Spolkový úřad vykresluje katastrofický scénář: Závažné nedostatky v zásobování při delším výpadku energie

V Německu by mohlo při delším a rozsáhlejším výpadku proudu dojít k závažnějším nedostatkům zásobování, varuje Spolkový úřad pro ochranu obyvatelstva a pomoc při katastrofách.

Dopady by byly „katastrofální“, píše se v jednom pozičním dokumentu Spolkového úřadu pro ochranu obyvatelstva a pomoc při katastrofách (BBK), o kterém informují noviny mediální skupiny Funke.

Bonnský úřad vidí ve výpadku proudu „závažný distribuční problém pro důležité, zčásti životně důležité zboží.“

 

 

 

Tak existuje potřeba nouzových plánů pro distribuci paliv, potravin a léků obzvláště na zemské a komunální úrovni. Podle dokumentu Spolkového úřadu je energetické zásobování v Německu „zásadně velmi jisté“ a má v porovnání se světem nejkratší výpadkové časy.

Spolkový úřad navíc chválí vzrůstající IT-bezpečnost a stoupající počet nouzových agregátů na výrobu elektřiny v Německu. Také proběhly v minulých letech početná cvičení týkající se výpadků proudu nebo energie. Přesto může i zde dojít k déle trvajícím a rozsáhlejším výpadkům proudu.

Jsou zmiňovány těžké přírodní katastrofy, ale také kybernetické útoky a fyzické útoky na zásobování proudem. „Takovéto události mohou vést ke zničení důležitých instalací v zásobování proudem“, uvádí se. „Pokud by k tomuto došlo, museli bychom počítat s výpadky proudu trvající dny, týdny nebo měsíce.“

Úřad uvádí seznam konkrétních scénářů v případě blackoutu: „Výtahy, topení a světlo by doma ihned vypadly. Také lednička v bytě nebo chlazení v supermarketech by byly okamžitě postiženy.“

 

 

 

Dále se uvádí: “ Většina benzínových pump by nemohla nadále vydávat pohonné hmoty. V průběhu hodin by nemohly být nadále využívány telefony a internet. Lidé by se nedostali k hotovým penězům.“ Také lékařskou péči by bylo tudíž možno udržet pouze po krátkou dobu. „Po 24 hodinách by došlo k dalším omezením v nemocnicích a v zásobování vodou. Léčiva a lékařské produkty by nemohly být dále dodávány, nebo pouze v nedostatečném množství. Vakcíny a krevní produkty by se zkazily.“

Úřad je přesvědčen, že by byly postiženy téměř všechny obchodní oblasti. Při závažnějších výpadcích proudu by nebyla zajištěna komunikace mezi státem a kritickými infrastrukturami. Kritické infrastruktury jsou například zásobování energií, výživa a voda, jakož i oblast dopravy, telekomunikací, finančnictví a médií. Spolkový svaz energetického a vodního hospodářství (BDEW) si myslí, že je proti možnému blackoutu způsobenému kybernetickým útokem vyzbrojen. „Nebezpečí možných bezpečnostních hrozeb bereme velice vážně. Proto mají předběžná opatření pro IT-bezpečnost v energetickém hospodářství nejvyšší prioritu“, řekl hlavní vedoucí obchodu Stefan Kapferer novinám Funke.

překlad Andrea | zdroj: 9

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. jirpos napsal:

  Kdovi zda na vypadek myslej i nase instituce ?

  • Sysi napsal:

   Vrchnost myslí pouze na to, aby nebyly přerušeny dodávky do jejich koryt.
   (Nicméně, jedna zkouška tady proběhla a byly zjištěny závažné nedostatky. Jestli někdo pracuje na jejich odstranění je ve hvězdách. Přikláním se k názoru, že nikoliv, páč se určitě potýkají s nedostatkem financí – ohranou písničku důvěrně známe)

  • bloblo napsal:

   Sallam petrolejkum,
   ČR není jen ekonomická kolonie Německa, ale i elektrická. Navíc je evropský uzel drátů, přes který jde eletrika sem tam. Pokud se něco stane tady, nebude svítit polovina evropy okolo. Pokud něco kiksne v DE, čekokolonie dostane za úkol zvýšit výkon elektráren na maximum. Potom bude záležet co soustava všechno vydrží. Nevím jaký plány mají čeští energetici, zda spáchají blackoutsebevraždu spolu s páníčkem, nebo je prostě nakonec hodí přes palubu a budou se starat pouze o funkčnost ČR. Německu nezbude než přepínat výkon sem a tam podle plánu, s mnohahodinovýma výpadkama jak v Africe.

 2. Miroslav napsal:

  Jak říká T.M. , udělejte si zásoby, a na nic nečekejte. Je zima, snažte se mít vytápění pokud možno, ze dvou druhů média. Vypne elektřina, topím uhlím, nebo dřevem. Baterie. Vodu.

 3. Ctenar napsal:

  Dříve, než to vypadne v Německu, to zjistíme u nás. EON je Germánský. A snad si nemyslíte, že v případě výpadku by Slovanskému plebsu něco nechali? Germán je mnohonásobný vrah. Zabil miliony lidí kvůli zlatu a uměleckým předmětům. Švýcaři to zlato pro germány přeměnily na peníze, aby mohl germán zbrojit a válčit. Slovanský národ měl být zničen, přestěhován a podmaněn. Poláci měli být úplně vyhlazeni. Rusi taktéž. Dováží nám sem z germánska nekvalitní žrádlo, plundrují zem. Dotáhli si utečence a cpou je k nám. Nikdy nic dobrého z nich nevzešlo. Proč bych měl být jako správný Slovan nešťastný z toho, že náš vrah, utlačovatel a vyžírka bude bez elektřiny. To je snad dobře, ne? Karma se pěkně vrací a tak to má být…
  Teď ještě by si tam mohli rozjet revoluci a pomlátit se hezky mezi sebou, protože k tomu to tam směřuje a opět ta karma…ještě, že ji tu máme….jen ať jim to tam ti lidi z kolonií, které vyplundrovali pěkně provětrají a klidně si můžou vzít zpět, co je jejich. A pevně věřím, že se ještě stihnou uzavřít hermeticky hranice, aby nikdo neunikl a každý zaplatil podle zásluh…a všichni ti vlezdoprdelkové, co jim jezdí posluhovat, by tam měli zůstat taky…

 4. susanfox napsal:

  klidek to oni jen mlzi(od slova mlha-nemam hacky na klavesnici?), aby odvedly pozornost od merklove a marakesske dohody, kterou ta k….. urcite podepise. a lidi jim na ty kecy skoci a misto aby demonstrovali pred parlamentem, stoji fronty na hajzlpapir a konzervy v supermarketech.

  klasika v italii: cenzura dulezitych zatajenych informaci a misto toho same blbiny, aby mel plebs o cem discutovat

 5. PTZ napsal:

  Petr Hájek – Smrt v sametu – viz popisy „poruchy“ – v závěru knihy – takže, ti co způsobí „poruchu“ – ji samozřejmě vyřeší ke spokojenosti obyvatelstva, které by se jinak pozabíjelo apod.

 6. JardaRetarda napsal:

  Skôr napätím sa môže zničiť inštalácia, tak ako sa to tu myslí. Drôty sú dimenzované v poriadku , ale izolácia , tá nemusí zniesť vyššie napätie.

 7. Maroš napsal:

  1/ V pláne je zdražovanie energií.
  Ergo
  1/ V pláne je zdražovanie energií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..