Španělsko na sebe spustilo lavinu. Přijalo uprchlíky, které jinde nechtěli. A takto to tam nyní vypadá + VIDEO

V současné chvíli je Andaluské pobřeží na jihu Španělska přeplněné žadateli o azyl. Jen za poslední tři dny připlulo ke španělským břehům 1300 migrantů. Španělé najednou zjišťují, že jejich tábory jsou plné a nemají je kam umístit. V polovině června přijalo Španělsko více než šest stovek migrantů z lodě Aquarius, které předtím odmítly převzít Itálie a Malta.

 

 

Sledovaný vpád 700 migrantů, který byl největším takovým útokem migrantů na zranitelnou unijní hranici za poslední měsíce, je přitom pověstnou kapkou v moři. „Jsme teď ve stejné situaci, jako byla italská Lampedusa,“ stěžuje si José Ignacio Landaluce, starosta jihošpanělského města Algeciras, kde stovky imigrantů bloudí ulicemi a úřady je nemají kde ubytovat.

Není to tak dlouho, co Madrid udílel italským politikům morální lekce. Nový španělský premiér za socialisty Pedro Sánchez například uvedl, že chce být k běžencům vstřícnější než jeho pravicový předchůdce Mariano Rajoy. „Patří to k našim nejzákladnějším povinnostem,“ prohlásil Sánchez. Jenže oproti loňskému roku se příliv migrantů ke břehům Iberského poloostrova zdvojnásobil, a to v důsledku jeho otevřené politiky a kvůli tvrdšímu kurzu Italů.

 

 

„Itálie přivřela dveře, víc běženců hledá cestu západním směrem,“ uvedl šéf španělské diplomacie Josep Borrell. Španělé tak pro ně rázem nemají dostatek ubytování. V průměru se teď každý den dostane do Španělska přes 220 migrantů. Španělé už předstihli jak Řecko, tak Itálii v počtech přišedších běženců.

Podle španělské policie je taková situace dlouhodobě neudržitelná a může přinést závažné zvýšení kriminality. Vláda ale problém neřeší. Azylanti se procházejí ulicemi jihošpanělských měst Medina Sidonia nebo Chiclana.

Šok z přívalu migranů zažili na nudistické pláži v jihošpanělském městě Tarifa i tam se rekreující turisté. K pláži připlul nafukovací člun plný afrických migrantů. Překvapení turisté jen přihlíželi, jak migranti vyskakují do vody a následně zběsile prchají do lesa, aby utekli španělské pohraniční stráži, napsal server Novinky.cz.

Španělsko se stává momentálně hlavním cílem migrantů. Starostové přístavních měst začínají být zoufalí. „Doufám, že unie pracuje na globálním řešení. Teď je to náš problém, ale zítra nebo za týden či měsíc to bude problém celého srdce Evropy,“ řekl José Ignacio Landaluce, starosta španělského přístavu Algeciras.

 

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JanMarošAnankaliactenar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
.lak
Host
.lak

Nositele kartiček pohyblivých obrázků naprosto evidentně evolučně přeskočili funkčně a fakticky kanis sapiens. Teď to můžete hodnotit ironickou nadsázkou či jako realitu nebo nepopiratelný fakt. Lidé ve spolčeních rozum postrádají a i kdyby tak ho prostě užívat nesmí a tam vládou smečkové pudy a hiearchie včelína či mraveniště. A demokradtůra je jenom o kořistění na tvůrčích jestli jste to ještě nepochopili a tam má místo ochlokrát a nikoliv stejná práva a povinnosti z hiearchie nevěřící prašiví psi. Nehledě toho že evropanům jde mimo zřetel že se stali gojímy a kafíry talmudickoislamistických kdy tedy za anexi a nepřátelském převzetí území afroaraby… Číst vice »

ctenar
Host
ctenar

Klasický příklad rozvrácené společnosti. Hádají se mezi sebou, řežou se mezi sebou a pro ten „shon“ nezaznamenali, že je obsazuje okupační armáda…

Anan
Host
Anan

Kdo chce kam pomůže si sám. Mají (Španělsko) dost peněz aby živili bezprizorné, mají málo kriminality, mají hodně volných bytů, které jim budou hradit, mají školství, které nemá koho učit. Prostě bohatý stát, který nemá dost svých občanů a vítá každého kdo si vzpomene nechat se živit, učit a to hlavně z Afriky. Stačí když doplave v plavkách nic jiného nepotřebuje, buď se přihlásí o pomoc nebo si odejde kam chce a vezme si co chce. To se přece nemusí řešit, mají na to právo dělat si co chtějí. Ať žije humanita.

Maroš
Host
Maroš

Ten gumový čln bol len vyloďovací čln – určite nie na preplávanie Stredozemného mora – teda niekde je aj ich základňa pri španielskom pobreží. Nechápem manéver toho hliadkového člnu, ktorý sa odklonil. A to podstatné – novinárske foto pušky . zvuk v pozadí – takže ide o inscenáciu, resp. dopredu pripravenú akciu – môžno s cieľom vyprovokovať hliadkové člny k brutalite – na to znovu zhruba citujem Pjakina, že „Včasné použitie zbrane pohraničníkom dokáže zabrániť budúcim ťažko zvládnuteľným komplikáciám v budúcnosti:“

Jan
Host
Jan

Byvali spanelsti dobyvatele Jizni Ameriky maji pravo na prijimani uprchliku, i kdyz z jineho kontinentu, protoze Jihoamici by k nim tezko doveslovali. Ted bez legrace. U valu jsou tam ted idiotsti multikulturaci, kteri kaslou na spanelske obyvatelstvo, ktere uz ted trpi bidou a nezamestnanosti. Nez budou odstraneni, najezdnici tam budou a bude tezke je odstranit. Jejich zeme je vezmou zpatky jenom za uplatu. Vedle toho smernice EU to podstatne ztezuje to vraceni, ted uz vidite, k cemu EU vlastne byla zalozena. Je treba si uvedomit, ze migranti z Afriky nejsou zadni trosecnici, o ktere je nutne se starat. Svou cestu… Číst vice »