STŘEDEČNÍ GLOSY 12.04.2017 Miroslava Macka

STŘEDEČNÍ GLOSY 12.04.2017

Miroslava Macka

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka by české ekonomice pomohlo, kdyby firmy mohly snadněji zaměstnávat cizince. „Jsme země zavřená pro import pracovní síly. Podle mě je to fatálně chybné,“ řekl Rusnok v rozhovoru pro HN.
K tomu Karolina Stonjeková: 
Ne! Česko se nepotýká s nedostatkem pracovníků, proto, že máme v zemi málo cizinců! Česko se potýká s nedostatkem pracovníků proto, že máme příliš štědrý sociální systém, který nemotivuje lidi pracovat! 
Naopak je motivuje k pohodlnému a bezpracnému čerpání sociálních dávek, kdy nikdo nebude chtít hledat fyzicky náročnou práci za 100 korun na hodinu, když mu sociální systém dá „vydělat“ zcela bez námahy. 
A tento systém tu nezaváděl a po léta neudržoval nikdo jiný, než právě páně Rusnokova ČSSD! Právě tato strana historicky vždy bránila nejen racionalizaci sociálního systému, ale i jakýmkoli snahám o větší flexibilitu trhu práce – což je zase záležitost, která úzce souvisí s motivovaností podnikatelů, lidi zaměstnávat. Nemluvě o ekonomických nonsensech typu zvyšování minimální mzdy…
Sečteno, podtrženo, pan Rusnok brečí nejenom špatně, ale ještě ke všemu i na blbém hrobě! Blbém, protože vlastním!

Pokud některá zpráva vypadá jako apríl, můžete si být bez drahého výzkumu jisti, že pochází z Bruselu:
Celkem 15 vědců bude v dalších třech letech intenzivně analyzovat, jestli má Evropská unie dostatečnou důvěru běžných lidí. Na speciální výzkumný program poslala Evropská komise celkem 3,87 milionů euro (téměř 105 milionů korun). Do výzkumu se zapojí také Sociologický ústav AV ČR, který na vyškolení experta na evropskou problematiku dostal šest milionů korun.

České republice patří celosvětově 130. místo v průměrné délce stavebního řízení za Papuou-Novou Guineou.

Když se sarin rozptýlí, začíná být jasno:
Spojené státy vybudují u Tabky v Sýrii velkou leteckou základnu, uvedl server Debka. Bude to už pátá americká základna v zemi. Stavba souvisí se zhoršením vztahů mezi USA a Tureckem kvůli americké podpoře kurdských milicí YPG, ale pozornost budí i kvůli nedávnému americkému útoku na základnu syrské armády. Američané by díky ní mohli v Sýrii významně posílit.
Na základně, která byla vyrvána džihádistům teprve v březnu, když tam americké letouny dopravily bojovníky Syrských demokratických sil, probíhá usilovná výstavba, aby na ní mohlo působit 2500 příslušníků amerických ozbrojených sil.
Podle Debky má pět amerických základen v Sýrii tři hlavní úkoly. Především mají sloužit pro boj s islámským terorismem, nyní především pro závěrečnou operaci proti Islámskému státu. Mají také přispět k zablokování spojení mezi syrským režimem Bašára Asada a Íránem, který ho mohutně podporuje, a vojáci by také měli poskytnout ochranu kurdským silám před Tureckem.

Karel Wágner:
Videozáběry a fotografie obětí chemického útoku v Chán Šajchúnu u nás neposuzovali jen novináři, ale i RNDr. Jiří Patočka, DrSc., profesor toxikologie z Katedry radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Podle něj došlo v Sýrii od roku 2012 k desítkám chemických útoků, většina z nich však byla vedena chlorem. A ve zprávách na ČT24 pře-kvapeným redaktorům řekl: „Otravu sarinem na záběrech nevidím.“ Přičemž v přímém vstupu do vysílání ČT24 upozornil diváckou obec na fakt, že u záchranářů a zdravotníků, v syrském Chán Šajch-únu ošetřujících „oběti útoku sarinem“ bez ochranných pomůcek, k žádné intoxikaci nedošlo. Zrovna tak zde ovšem platí, že otrava sarinem má svoje specifika, svůj klinický obraz, který se na záběrech neobjevil. Není tedy divu, že když toxikolog Jiří Patočka promluvil z televizních obrazovek (stopáž odkazu 35:40 – 40:10), rozšlapal svým suchým prohlášením redaktorům zpravodajství jejich bábovičky ze syrského písku: „Pokud šlo o otravu, nemohlo jít o sarin“.


Čeština je jazyk vtipný:  Vlezdobruselista…

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Janajirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Česká televize zakrývá miliardovou ztrátu a fixluje s čísly. Byl zmíněn i Sobotkův blízký spolupracovník. V Senátu probíhala konference, na které promluvil i Ovčáček… http://vool.cz/ZDdYk Ekonom Radek Žádník na konferenci zdůraznil, že Česká televize se snaží zakrýt, že její hospodaření je zjevně defictní, ačkoli prezentuje ve svých zprávách, že její hospodaření je vyrovnané (že je hospodaření vyrovnané, prezentuje i generální ředitel ČT Petr Dvořák). Toho ČT dosahuje účetní operací, kdy peníze, které jí chybí k tomu, aby mohla prezentovat vyrovnané hospodaření, odčerpává z fondu televizních poplatků. Každoroční deficit od roku 2012 je řádově ve stovkách milionů korun. Dle Žádníka ČT… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Nejvyšší soud ve středu nařídil s okamžitou platností propustit lobbistu Marka Dalíka, který si od září odpykával čtyřleté vězení za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Informovala o tom Česká televize. Soud tak rozhodl poté, co neveřejně projednal dovolání Dalíka i státního zastupitelství, řekl mluvčí NS Petr Tomíček. Podrobnosti k rozhodnutí zatím nesdělil, nejprve soud zpracuje písemné odůvodnění.
http://vool.cz/j1PU0

Jana
Host
Jana

dárek pro Dalika,že nemluvil