Spojené státy hrozí Indii sankcemi

WASHINGTON | Spojené státy znepokojují plány Indie na nákup ruských zbraní, včetně protivzdušných raketových systémů S-400, a připouštějí možnost vyhlášení sankcí v souvislosti s těmito plány, prohlásil asistent amerického ministra obrany pro Asijsko-tichomořský region Randall Schriver.

 

 

Ve svém projevu v Carnegie Center ve Washingtonu řekl, že nemůže Indii zaručit, že se jí nedotkne zákon o sankcích CAATSA. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Nemohu vám říci, že nepodlehnou, že bude udělena výjimka. Toto rozhodnutí bude muset učinit prezident v případě, že Indie koupí od Ruska nové systémy a potenciál… Nemohu vám říci, že bude udělena výjimka,“ poznamenal Schriver na adresu možných amerických sankcí vůči Indii v rámci amerického ekonomického terorismu a popírání svrchovanosti jiných zemí, když si vynucují platnost svých zákonů v rámci indické suverenity a svrchovanosti.

Američtí bandité! Brutální americké vydírání

Zvlášť připomněl znepokojení ohledně plánů Indie na nákup protivzdušných raketových systémů S-400. Přitom prohlásil, že Spojené státy vcelku uznávají staré vztahy Indie s Ruskem v obranné sféře, avšak v budoucnu by chtěly zaměřit Indii na sebe. Tedy jinými slovy udělat si z Indie vazala a poskoka v oblasti.

„Nechceme mluvit s Indií o tom, co patří minulosti, ale o budoucnosti… Podívejte se na vlastní budoucnost Ruska, například demografii. Nemyslím, že je to země, se kterou je dobré mít strategické partnerství ve vzdálené budoucnosti. Můžeme být lepšími a spolehlivějšími partnery,“ řekl Schriver při šíření rusofobie.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JardaRetardaSFX Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
SFX
Host
SFX

Humorne vyjadrenie. Srandista.

JardaRetarda
Host
JardaRetarda

Počkajte India, ešte sa objaví indiačok a bude vymaľované.