Sorošovci zúria, ruskí hokejisti spievali zakázanú hymnu! Ale niet ich kam udať!

Sorošovi novinári neskrývajú sklamanie z výsledku hokejového zápasu o olympijské zlato medzi Ruskom a Nemeckom, po ktorom sa Rusi stali olympijskymi víťazmi. Denník SME o zápase informoval, že všetci v Pjongčangu fandili nemeckým hokejistom.

„Tribúny boli ale ešte desať minút pred začiatkom poloprázdne. Postupne sa zapĺňali, najmä ruskými fanúšikmi, ktorí v Pjongčangu mali aj svoje vlastné roztlieskavačky. Štadiónom sa niesli pokriky Russia či šajba. Nečudo, veď z Vladivostoku to mali na olympiádu letecky zhruba dve hodiny. Všetci okrem ruských fanúšikov na tribúne však drukovali nemeckým hokejistom.“

Znepokojenie denník vyjadril aj nad skutočnosťou, že hokejisti po víťazstve miesto olympijskej hymny spievali Ruskú, čo malo byť jasne vidieť na záberoch z kamier

„Lenže Rusi zákaz po finále porušili. Počas tónov olympijskej hymny bolo na záberoch kamier jasne vidieť, ako spolu s fanúšikmi spievajú národnú hymnu. Pritom sa na seba občas pozreli a niektorí z nich sa neubránili ani náznakom smiechu.“

Riešenie ako potrestať tieto prejavy ruského šovinizmu denník zatiaľ nepublikoval.

Rusi spievali s nadšením svoju štátnu hymnu.

Najlepšie momenty

Zdroj: 1

Loading...

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
mariankosnacjirikVáclavSysiTaranti Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SamTingWong
Host
SamTingWong

Tak zpívat vlastní hymnu je šovinismus… Už je na čase, aby tenhle systém šel do pryč.

Taranti
Host
Taranti

No ono to ich hymna vlastne nebola. Lebo sami si vybrali ist tam pod bielou zastavou. Viac k tomu pre rusky rozumejucich V.V.Pjakin z 26.2.2018. Pre ostatnych treba pockat do piatku kym to Irenka prelozi.

SFX
Host
SFX

Nerozumiem tomu. Preco nebola na zrdi ruska vlajka?

Sysi
Host
Sysi

Protože Ruská federace byla před Olympiádou nařčena z dopingu a nebyla oficiálně připuštěna do OH. Bylo milostivě dovoleno jet jen některým jedincům s podmínkou, že žádným způsobem nebudou propagovat RF, tj., bez národních dresů, vlajek, atd.
Více Valerij Pjakin

Václav
Host
Václav

Olympijské hry v minulosti byly hrami sportovců. Dnes je to špinavá hra politiků.
Němci hráli ale dobře a byli opravdu blízko k vítězství, leč jen blízko a to je sport a tak to má být. Je dobře, že si Rusové zazpívali svou hymnu. Jen ubožák jim to může zakazovat. Politika ve sportu nemá co dělat.

jirik
Host
jirik

Ruský sportovní svět se ještě vzpamatovává ze zákazu vystupovat na Olympijských hrách v Pchjongčchandu pod národní vlajkou a přichází zřejmě nový, ještě drsnější úder. Od dubna nebude mít Rusko právo pořádat mezinárodní soutěže ve všech sportech, vyplývá z dokumentu Světové antidopingové agentury (WADA) přijatého v listopadu roku 2017. Podle portálu Сhampionat, bylo vydáno odpovídající rozhodnutí v souvislosti s novým mezinárodním standardem souladu s kodexem WADA, pod který se sice Rusko podepsalo jménem národní antodopingové organizace (RUSADA). Ale činnost RUSADA je považována za neslučitelná s antidopingovým kodexem z listopadu 2015, připomněli autoři publikace. Nyní mohou být žádosti o pořádání mistrovství světa… Číst vice »

mariankosnac
Host
mariankosnac

Tá ruská hymna je asi fakt zakázaná, lebo ju tam nepočujem. Na videu počuť len nejakù melódiu asi olympijskú hymnu a druhé video je zmazané.