Světločervené meteority nad Uralskými horami šokovaly svědky (VIDEO)

Již třetí meteorit za měsíc byl spatřen nad Jekaterinburgem v úterý večer, podle inženýra Vladilena Sanakojeva se však může jednat o podvod.

Hodně místních obyvatel hlásilo, že byli svědky jasného červenožlutého zářivého tělesa, které letělo nad Uralskými horami. Tento jev byl prý viditelný asi jen 6 — 7 sekund.

„Pravděpodobně to byl meteorit s velmi jasným zábleskem. Během tohoto měsíce už to byl třetí takový případ,“ řekl Sanakojev.

Podle něj jsou takové jevy velmi vzácné, takže je také docela možné, že se jedná o falešnou zprávu.

„Nyní jsme se naučili dobře ovládat počítačovou grafiku, takže je nutné tento případ zkontrolovat a analyzovat,“ vysvětlil expert.

Podle předběžných údajů, to může být meteorit, který shořel v atmosféře a jeho váha je odhadována na pouhých několik kilogramů.Sanakojev dodal, že taková tělesa neovlivňují činnost lidí, protože jsou poměrně malé. Proto pád meteoritu nebyl nebezpečný.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikMiňo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miňo
Host
Miňo

Zrovna to mohla byť aj kozmická loď.

jirik
Host
jirik

Americká vláda pracuje na plánu, který má zachránit Zemi před případným dopadem asteroidu. Využít k tomu mají atomovou nálož, uvádí portál Digital Trends. Spolupráce NASA, amerického národního úřadu pro jadernou bezpečnost a laboratoře pro zbrojní výzkum Ministerstva energetiky přivedla na svět nouzový program HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response). HAMMER (neboli kladivo) představuje vesmírnou loď vážící 8,8 tun, která má být schopná vychýlit dráhu asteroidu kinetickým nárazem, nebo v případě, že je asteroid je příliš velký, provést jaderný výbuch. Vědci již vyslali první pokusnou misi. Ještě letos má bezpilotní vesmírná loď OSIRIS-REx, která startovala v roce 2016, dorazit… Číst vice »