Starověký virus Mummy, který ohrožuje rakovinou, se údajně šíří rekordní rychlostí

Navzdory mnoha chorobám, kterým bylo zabráněno, se zdá, že jedné se podařilo nepatrně projít. Představuje hrozbu dokonce i pro děti. Dané onemocnění má starověký původ a pochází z předkolumbijského pohřebiště.

Virus HTLV-1 (Lidský T-lymfotropní virus) se šíří velmi rychle, uvádí The Daily Mail s odkazem na řadu lékařských zdrojů.

Tento virus byl zaznamenán před 40 lety, když archeologové objevili 1500leté mumie v Jižní Americe. Bohužel to vědci ignorovali a prakticky neudělali nic, aby šíření viru zabránili.

Dr. Robert Gallo, který spoluzaložil Institut lidské virologie na univerzitě v Marylandu, vyjádřil politování nad tím, že ani jeden případ onemocnění vyvolaného tímto vírem nebyl vyléčen.Virus, který se přenáší přes nechráněný pohlavní styk nebo kojení, vystavuje zdraví vážnému nebezpečí, poněvadž může způsobit leukémii a lymfom stejně jako onemocnění, která porušují nervový systém. Občas vede k poškození plic a oslabuje imunitní systém.

Obyvatelé Severního teritoria Austrálie jsou údajně v nejvyšší rizikové zóně, procento infikovaných zde v některých vzdálených lokalitách roste a přesahuje 40 %. Problém je v poslední době ještě naléhavější, protože zatím neexistuje žádná očkovací látka.

 

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Starověký virus Mummy, který ohrožuje rakovinou, se údajně šíří rekordní rychlostí"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Skupina vědců v čele s Eske Willerslevem z Kodaňské univerzity objevila stopy hepatitidy B v DNA člověka, který žil zhruba před 4500 lety. Jedná se o nejstarší důkaz existence viru. Výsledky studie jsou publikovány v publikaci Science Alert. Specialisté oddělili DNA ze zubů a spánkové kosti koster 137 lidí z nomádských národů, kteří žili před 2000-7000 lety. Za tímto účelem biologové použili metodu tzv. brokovnice, kdy jsou dlouhé řetězce DNA rozděleny na překrývající se fragmenty, které jsou potom vloženy do molekul vektorem kruhu, které jsou kopírovány v bakteriálních buňkách. Vytváří to genomovou knihovnu. Náhodně vybrané fragmenty se sekvencují, tedy bude… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!