Spolkový úřad vykresluje katastrofický scénář: Závažné nedostatky v zásobování při delším výpadku energie

V Německu by mohlo při delším a rozsáhlejším výpadku proudu dojít k závažnějším nedostatkům zásobování, varuje Spolkový úřad pro ochranu obyvatelstva a pomoc při katastrofách.

Dopady by byly „katastrofální“, píše se v jednom pozičním dokumentu Spolkového úřadu pro ochranu obyvatelstva a pomoc při katastrofách (BBK), o kterém informují noviny mediální skupiny Funke.

Bonnský úřad vidí ve výpadku proudu „závažný distribuční problém pro důležité, zčásti životně důležité zboží.“

 

 

 

Tak existuje potřeba nouzových plánů pro distribuci paliv, potravin a léků obzvláště na zemské a komunální úrovni. Podle dokumentu Spolkového úřadu je energetické zásobování v Německu „zásadně velmi jisté“ a má v porovnání se světem nejkratší výpadkové časy.

Spolkový úřad navíc chválí vzrůstající IT-bezpečnost a stoupající počet nouzových agregátů na výrobu elektřiny v Německu. Také proběhly v minulých letech početná cvičení týkající se výpadků proudu nebo energie. Přesto může i zde dojít k déle trvajícím a rozsáhlejším výpadkům proudu.

Jsou zmiňovány těžké přírodní katastrofy, ale také kybernetické útoky a fyzické útoky na zásobování proudem. „Takovéto události mohou vést ke zničení důležitých instalací v zásobování proudem“, uvádí se. „Pokud by k tomuto došlo, museli bychom počítat s výpadky proudu trvající dny, týdny nebo měsíce.“

Úřad uvádí seznam konkrétních scénářů v případě blackoutu: „Výtahy, topení a světlo by doma ihned vypadly. Také lednička v bytě nebo chlazení v supermarketech by byly okamžitě postiženy.“

 

 

 

Dále se uvádí: “ Většina benzínových pump by nemohla nadále vydávat pohonné hmoty. V průběhu hodin by nemohly být nadále využívány telefony a internet. Lidé by se nedostali k hotovým penězům.“ Také lékařskou péči by bylo tudíž možno udržet pouze po krátkou dobu. „Po 24 hodinách by došlo k dalším omezením v nemocnicích a v zásobování vodou. Léčiva a lékařské produkty by nemohly být dále dodávány, nebo pouze v nedostatečném množství. Vakcíny a krevní produkty by se zkazily.“

Úřad je přesvědčen, že by byly postiženy téměř všechny obchodní oblasti. Při závažnějších výpadcích proudu by nebyla zajištěna komunikace mezi státem a kritickými infrastrukturami. Kritické infrastruktury jsou například zásobování energií, výživa a voda, jakož i oblast dopravy, telekomunikací, finančnictví a médií. Spolkový svaz energetického a vodního hospodářství (BDEW) si myslí, že je proti možnému blackoutu způsobenému kybernetickým útokem vyzbrojen. „Nebezpečí možných bezpečnostních hrozeb bereme velice vážně. Proto mají předběžná opatření pro IT-bezpečnost v energetickém hospodářství nejvyšší prioritu“, řekl hlavní vedoucí obchodu Stefan Kapferer novinám Funke.

překlad Andrea | zdroj: 9

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9
Komentujte

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MarošJardaRetardaPTZsusanfoxbloblo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirpos
Host
jirpos

Kdovi zda na vypadek myslej i nase instituce ?

Sysi
Host
Sysi

Vrchnost myslí pouze na to, aby nebyly přerušeny dodávky do jejich koryt.
(Nicméně, jedna zkouška tady proběhla a byly zjištěny závažné nedostatky. Jestli někdo pracuje na jejich odstranění je ve hvězdách. Přikláním se k názoru, že nikoliv, páč se určitě potýkají s nedostatkem financí – ohranou písničku důvěrně známe)

bloblo
Host
bloblo

Sallam petrolejkum,
ČR není jen ekonomická kolonie Německa, ale i elektrická. Navíc je evropský uzel drátů, přes který jde eletrika sem tam. Pokud se něco stane tady, nebude svítit polovina evropy okolo. Pokud něco kiksne v DE, čekokolonie dostane za úkol zvýšit výkon elektráren na maximum. Potom bude záležet co soustava všechno vydrží. Nevím jaký plány mají čeští energetici, zda spáchají blackoutsebevraždu spolu s páníčkem, nebo je prostě nakonec hodí přes palubu a budou se starat pouze o funkčnost ČR. Německu nezbude než přepínat výkon sem a tam podle plánu, s mnohahodinovýma výpadkama jak v Africe.

Miroslav
Host
Miroslav

Jak říká T.M. , udělejte si zásoby, a na nic nečekejte. Je zima, snažte se mít vytápění pokud možno, ze dvou druhů média. Vypne elektřina, topím uhlím, nebo dřevem. Baterie. Vodu.

Ctenar
Host
Ctenar

Dříve, než to vypadne v Německu, to zjistíme u nás. EON je Germánský. A snad si nemyslíte, že v případě výpadku by Slovanskému plebsu něco nechali? Germán je mnohonásobný vrah. Zabil miliony lidí kvůli zlatu a uměleckým předmětům. Švýcaři to zlato pro germány přeměnily na peníze, aby mohl germán zbrojit a válčit. Slovanský národ měl být zničen, přestěhován a podmaněn. Poláci měli být úplně vyhlazeni. Rusi taktéž. Dováží nám sem z germánska nekvalitní žrádlo, plundrují zem. Dotáhli si utečence a cpou je k nám. Nikdy nic dobrého z nich nevzešlo. Proč bych měl být jako správný Slovan nešťastný z toho,… Číst vice »

susanfox
Host
susanfox

klidek to oni jen mlzi(od slova mlha-nemam hacky na klavesnici😉), aby odvedly pozornost od merklove a marakesske dohody, kterou ta k….. urcite podepise. a lidi jim na ty kecy skoci a misto aby demonstrovali pred parlamentem, stoji fronty na hajzlpapir a konzervy v supermarketech.

klasika v italii: cenzura dulezitych zatajenych informaci a misto toho same blbiny, aby mel plebs o cem discutovat

PTZ
Host
PTZ

Petr Hájek – Smrt v sametu – viz popisy „poruchy“ – v závěru knihy – takže, ti co způsobí „poruchu“ – ji samozřejmě vyřeší ke spokojenosti obyvatelstva, které by se jinak pozabíjelo apod.

JardaRetarda
Host
JardaRetarda

Skôr napätím sa môže zničiť inštalácia, tak ako sa to tu myslí. Drôty sú dimenzované v poriadku , ale izolácia , tá nemusí zniesť vyššie napätie.

Maroš
Host
Maroš

1/ V pláne je zdražovanie energií.
Ergo
1/ V pláne je zdražovanie energií.