Svět skončí za 12 let, jestliže okamžitě nerozjedeme GREEN NEW DEAL?

Ekologickou apokalypsou nás straší nejmladší kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez, spasitelka planety jen o fous starší než svatá Gréta. V Americe je už tak populární, že se o ní psává zkratkou AOC. Tak slavných lidí je málo. Vlastně rychle z hlavy nás napadne asi jen JFK.

„Naše plíce se udusí kouřem z divokých požárů. Odkladači boje proti klimatickým změnám jsou jejich noví popírači“, sýčkuje na Instagramu. „A sorry jako že vás s tím otravuju,“ omlouvá se, „ale jestli nic neuděláme, už teď umíráme“. Zachránit nás už může jen její Green New Deal.

 

 

 

Název je odvozen z New Deal prezidenta Roosevelta, jehož účelem bylo rozhýbat ekonomiku po velké krizi 30. let minulého století. Do češtiny se to překládávalo dost nešikovně jako „nový úděl“, což nic neznamená. Úděl bývá něco nepříjemného, co se nám přihodí bez vlastního přičinění a s dlouhodobými nepříjemnými následky, které musíme statečně nést. „Deal“ je dohoda, společný postup, rozdání karet do hry, vzájemná pomoc, všestranně výhodný plán. I přeložme si tento deal jako „zelený nový projekt“ a říkejme mu anglickou zkratkou NGD.

Neberme ho a priori na lehkou váhu, „Jen blbec nevěří, že dnes probíhají klimatické změny“, cituji z e-mailu spřáteleného vědce environmentalisty. Jen se mezitím mrkněme, kdo a čím je kongresmanka AOC. Třicetiletá hispánská krasavice sloužící za New York a Demokratickou stranu od letošního ledna, s téměř okamžitým dopadem na kongresovou politiku a posun Demokratické strany doleva. Promovaná ekonomka a politoložka. V Demokratické straně zaujímá krajní levici, fandí Berniemu Sandersovi, jemuž v roce 2016 organizovala prezidentskou kampaň. Patří k složce, která si říká Democratic Socialists of America a je vnímána spíš jako socialistka než demokratka (jako ostatně i Sanders). Vedla tvrdě pracovitou kampaň a její vítězství oslavovala (nebo lamentovala, podle politického zaujetí) většina médií jako největší překvapení americké politiky posledních let.

 

 

 

Do měsíce po nástupu do Kongresu způsobila senzaci gigantickou legislativou, která by vyloučila plyn, biomasu, uhlí a nukleární energii. Tím by skončily veškeré „ropné války“, z nichž ušetřené miliardy by pomohly vytvořit pracovní místa. Zavedla by se položka zvaná „sociální cena uhlíku“. Vyšší zdanění produkce vytvářející nadbytek oxidu uhlíku by postupně z ekonomiky vytlačila fosilní paliva v celé státní infrastruktuře včetně každé budovy a „ekonomickou mobilizací“ by docílila nulového stavu skleníkových plynů (kromě, jak AOC vysvětlila, „kravských prdů, jimž nemůžeme zabránit“). Plus několik dalších z toho odvozených ekologických zázraků. Jako nová ekologicky čistá doprava, nové pracovní příležitosti v nově vynalezených odvětvích. „GND promění starou šedivou ekonomiku v novou udržitelnou ekonomiku ekologicky pevnou, ekonomicky životaschopnou a sociálně odpovědnou“. Tak hrdě zní jeho vrcholný cíl.

Podružné cíle jsou takovéto: Vyrovnanost příležitostí: Přednost projektům prospívajícím dělnické třídě a komunitám barevných, s pomocí veřejných fondů, a s dohodami o prospěchu komunitám, které by zajišťovaly podporu pro komunitami definované priority a pomáhaly komunitám, ne korporacím. Daňové dolary by měly podporovat odolnost komunit, ne ziskové marže ředitelů korporací. Všichni by měli zaručené zaměstnání s životaschopnou mzdou, levné bydlení, bezplatné školství a zdravotní péči. Přechod na 100% čistou energii by byl založen na komunitě, energetický systém by byl ve vlastnictví pracujícících a veřejnosti a pod demokratickou kontrolou, místo aby maximalizoval zisky energetickým korporacím, bankám a investičním fondům.

 

 

 

Jo, a financovat se to bude samozřejmě z většího zdanění bohatých.

GND podpořil z demokratických kongresmanů každý, kdo je někdo, plus vrchní velitel světové ekologistiky Al Gore, plus slavný profesor linguistiky Noam Chomsky. Pravicoví komentátoři postřehli, že GND autorky AOC není ani tak ekologický jako apokalyptický, ani ne tak spásonosný jako rovnostářský, v tradici „milleniarismu“ (též zvaného „chiliasmus“), jaký se v evropských dějinách objevuje opakovaně okolo přelomu tisíciletí a porůznu i jindy. Boj proti zlu a vítězství dobra. A všelijaké devastace mezi tím. Po nich znovuzrození. Napínavé drama revoluční, naléhavé, progresivní, kosmicky důležité a nevyhnutelné. A utopické. Vedené pravdu znajícími pokrokáři, přes mrtvoly zpátečníků. Sekulární, ale se všemi třásničkami náboženského poblouznění.

To by samo o sobě nemuselo být nic negativního: kdo pozná přesný rozdíl mezi náboženským poblouzněním a tvůrčím zápalem? Emise skleníkových plynů stále rostou a nikdo zatím nevymyslel nic lepšího, nebo řekněme komplexnějšího.

Ekologické záměry GMD jsou za současného stavu planety záhodné a bohulibé. Jenže také globálně finančně neefektivní, spočítalo několik střízlivějších vědců. Technici k tomu přidali námitku, že k tomu nemáme potřebnou technologii. A i kdybychom měli, klimatickou krizi to nevyřeší. Přesně řečeno, vyřešilo by to možná něco o nějaké zlomkové procentíčko na Západě, ale nic všude jinde, především v Indii a hlavně Číně. Ta už si na zasajrajtované ovzduší zvykla tak, že nosí na ústa a nos chirurgické masky i za návštěvy Evropy.

 

 

 

Ale peníze-nepeníze a technologie-netechnologie, americká publikace National Climate Assessment s třemi stovkami přispívajících vědců varuje, že klimatické změny působené uhlíkovými emisemi by mohly Ameriku do konce století stát miliardy dolarů a poškodit ekonomiku až o 10 procent. Takže teď budou muset politici propočítávat i to, čemu se říká „opportunity cost“ čili cena uniklé příležitosti. Co nás bude stát víc: investovat dnes obrovské peníze v naději, že ušetříme za půl století? Nebo nedělat nic a připravit se na obrovské ztráty později? I s tím rizikem, že zachráníme-li se my, stejně nás nakonec udusí Čína? Nebo vymýšlet, jak na ten uhlík (teda jeho oxid) útočit úplně jinak – jako třeba masivním sázením stromů, které by nám jej schlamstly?

Tak nebo onak, důležité na GMD je však alespoň toto: Donutí nás možná o ekologických nebezpečích otevřeně a nezaujatě diskutovat a možná se nám podaří konečně vytříbit, co z toho jsou fakta a co emoce, co ekologie a co politika. Aby to nakonec nebyla jen další trnitá cesta ke komunismu „řešící“ obvyklé sociální rozdíly a transformující demokratickou společnost v „komunity“. A záchranu planety vem čert.

autor: Benjamin Kuras

Agenda kabaly je myslím zcela jasná. Zavést nové daně, ještě více nám vtlouci do hlav, že většina obyvatel planety jsou jen jedlíci a budižničemové. Potřebují oslovit mladé lidi, tak využili (nebo zneužili) mladou Švédku Grétu, kterou si dobře vychovávají, aby plácala nesmysly dle jejich pokynů. Nyní začali zpracovávat mladou Američanku, která je buď naivní nebo tak hloupá. No a nedávno nám začal „valit šrouby do hlavy“ na klimatické téma i mluvčí Vatikánu, označovaný jako bílý papež. Když jsem si přečetla slova Green new deal, okamžitě mně naskočila slova New world order. 

A zde trochu symboliky, posuďte sami…..

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. Liběna napsal:

  neni to to nove „nabozenstvi“, ktere ma zblbnout masy..? a dovest nas k tomu „vysnenemu“ NWO? : )

 2. Tauri napsal:

  Když denně koukám na satelitní snímky planety, tak kdyby nebyl zapnutý HAARP, tak je zalito…Problém je, že už ani ve střední Africe se moc netvoří bouřky a jih Afriky je uplně obeplut mraky, takže je tam pořád jasno..
  Francie, jak by smet..Takže se můžeme těšit na tobogán, až nám to příroda vrátí..On takový blackout, aby to bylo konečně vypnutý je možný. Hlavně, že má kupa lidí na vesnici bazény, tak poděkujme těm, co berou vodu jen pro sebe i když je zákaz zalévání.

  • Anan napsal:

   Co máš proti lidem, kteří mají bazény, copak oni to způsobili? To bylal blbá věta nakonci solidního příspěvku.

 3. Ninny napsal:

  Zdravím všechny a vkládám video o „grilování“ pomocí 5G https://www.youtube.com/watch?time_continue=2496&v=jOlF-s50y2A

 4. AP napsal:

  Skutečný ničitel je člověk a jeho „politika“

 5. kalia napsal:

  Já jsem taky místo „Green new deal“ četla New world order..:)

 6. CZK napsal:

  Řeč právníků říká, že když je jeden údaj ve smlouvě neplatný, tak je neplatná celá smlouva. Já bych to extrapoloval: Je-li v této teorii lživý jeden argument, tak je lživá celá teorie. Viz s tím krkáním a prděním krav. Po čem krávy prdí? Po trávě co sežerou. Ta naroste sama díky fotosyntéze. A co se stane, když ji nesežerou? Buďto může zetlít (a přemění se na humus-pozitivní proces), nebo může shořet. Při všech třech procesech (tlení, hoření, sežřání a prdění) se pouze uvolní stejný objem CO-2, který ta tráva během růstu zabudovala do svého těla. (To platí i pro dřeviny.) Takže ta žena buď nemá potřebné informace, nebo vědomě lže. Každopádně ji někdo podporuje. Třeba dalším krokem bude, že se „vytasí“ s „volnou energií“. Ale to si dělám tak trochu řiť 🙂
  Domnívám se, že cílem vší té iniciativy je zakrýt příčinu těch změn, které se odehrávají v enviromentálním prostředí, nemuset lidem nic vysvětlovat, vyvolat v nich pocit viny, nechat je za tu „vinu“ zaplatit a ještě snížit vibrace obyvatel planety v souvislosti se VZESTUPEM.

 7. Maroš napsal:

  K článku – stará známa vec – ak by všetci pražáci prešli na používanie elektromobilov – nestačil by im celý Temelín! Takže – v zmysle zotrvačnosti sociálneho supersystému – pre „Tesla“ zazobancov treba už teraz začať stavať novú elektráreň! Ono je to fakt všetko zeleno-perverzné – šrekovské!
  1/ Dieselový motor je o 30% tepelnej energie vyprodukovanej do prostredia účinnejší oproti elektrickému motoru, ktorého energiu musí najprv neefektívne vyprodukovať nejaká tepelná elektráreň „bratov Kochovcov“!
  2/ Tesla vychádzal zo všadeprítomnej energie neutrín – nie z produkcie elektriny ako takej – takže samotná značka Muskových áut Tesla je podvod – zneužitie Teslovho mena a vôbec idei.
  3/ Existuje úplne iný princíp batérie, ktorá niekoľkonásobne prekonáva tie v Tesla automobiloch – a zase obligátny problém – niekomu to nevyhovuje!
  https://www.aktuality.sk/clanok/592387/bateria-ceskeho-vedca-moze-nahradit-technologiu-pouzivanu-dnes/
  4/ Klima-terorizmus – ako ideológia už „zjednocuje celé ľudstvo“ proti spoločnému „klima-nepriateľovi“ – „tepľošovi“ – čo je dôležitý jednotiaci prvok smerom k NWO – ako jedna z vrstiev celosvetového stáda.
  5/ No a klasika – vodu kázať a víno piť – budú stále „elity“ a ich lokaji. Pani kongres-manka určite nebude rečniť v nevykúrenom Kongrese pri mínus 30 a v „baranici“ z polyesteru /z leskima/.
  6/ „„Naše plíce se udusí kouřem z divokých požárů.“ – houbeles!
  „Zombie droga sa rýchlo šíri – je totiž lacnejšia ako kokaín, no na psychiku pôsobí rovnako. Ide o syntetický kanabinoid, zmes silných chemikálií a nadrvených rastlín, ktorá sa zvyčajne fajčí.“
  „Po užití tejto drogy pochodujú ulicami „živí mŕtvi“, pripomínajúci filmových zombie.“
  „Dvakrát potiahli, zmodreli a padli na zem! Takto opísal účinok novej drogy, ktorá prenikla už aj na Slovensko, ostravský policajt.“ – takže keď už „Green new deal“…
  https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/nova-droga-slovensku-svinstvo-ktore-meni-ludi-chodiace-mrtvoly

  “ Superboháči: Charles a David Kochovci
  Charles de Ganahl Koch a David Hamilton Koch, známi tiež ako bratia Kochovci, sú majoritnými vlastníkmi energetického konglomerátu Koch Industries Inc., ako aj znační finanční podporovatelia libertarianizmu a konzervativizmu v USA. Podľa rebríčka časopisu Forbes sa k 5.2.2015 obaja bratia zhodne nachádzajú na šiestom mieste, pričom majetok každého z nich dosahuje 41,9 miliardy dolárov.

  Fred Chase Koch, otec Charlesa a Davida, prišiel k svojmu prvému majetku vďaka vynálezu novej techniky tepelného krakovania (thermal cracking), prostredníctvom ktorej sa ropa pretvára na ľahšie oleje a na benzín. “
  „Vďaka výnimočným manažérskym schopnostiam sa Charlesovi podarilo rozšíriť zdedený biznis viac ako 2600-násobne. Masívnou expanziou firma otvorila množstvo prevádzok naprieč Spojenými štátmi, ale aj v Číne, Mexiku a v Brazílii. Firma tiež vlastní vyše 37-tisíc míľ (približne 60-tisíc km) ropovodov a plynovodov, pričom sa zameriava aj na záujmové sféry ako kontrola znečisťovania, hnojivá, lesné produkty či nerastné suroviny.“
  „Všetci štyria bratia ochoreli na rakovinu prostaty.“
  https://www.jet.sk/news/view/superbohaci-charles-a-david-kochovci

 8. Anan napsal:

  Ještě zapomněla vyloučit sopky.

 9. Maroš napsal:

  Tak tomuto sa hovorí disciplína davu! Kam nás vezú nevieme – ale – radi sa vozíme!
  https://www.youtube.com/watch?v=A4dCHeAnu4Y

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..