene caka, najlepsie od nejakeho cierneho…. Ta nymfomanka sa do politiky doslova pretrt…

J.P.
Host
J.P.

Europoslanci prijali rezolúciu proti sexuálnemu obťažovaniu. http://vool.cz/Ye66O