Státní zástupce Pavel Zeman a OKD

Po oznámení z minulého týdne, že se Marie Benešová stane ministryní spravedlnosti, zahájil Pavel Zeman kampaň na záchranu své pozice. V dnešním Respektu tvrdí, že je jasnou zárukou toho, že státní zastupitelství politicky ovlivňovat nenechá. Co jiného než politika je hlavním řídícím principem trestního stíhání v případu OKD? Státní zástupci se systematicky vyhýbají návratu ke kořenům privatizace. Evropská komise byla v roce 2006 zjevně uvedena v omyl ministrem financí v otázce legálnosti transakce, státní zástupci se ale rozhodli jít si za dlouhými tresty pro středně vysoké státní úředníky a externího odhadce. Když byly tyto malé ryby osvobozeny, soudkyně prohlásila, že oni nebyli těmi, kdo skutečně rozhodovali. Nikdo jiný ale obviněn nebyl. Až bude Marie Benešová tlačit na Pavla Zemana, aby stíhal skutečné viníky, prohlásí nejvyšší státní zástupce v Respektu, že je pod politickým tlakem?

zdroj: 9

Slova Pavla Zemana o tom, že jeho odvolání by bylo nedemokratickým krokem jsou opravdu směšná a opak je pravdou. Ponechání Pavla Zemana ve funkci nejvyššího státního zástupce je nedemokratické a nezákonné. Pavel Zeman je součástí mafie uvnitř státních zastupitelství a patří do tria Zeman-Bradáčová-Ištván, kteří jsou instruováni z americké ambasády v Praze a kryjí mnoho zločinů spáchaných jejími kamarádíčky ve vysoké politice!

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. jirik napsal:

    Šéf strany ČSSD a ministr vnitra České republiky Jan Hamáček na svém účtu na Twitteru zveřejnil možný rozpad vlády z důvodu hlasování o odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

    „Pokud by vláda hlasovala o odvolání nejvyššího státního zástupce, bude to pro ČSSD poslední hlasovaní v kabinetu. Věřím však, že platí ujištění našich partnerů, podle kterých k tomu nedojde,“ píše Hamáček.

    https://sptnkne.ws/mqrd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.