Soros přiznává, že Evropská unie je před zhroucením a slibuje bojovat s “dominantní ideologií nacionalismu”

Miliardář a globalista George Soros řekl, že bude bojovat proti “dominantní ideologii nacionalismu, a zároveň přiznal, že jeho oblíbený globalistický projekt – Evropská unie, je “před zhroucením”.

rozhovoru pro Financial Times si smutně stýská, že jeho nadace Open Society kdysi po pádu Sovětského svazu vyjadřovala optimismus o šíření západního stylu demokracie, ale nyní čelí úpadku díky vlně patriotismu a populismu a také klesajícímu zájmu o levicovou agendu.

Soros, v narážce na pád Sovětského svazu, pro Financial Times řekl: “Je to zas a znovu déja vu s jednou velkou změnou – dominantní ideologií ve světě je dnes nacionalismus. A je to EU, která je institucí na pokraji zhroucení.

“A Rusko nyní obnovuje svou sílu založenou na nacionalismu,” řekl Soros.

Finančník zastávající ideu otevřených hranic obviňuje ruské hackery za útoky proti jeho osobě v roce 2016 a umístění jeho Open Society na černou listinu rok předtím kvůli údajnému “ohrožení ústavního pořádku Ruska a národní bezpečnosti.”Soros uvažoval, že před svou smrtí Open Society omezí, ale když prý viděl vzestup občanů světa proti globalismu a progresivním idejím, rozhodl se v říjnu 2017 poslat 18 miliard svého majetku a slíbil, že zůstane v jejím vedení ještě dalších 5 let. Nebo déle.

“Myslím, že je možné říct, že mám štěstí na své nepřátele,” říká Soros. “Cítím se díky tomu připraven bojovat a stát za tím, co je správné.”

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Vitězslav Crhatomáš marnýJarkaSysi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sysi
Host
Sysi

Nejlepší kamarád pro něj by byl „šlak“ a svět by byl hned o stupínek krásnější.

Jarka
Host
Jarka

To jo. Ja myslela, ze ta vobluda uz chcipla a vono ne.

Vitězslav Crha
Host
Vitězslav Crha

To ta fašistická hyena ještě není na Guantanamu???????

tomáš marný
Admin

Milý vítězslave,
musí to být na dohrání hry jeho dvojník, protože pravý hyenistický SOROS zahynul při pádu letadla v Rakousku a o tom jsme před asi rokem psali…..
tm

Vitězslav Crha
Host
Vitězslav Crha

Pokud lidi zvolí svoji neznalostí dění v politice Drahoše,dávají tak v šanc výsledek voleb do parlamentu. Babišovi Drahoš nedovolí sestavit vládu a tak bude muset premiér podat demisi. V plánu je to,že toto místo obsadí nikým nevolený Kalousek,nebo předseda ODS a jsme tam,kde po listopadu. Jsme jinak v prdeli vážení.