Starověký virus Mummy, který ohrožuje rakovinou, se údajně šíří rekordní rychlostí

Navzdory mnoha chorobám, kterým bylo zabráněno, se zdá, že jedné se podařilo nepatrně projít. Představuje hrozbu dokonce i pro děti. Dané onemocnění má starověký původ a pochází z předkolumbijského pohřebiště.

Virus HTLV-1 (Lidský T-lymfotropní virus) se šíří velmi rychle, uvádí The Daily Mail s odkazem na řadu lékařských zdrojů.

Tento virus byl zaznamenán před 40 lety, když archeologové objevili 1500leté mumie v Jižní Americe. Bohužel to vědci ignorovali a prakticky neudělali nic, aby šíření viru zabránili.

Dr. Robert Gallo, který spoluzaložil Institut lidské virologie na univerzitě v Marylandu, vyjádřil politování nad tím, že ani jeden případ onemocnění vyvolaného tímto vírem nebyl vyléčen.Virus, který se přenáší přes nechráněný pohlavní styk nebo kojení, vystavuje zdraví vážnému nebezpečí, poněvadž může způsobit leukémii a lymfom stejně jako onemocnění, která porušují nervový systém. Občas vede k poškození plic a oslabuje imunitní systém.

Obyvatelé Severního teritoria Austrálie jsou údajně v nejvyšší rizikové zóně, procento infikovaných zde v některých vzdálených lokalitách roste a přesahuje 40 %. Problém je v poslední době ještě naléhavější, protože zatím neexistuje žádná očkovací látka.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Skupina vědců v čele s Eske Willerslevem z Kodaňské univerzity objevila stopy hepatitidy B v DNA člověka, který žil zhruba před 4500 lety. Jedná se o nejstarší důkaz existence viru. Výsledky studie jsou publikovány v publikaci Science Alert.

    Specialisté oddělili DNA ze zubů a spánkové kosti koster 137 lidí z nomádských národů, kteří žili před 2000-7000 lety. Za tímto účelem biologové použili metodu tzv. brokovnice, kdy jsou dlouhé řetězce DNA rozděleny na překrývající se fragmenty, které jsou potom vloženy do molekul vektorem kruhu, které jsou kopírovány v bakteriálních buňkách. Vytváří to genomovou knihovnu. Náhodně vybrané fragmenty se sekvencují, tedy bude určená návaznost nukleotidů, po které budou spojeny do větších řetězců.

    Tato metoda umožňuje biologům porovnávat nově dešifrované DNA sekvence s již známými, které jsou obsaženy v databázích. Kromě toho byly analyzovány genomy 167 lidí, které byly sekvencovány v jiném výzkumu. U 25 lidí, z nichž jeden žil před 4,5 tisíci lety, byly nalezeny fragmenty nukleových kyselin patřících do genomu viru hepatitidy B.
    https://cz.sputniknews.com/svet/201805117322836-zub-pravek-muz-virus/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.