Spojené státy evropské do roku 2025

Evropská unie by se měla do roku 2025 transformovat na federální „Spojené státy evropské“, říká Martin Schulz, bývalý předseda Evropského parlamentu a kandidát na německého kancléře.
„Chci, aby existovala ústavní smlouva na vytvoření federální Evropy,“ řekl Schulz ve svém projevu na konferenci SPD v Berlíně.

Řekl členům strany, kterou vede, že „EU by měla rychle rozvinout svou moc a narušit svrchovanost národních států.“ Ústavní smlouvu by podle něj měl spolu s občany vypracovat konvent. „A až ji budeme mít, tak musí být předložena v členských zemích. Každá země, která bude stát v cestě, musí být vyhozena z bloku.

On také připomněl slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který nedávno vyzval k vytvoření rozpočtu EU, ministra financí a finančních zákonů.

„Evropa je naše životní pojistka,“ uvedl také Schulz s tím, že národní státy už na řadu úkolů prostě nestačí. Jen spojená a rozhodná Evropa podle něj může čelit klimatickým změnám, daňovým únikům velkých firem nebo terorismu a migraci.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

4.5

jirik
Host
jirik

Vzniká elektronická výměna informací o sociálním zabezpečení napříč EU – a ČR je zapojena!
https://blog.root.cz/ehealth-v-cr/vznika-elektronicka-vymena-informaci-mezi-systemy-socialniho-zabezpeceni-napric-eu-a-cr-je-zapojena/

jirik
Host
jirik

V Rakúsku nie volení politici, ale sudcovia zmenili zákon o manželstvách homosexuálov. Chromík: Tie tlaky sú už aj na Slovensku
https://www.hlavnespravy.sk/v-rakusku-nie-voleni-politici-ale-sudcovia-zmenili-zakon-o-manzelstvach-homosexualov-chromik-tie-tlaky-su-uz-aj-na-slovensku/1236366

jirik
Host
jirik

Zatímco velká část Západu zakázala kouření v restauracích a barech, tak Rakouský nachystaný zákaz má jít do koše. Tato malá blahobytná země je proslulá svými alpskými scenériemi a její metropole Vídeň je pravidelně hodnocena mezi těmi městy světa, v nichž je život nejlepší. Ale mnozí návštěvníci jsou překvapeni, když zjistí, že nocí se tam často šíří ohavný pach zpátečnických překonaných desetiletí. Itálie zahájila proces opouštění hroutící se Evropské unie náhradou eura svou vlastní suverénní měnou. Tento krok vyvolal po celé EU strach z nadcházejícího ‚Italexitu‘, z něhož mají ministři EU hrůzu, že se stane posledním hřebíčkem do rakve Evropské unie.… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Ďalšia perla z Bruselu: Zákaz otvárania okien? Od roku 2020 vstúpi na Slovensku do platnosti nová smernica EÚ
https://www.hlavnespravy.sk/dalsia-perla-z-bruselu-zakaz-otvarania-okien-od-roku-2020-vstupi-na-slovensku-platnosti-nova-smernica-eu/1239260
Vetranie cez otvorené okná a čerstvý vzduch v príbytku má byť od roku 2020 už minulosťou. Bruselskí byrokrati totiž prišli opäť so “skvelou” novinkou. Ľudia v novopostavených príbytkoch už nebudú môcť vetrať cez otvorené okná. Vetranie domácnosti sa bude odohrávať cez tzv. rekuperáciu.