Švédové se vyděsili kvůli zmizení hotovosti

Objem hotovosti v oběhu ve Švédsku prudce klesá, což zneklidnilo zástupce vlády a veřejnost, informuje Bloomberg. Množství hotovosti švédských korun se snížilo na minimum od roku 1990, nyní činí 60 % z historicky největšího množství, které bylo dosaženo v roce 2007.

Výzkumy ukazují, že jen 25 % Švédů nyní platí za své nákupy hotovostí nejméně jednou týdně. Před čtyřmi lety to bylo ještě 63 %. 36 % obyvatelstva hotovost nepoužívá vůbec.

Nyní, jak říká agentura, stále méně společností přijímá hotovost. To vede k tomu, že lidé, kteří nejsou zvyklí žít v nové, digitální ekonomice, nemohou platit v některých restauracích, muzeích a obchodech.

Švédský parlament se chystá na začátek léta připravit zprávu o situaci, aby bylo možné bránit příliš rychlému mizení infrastruktury, která slouží k používání hotovosti.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Švédové se vyděsili kvůli zmizení hotovosti"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
.lak
Host

Pošlete tam mňoukala s utahováním opasků na blahobyt. Klauzírky si budou trhat rodidla s fan clubem a posílat své děti do důchodu v 78? Druhého vašíka f třech urnách by už asi neuobcovali i když kdoví čeho jsou reoligiózníci schopni i restituovat.

Sysi
Host

To je zvláštní – švédský parlament hodlá jít proti proudu ? (tedy alespoň ve věci zachování hotovosti, v jiných záležitostech je předvojem, jako např. ve vítačství)

jintrovert
Host
jintrovert

Ti Švédové jsou snad ve všem natolik vpředu,že na to ve VÝSLEDKU akorát těžce doplatí..,ať je to už digitální(lehce zneužitelný)monetární systém,ultra/infra superdebilní liberální PROuprchlická „politika“ atd atd.Bůh s vámi skandinávci..,jinak se tomu říka degenerace z blahobytu.

streda
Host
streda

Výpadek elektřiny, např. po silném elektromagnetickém pulsu od Slunce, a bude se v obchodech nakupovat zadarmo? Když budou jen platební karty?
Nebo záměrný kolapsy?
Plaťme většinou hotově.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!