Soros přiznává, že Evropská unie je před zhroucením a slibuje bojovat s “dominantní ideologií nacionalismu”

Miliardář a globalista George Soros řekl, že bude bojovat proti “dominantní ideologii nacionalismu, a zároveň přiznal, že jeho oblíbený globalistický projekt – Evropská unie, je “před zhroucením”.

rozhovoru pro Financial Times si smutně stýská, že jeho nadace Open Society kdysi po pádu Sovětského svazu vyjadřovala optimismus o šíření západního stylu demokracie, ale nyní čelí úpadku díky vlně patriotismu a populismu a také klesajícímu zájmu o levicovou agendu.

Soros, v narážce na pád Sovětského svazu, pro Financial Times řekl: “Je to zas a znovu déja vu s jednou velkou změnou – dominantní ideologií ve světě je dnes nacionalismus. A je to EU, která je institucí na pokraji zhroucení.

“A Rusko nyní obnovuje svou sílu založenou na nacionalismu,” řekl Soros.

Finančník zastávající ideu otevřených hranic obviňuje ruské hackery za útoky proti jeho osobě v roce 2016 a umístění jeho Open Society na černou listinu rok předtím kvůli údajnému “ohrožení ústavního pořádku Ruska a národní bezpečnosti.”Soros uvažoval, že před svou smrtí Open Society omezí, ale když prý viděl vzestup občanů světa proti globalismu a progresivním idejím, rozhodl se v říjnu 2017 poslat 18 miliard svého majetku a slíbil, že zůstane v jejím vedení ještě dalších 5 let. Nebo déle.

“Myslím, že je možné říct, že mám štěstí na své nepřátele,” říká Soros. “Cítím se díky tomu připraven bojovat a stát za tím, co je správné.”

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Sysi napsal:

  Nejlepší kamarád pro něj by byl „šlak“ a svět by byl hned o stupínek krásnější.

 2. Vitězslav Crha napsal:

  To ta fašistická hyena ještě není na Guantanamu???????

  • tomáš marný napsal:

   Milý vítězslave,
   musí to být na dohrání hry jeho dvojník, protože pravý hyenistický SOROS zahynul při pádu letadla v Rakousku a o tom jsme před asi rokem psali…..
   tm

 3. Vitězslav Crha napsal:

  Pokud lidi zvolí svoji neznalostí dění v politice Drahoše,dávají tak v šanc výsledek voleb do parlamentu. Babišovi Drahoš nedovolí sestavit vládu a tak bude muset premiér podat demisi. V plánu je to,že toto místo obsadí nikým nevolený Kalousek,nebo předseda ODS a jsme tam,kde po listopadu. Jsme jinak v prdeli vážení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..