Španělská vláda nevylučuje pokutu pro loď „Open Arms“ až do výše 900.000 euro

Španělská vláda nevylučuje pokutovat loď pašeráků černochů do Evropy „Open Arms“, kteří zločin pašování lidí nazývají „záchranou lidí.“ Španělská více prezidentka Carmen Calvo zopakovala, že španělská loď „nemá povolení k záchraně lidí“ ve Středozemním moři. V rozhovoru s mediálním agenturou SER o tom, zda španělská exekutiva zvažuje nějak sankcionovat lodě pašeráků lidí za porušování zákazu „záchrany životů“ vydaným v lednu Obchodním námořnictvem, Calvo odpověděla, že „nemusíte mi to připomínat“, protože „všichni jsme podřízeni stejným zákonům.“

 

 

„Každý ví, co má dělat a co ne, včetně lodi,“ řekla víceprezidentka. Začátkem srpna pomohla loď Open Arms dvěma plavidlům v mezinárodních vodách poblíž Libye, a to i přes jasný zákaz „zachraňovat“ v tomto místě, který v lednu vydalo Generální ředitelství obchodního loďstva. Nevládní organizace to popsala tak, že jedna z lodí, ve které cestovali desítky lidí na palubě, „téměř ztroskotala“, protože měla trhlinu, přes kterou vnikala do lodi voda. Námořní právo zavazuje pomáhat ohroženým lidem jakýmkoliv plavidlem, které je najde.

Když Open Arms napadl zákaz návratu do libyjských mezinárodních vod, Generální ředitel obchodního loďstva (závislému na Ministerstvu dopravy) zaslal humanitární lodi dopis, v němž vyhrožoval pokutami „až do 901 000 EUR“ oproti „jejich nároku přebírat zachráněné.“ Během rozhovoru v TV agentury SER se novinář Aimar Bretos zeptal více prezidentka na možnost sankce nevládní organizace těmito částkami poté, co „zachránili“ životy stovkám lidí. „Open Arms nemají povolení k záchraně lidí. Kapitán lodi to ví a ministr dopravy mu to připomněl,“ odpověděla.

 

 

„Jak velké mocnosti, tak i fyzické osoby podléhají zákonům,“ trvala na svém Calvo. „Tohle je právní stát. Každý ví, co může a co nemůže. Nikdo z toho nevyklouzne, včetně lodi,“ argumentovala víceprezidentka. „A Open Arms je oprávněna poskytovat pouze humanitární pomoc. To jsou podmínky, za kterých vyplouvá a může operovat.“

„Kapitánka ani nebyla schopna navigovat do přístavu na Baleárských ostrovech. Má licenci na humanitární pomoc, zejména přepravu potravin, a to je její účel,“ ujistila víceprezidentka.

Pro tadesco přeložil Pedro | zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. .lak napsal:

  F pindostanu ěn afroameričné jinak meteleskum bleskum rachot bubny. Tady by se měl právně čistě užívat název kalergozanzibaři, třeba. Bjelochům platícím cestovku €araboafriky se může říkat možná už teď blílý.
  švejci

 2. disident2018 napsal:

  To, co k tomuto tématu říkají politici, jsou jen kecy. Dokud nebude provinivší se loď zabavena a její posádka postavena před soud a potrestána, nic se nezmění. Politické neziskovky by měly být v celé EU zakázány, ale to nehrozí, protože špička politiků EU import mohamedánů podporuje a je to jejím hlavním cílem. Pokud se nepostaví tvrdě obyvatelstvo všech evropských zemí proti EU a nebude požadovat zastavení muslimizace Evropy, nic se nestane. jediné řešení je EU zrušit a rozpustit, jenže to vládnoucí politické kliky v jednotlivých zemích nepřipustí, protože jsou zkorumpovaní. Pokud nepovstane obyvatelstvo, nebo v zemích, kde je muslimáků již velké množství, nezačne masově proti nim vystupovat, bude Evropa per partes přeměněna na Spojené státy evropské s muslimským obyvatelstvem. Bílá rasa je v největším ohrožení! Kdy si to lidé konečně uvědomí a začnou něco dělat?

 3. disident2018 napsal:

  USA vznikly také na genocidě původního obyvatelstva (indiánů) přistěhovalci z Evropy. Stejně tak vzniknou Spojené státy Evropské!!!! Genocidou evropských obyvatel muslimskými nájezdníky. To je plánem USA, protože se bojí hospodářské konkurence EU. Potřebuje SSE s muslimským obyvatelstvem různých národů, které pak jeko otroky bude svými nadnárodními koncerny ovládat a vykořisťovat. Jediná záchrana je rozpad EU a navázání normální spolupráce s RF! RF a V.V.Putin jsou nadějí na záchranu Evropy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..