Španělská Ceuta pod palbou migrantů. Policisty popálili kyselinou + VIDEO

Několika stovkám migrantů se ve středu ráno téměř podařilo proniknout z Maroka do španělské enklávy Ceuta, která leží na severním pobřeží Afriky.

 

 

Více než stovce z nich se bezpečnostní bariéru s ostnatým drátem také podařilo překonat. Sedm španělských policistů utrpělo popáleniny od kyseliny či nehašeného vápna, když se běžencům v překonání plotu snažili zabránitPodle deníku La Vanguardia byl zraněn také neupřesněný počet migrantů. Mnozí mají řezné rány, protože bariéra je zakončena ostnatým drátem.

Španělská média původně informovala, že se vniknutí účastnilo zhruba dvě stě lidí. Posléze počet s odvoláním na zastoupení španělské vlády upřesnila na nejméně 115. Toto číslo ale nemusí být konečné, uvedl deník El País.

Migranti, kteří podle španělských médií pocházejí ze subsaharské Afriky, po překonání plotu zamířili do dočasného centra pro imigranty. To má kapacitu asi 500 lidí, migrantů je v místě ale nyní už 1 300. Kolem centra jsou proto postaveny stany.

Incident se stal ráno kolem deváté hodiny místního času na stejném místě, kudy před měsícem proniklo do Ceuty z marockého území asi 600 migrantů. I oni tehdy překonali dvojitý, šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem a někteří z nich útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny.

Kvůli situaci v Ceutě čelí kritice nový španělský premiér Pedro Sánchez.  Španělé volají po rychlém řešení krize, která v zemi podnítila vlnu xenofobie a odporu vůči uprchlíkům.

Španělsko se letos pro migranty z Afriky stalo hlavní branou do Evropy. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky připlulo letos do země přes moře z Afriky 27 800 migrantů, dalších asi 4 900 jich proniklo letos do Ceuty a Melilly.

 

VIDEO zde

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10 komentářů

 1. jirik napsal:

  Změna je život. ČSSD v Chomutově kopíruje program Okamury a kandiduje za ni Arab

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=203909

  • Maroš napsal:

   jirik – správne „ČSSD v Chomutově kopíruje program KALERGIHO!“
   „A právě v Chomutově má podnikatelská mafie řádit v rámci ČSSD. Jenže nemusí hájit jen zájmy podnikatelské mafie.“ – stále pod Červenou strechou! Teda „nie“ len „Stop muslimúm!“ – ale stop socanom a boľševikom – oni iniciujú islamizáciu!!! To je mafia Červenej strechy – tá červená hviezda!

 2. Radek napsal:

  To fakt nedokáže nikdo dát rozkaz použít „ostré“?
  Necháme se dobrovolně mrzačit od přivandrovalců…
  a následně dobrovolně vyhladit?
  To se z bílé rasy stali takoví poserové?

  • Ctenar napsal:

   Je s podivem, že útok se zbraní v ruce na suverénní stát tedy na ochranku hranic a následné násilné překročení hranice…a nic? Jak píšete, měli použít zbraně. A co se týče rozkazu…taky bych jej nedal…pro lidi budete sice hrdina, ale pro EU a vrchnost budete kriminálník, který dal střílet do doktorů a inženýrů, kteří dobrovolně přišli obohatit EU. Zřejmě by následovalo vězení, rozpad rodiny (bo u feneček je dnes moderní opouštět smečku jakmile se trochu zatřese dům) A máte zkažený celý život. To si každý rozmyslí, jestli mu stojí blaho všech výměnou za doživotní vězení a život v niveč….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.