Stop vylodění na Sicílii kvůli G7. Ventimiglia kolabuje – na hranicích se kupí migranti

…..najednou zastavit příliv migrantů je možný a najdou se i policisté, kteří vše kontrolují. Sice jenom na několik dní, ale ukázali, že když je dobrá vůle, jde všechno….

08:54

Stop vylodění na Sicílii kvůli G7. Ventimiglia kolabuje – na hranicích se kupí migranti.

Pobřeží Sicílie bude tabu po dobu sedmi dní kvůli G7, který se bude konat ve městě Taormina ve dnech 26. a 27. května. Ventimiglia – na hranicích s Francií se kupí migranti. 500 migrantů je roztroušeno mezi pláží a centrem města.

G7, STOP dovozu migrantů kvůli gigantům z NATO, ale tak ono to opravdu jde?

 

Taormina je kvůli G7 obrněná … (Taormina Today)

Pobřeží Sicílie bude po dobu sedmi dní tabu. Bude platit zákáz kvůli summitu velikánů – G7, který se bude konat ve městě Taormina ve dnech 26. a 27. května. Bezpečnostní opatření již začalo fungovat a od 15 května se progresivně snižují příjezdy …To znamená, že žádná loď se od 26 května nepřiblíží a že dokonce i lodě plné migrantů budou muset zakotvit jinde než na Sicílii.

Směrnice, kterou podepsal šéf policie Franco Gabrielli stanoví, že v následujícím období se lodě musí vyhnout Sicilským přístavům : nejdříve to platí v přístavu Messina a to od půlnoci dne 18. května 2017 až do 24. hodiny dne 28. května; všechny ostatní přístavy na Sicílii, od půlnoci 22. května 2017 až do 24 hodiny dne 28. května.”

Chránit mocné při mezinárodních summitech je nedotknutelný princip. Ale otázku ,,jejich panstvu” a všem těm politikům, kteří v posledních měsících a letech uvedly, že příjezdy migrantů jsou nevyhnutelným osudem, musíme položit: ,,Takže nakonec zastavít přistání migrantů můžete?”

Najednou to, co se zdálo dle všech ,,lidumilů” nemožné, že „přistání jsou nezastavitelná“, se stává realitou: přistání jsou zastavena, ale jen na týden a jen na Sicílii …

 

Přibližně 8000 policistů bude zajišťovat bezpečnost ,,hlavám států” před eventuálním útokem z řad teroristů, kteří mohou být mezi přijíždějícími migranty, jak se uvádí ve video – reportáži. Ochrana, kterou řadové obyvatelstvo nedostává …

Ze stejného důvodu, k příležitosti summitu, který se konal ve městě Bari od 11. do 13. května, byl pozastaven Shengen a byla znovu aktivována kontrola na pozemních hranicích, moři a ve vzduchu. Tato norma zůstane v platnosti až do konce tohoto měsíce.

Takže na Sicílii na jeden týden příliv migrantů bude pozastaven, na druhé straně, ale u severních hranic Itálie se migranti kupí … jako například tradičně ve Venimiglia.

V posledních hodinách ve Ventimiglia zintenzivněli příjezdy.

 

Tohoto se obávali místní obyvatelé již začátkem měsíce: občané žádají řešit tuto neúnosnou situaci a problémy s tím spojené.

V Parku Roja je 252 imigrantů, kteří jsou hosty v přijímacím středisku Červeného kříže. V současné době je kapacita plná a nové příjmy nejsou možné. Ve městě se odhaduje asi 300 dalších takzvaných „autonomních “ migrantů roztroušených mezi pláží, pobřežím a ústím řeky Roja, nádražím a ulicemi centra města a dokonce i v prostorách železničního mostu.

Dnes v noci se shromáždilo přibližně 500 migrantů na prostranství bývalé celnice, kam pro ně někteří aktivisté přivezli jídlo.

Je vyhlášena pohotovost: hygienická situace se zhoršuje každým dnem a to zejména u vlakového nádraží.

 

Obyvatelstvo je již potřetí za sebou v létě na pokraji zhroucení a vládnou obavy, že v nejbližších dnech nastane opětný nárůst migrace.

Nelegální migranti v pohraničním italském městě s Francií – Ventimiglia. (ilGiornale)

http://www.iltempo.it/cronache/2017/05/16/news/c-e-il-g7-stop-agli-sbarchi-degli-immigrati-in-sicilia-1028546/

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca/17_maggio_14/migranti-sbarchi-vietati-una-settimana-il-g7-taormina-5a20322a-38df-11e7-8530-ea2b12fbdf2c.shtml

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/tornata-lemergenza-ventimiglia-invasa-dai-migranti-1397890.html

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikdit Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Přes moře proudí o třetinu víc uprchlíků, Italové za tři dny zachránili pět tisíc lidí
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pres-more-proudi-o-tretinu-vic-uprchliku-italove-za-tri-dny-zachranili-pet-tisic-lidi-31719?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp
Několik stovek zachráněných se muselo vrátit zpět do Libye. Většina uprchlíků ale byla převezena do Itálie.
Během posledních tří dnů zachránila italská pobřežní stráž z vod Středozemního moře pět tisícovek migrantů. Od začátku letošního roku do Itálie připlulo přes 46 tisíc uprchlíků, oproti roku 2016 jejich počet narostl o třicet procent.

jirik
Host
jirik

„My jsme Evropu uprchlíkům neotevřeli – to paní Merkelová. A je to paní Merkelová a Německo, kdo musí nést následky, nikoliv Polsko,“ řekl Kaczynski v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi TVP Info.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438394-kaczynski-za-uprchliky-musi-nest-odpovednost-merkelova-ne-polsko.html