Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé

…..to co přichází je horší diktát jako v minulosti, nemá obdoby a hlavně není s ničím srovnatelný….

16:54

Slov německé kancléřky Angely Merkelové o tom, jak by se národní státy měly vzdát suverenity, si všiml politik ODS Václav Klaus mladší. K jeho statusu na Facebooku, kterým se k tomu vyjádřil a nepřímo srovnal kancléřku k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, pak přidalo komentář téměř 300 uživatelů, sdílelo jej téměř 1 300 příznivců a lajkovalo jej 2 600 lidí.
Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v interview s Janou Bobošíkovou na XTV

„Národní státy se musí vzdát suverenity,“

této věty si Václav Klaus mladší všiml. Měla ji říct, jak píše Zdeněk Lanz ve svém komentáři, německá kancléřka Angela Merkelová při akci v nadaci Konráda Adenauera na téma „Parlamentarismus mezi globalizací a národní suverenitou“ v Berlíně. „Ale to přirozeně řádným postupem,“ připustila Merkelová – napsal mj. německý deník Die Welt.
Anketu záměrně ponechávám, dole máte link, kde můžete hlasovat…..

Anketa

BIS varuje před nepřátelským vlivem Ruska. Obáváte se ruského vlivu v ČR?

hlasovalo: 6232 lidí

„Problémem Evropy u Hitlera bylo, že vlivní lidé a státy nevěřili tomu, co říká. Připadalo jim, že přehání, že to tak nemyslí, že mluví jen pro své voliče. Pak se nestačili divit, když dělal přesně to, co před tím hlásal. Poučili jsme se po 90 letech? Obávám se, že ani trochu,“ poznamenal k tomu Klaus mladší.

„Je příznačné, že tomuto jen těžko uvěřitelnému prohlášení Merkelové sekundoval francouzský prezident Macron. Merkelová a Macron – dvě vůdčí osobnosti dvou dominantních států EU. Děsivá představa. Není ale ani tak důležité, kde a v jaké souvislosti tuto strašlivou větu pronesla. Podstatné je, že ji vůbec pronesla. Navíc v listopadu 2018, necelý měsíc poté, co jsme 28. října oslavili sté výročí vzniku samostatného státu,“ poznamenal k tomu Lanz.

Celý text Zdeňka Lanze najdete ZDE.

„Uvědomuje si vůbec kancléřka Merkelová, jakou šílenou nehoráznost vyslovila? Uvědomuje si, že její prohlášení jde proti Ústavě České republiky, v níž je naše svrchovanost, nebo chcete-li suverenita, zakotvena? Uvědomuje si, že tím podkopává náš ústavní pořádek? Nebo se snad domnívá, možná na základě informací německých tajných služeb, že v našich zákonodárných sborech je tolik příslušníků páté kolony Bruselu (de facto) Berlína, že by protlačila tak zásadní změnu ústavního zákona?“ dodal.

„Co na to říkají naše jindy tak agilní orgány činné v trestním řízení? Cožpak by se nenašel paragraf na veřejné vyzývání k podkopávání ústavy a suverenity cizího státu? K vydání mezinárodního zatykače by pak už byl jen krůček,“ zeptal se závěrem.

Celý příspěvek Václava Klause mladšího:

„Národní státy se musí vzdát suverenity.“

Problémem Evropy u Hitlera bylo, že vlivní lidé a státy nevěřili tomu, co říká. Připadalo jim, že přehání, že to tak nemyslí, že mluví jen pro své voliče. Pak se nestačili divit, když dělal přesně to, co před tím hlásal.

Poučili jsme se po 90ti letech? Obávám se, že ani trochu

ZDROJ: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Srovnani-Merkelove-s-Adolfem-Hitlerem-Jede-Ceskem-jako-blesk-Mrazive-561903

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  Kdyby Václav Klaus st. nepodepsal Lisabonskou smlouvu, v době, kdy mu fandila celá normálně smýšlející Evropa, tak bych mu i odpustil to, co v naší zemi .osral.

  • tereza napsal:

   Miroslave, nechci zde Klause st. nějak hájit, ale kdyby Klaus stále trval, že Lisabonskou smlouvu nepodepíše, měly jisté skupiny připravené z něj udělat blázna a pak připravit jeho odchod ve stylu ex-premiéra Nečase, a nebo jak vidíme nyní, pokus nechat odejít premiéra Babiše. Toto je řízeno z jistého pražského místa, nemusím asi opakovat, ze kterého…

 2. Jan napsal:

  Proc Merkelovou nezazalujete v Haagu?

 3. Hory8 napsal:

  A co ta srandička s maketou pistole, kterou Klausovi st. dali jasně najevo, kde je jeho místo. Zajímavá náhoda:-)

  • Debora napsal:

   Nikdy mně to nenapadlo, ale teď když jste to napsal, tak je mi jasné, že to byla dost drsná výhružka. Ach jo, v jakém světě to žijeme.

 4. Jan napsal:

  Merkelova uskodila Nemecku a skodi dal. Vic jak Ada Hitler! Oba bezdetni, oba ve sluzbach zla, oba mocichtivi, oba schopni jakychkoliv zlocinu proti lidem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.