Společnosti Apple a Samsung jsou žalovány za možná rizika vzniku rakoviny při používání jejich telefonů

Společnosti Apple a Samsung čelí soudní žalobě, ve které se tvrdí, že jejich telefony vystavují uživatele vysokofrekvenčním emisím až o 500 procent nad federální limity. Mezitím se debata o zdraví v souvislosti s chytrými telefony ještě více rozproudila.

Podle zjištění deníku Chicago Tribune, žaloba tvrdí, že emise rádiových frekvencí (RF) u telefonů Apple a Samsung – mezi nimi zejména iPhone 8, iPhone X a Galaxy S8 – „daleko převyšují federální směrnice.“ Rizika takových radiačních hladin zahrnují „zvýšené riziko rakoviny, buněčný stres … genetické poškození, poruchy učení a paměti, neurologické poruchy“ a další zdravotní problémy.

 

 

Federální komise pro komunikaci (FCC) testuje telefony podle jejich „specifické míry absorpce“ měřené ve wattech energie absorbované na kilogram tělesné tkáně. Žádný telefon prodávaný v Americe nesmí překročit 1,6 W / kg, zatímco evropští regulátoři umožňují velkorysejší hranici 2 W / kg. Aktivisté však považují tyto úrovně za zastaralé. Ve skutečnosti byly pokyny FCC sestaveny v roce 1997 a byly do značné míry založeny na testech provedených americkou armádou na hlavě vojáka o hmotnosti 220 liber (100 kg).

Děti mohou absorbovat více než 150 procent telefonního záření než dospělí a až desetkrát více záření prostřednictvím svých lebek. Vzhledem k tomu, že děti pravděpodobně budou používat moderní chytré telefony jako vojenský personál, někteří vědci tvrdí, že směrnice SAR FCC nejsou dostatečné.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    iPhony a digitalizace jsou pro chudé a hloupé
    Přední americký deník New York Times zveřejnil článek, který jistě zvedl ze židle běžné liberály a technokraty. V článku se uvádí, že současné „digitální vzdělávání“, stejně jako ostatní digitalizace, je údělem chudých. Ukazuje se totiž, že bohatí v USA odmítají nejen služby „digitální ekonomiky“, ale také smartphony, sociální sítě, online nákupy a zejména školy, které používají gadgety.

    https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2019/08/iphony-digitalizace-jsou-pro-chude.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..