Světový dluh je nejvyšší v historii. Otázka tedy zní: Kdy to celé spadne?

Z mnoha grafů, ale i z reálného života víme, že dnes žít na dluh je „moderní.“ A tento systém to na nás vymyslel chytře tak, že to mnohdy ani není jinak možné. Kolik procent lidí je schopno si koupit dům, byt, auto a další věci za vlastní peníze? Dnes PENÍZE = DLUH. Stará definice peněz už dávno neplatí. A banky nás vysloveně lákají žít na dluh. Nabízí kontokorenty a kreditní karty, takže lidé utrácejí peníze banky, nikoliv své vlastní. A k tomu ke všemu se přidává ještě ten fakt, že banka vytváří „peníze“ z ničeho. Tím, že podepíšete smlouvu o kontokorentu, tak vytvoříte cenný papír, se kterým se obchoduje. No a banka, resp. bankéř pak doslova několika ťuknutími do klávesnice počítače vytvoří „peníze.“ Lépe řečeno kredit. Tak to na nás vymysleli! Oni už dávno zjistili, že nejlépe se ovládají ti lidé, kteří mají dluhy a strach. Takový člověk je pro MATRIX dokonalý OTROK.

Tedy dluh 247 bilionů dolarů je absolutně nesplatitelný. Jediná možnost je globální reset. A ten se, zdá se, blíží.

t.

Tak jsme v našem investičním fondu Quant změnili strategii. Až doposud jsme drželi 66 procent portfolia v amerických akciích a 34 procent byly vklady v bankách. Nyní jedeme poměr 10 procent americké akcie a 90 procent vklady v bankách.

 

Chci na tom jen ukázat, že trhy jsou už vysoko. Nevím, kam akcie půjdou zítra, pozítří, ale třeba by mohla přijít nějaká korekce. A třeba ne. Přijde mi ale, že strategie teď vsadit na jistotu je lepší.

Koukněte na graf týdne, ukazuje celkové zadlužení tohoto světa. Je to dohromady, co dluží domácnosti, firmy, banky a vlády.

No a letos je dluh 247 bilionů dolarů. Vidíte, že proti roku 2008, kdy byla poslední krize, dále narostl, takže žádné vystřízlivění v tomhle světě neproběhlo a celkový dluh je nyní 318 procent světového HDP, tedy vlastně třikrát větší než světová ekonomika.

Takže jedeme s pákou tři, no dobrý.

zdroj: Forbes ČR

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

21 komentářů

 1. Neo napsal:

  Dobrý den p.Marný , zajímalo by mě jak postupovat v případě hypotéky, tedy zástavy na byt. Osobně neznám nikoho, kdo by nakoupil za hotové, když zakládáte rodinu, potřebujete bydlet a zůstat u rodičů je s prominutím cesta k rozvodu …..tak jak z toho ven…..co se stane se zastavenou nemovitosti, když krachnou banky..s pozdravem Neo

  • pavel blaheta napsal:

   Neo na to je nejlépe se zeptat té banky u které máš hypotéku nebo nějakou velkou půjčku. Co nastane, pokud by ona banka zkrachovala. Já se na to ptal u banky u které mám větší půjčku a ta referentka řekla, že to za prvé nenastane, a za druhé pokud by ano, tak bude situaci řešit konkursní správce. A jak tito postupují to přece víme – mají právo chtít všechny dlužné peníze najednou – po těch nebohých dlužnících. Anebo by si to portfolio dlužníků, kteří pravidelně splácí (to jsou ti normální obyčejní lodičkové) koupila nějaká jiná banka a převedla by s vaším souhlasem na sebe. Ale to je obecně vzato ve hvězdách co by nastalo. V každém případě je toto zajímavá a jediná dobrá otázka.

 2. Jarmila Klímová napsal:

  jistě, že to je záměrmě, a hlavně naše vláda neměla žádné právo prodat vodu zahraničním majitelům.Vždyť každé malé dítě ví, že voda je nejdůležitějším zdrojem života. Bez vody NELZE žít. stejně tak, jako bez vzduchu, slunce. Platíme za všechno, ale proč platit zahraničním majitelům za něco co je NAŠE. Ti jenom vybírají nemalé částky za dodávku vovy měřáky ale nevloží ani korunu do oprav potrubí a dalších přístrojů potřebných k tomu, aby jsme měli vodu čistou. pitnou, ale hlavně, aby jsme ji měli dostatek. Dělají si z nás rukojmí a to je nehorší. Ten, kdo tohle dovolil, podepsal, by mě vrátit vodu do našich rukou a potom být podle práva potrestán.Asi to sem nepatří, ale stejně tak vnímám suneční energii. Je šílené vidět místo obilí, cukrovky, brambor a jiných plodin na polích loukách sluneční kolektory a vědět, že tu elektřinu prodávají majitelé do zahraničí a my ač máme zničenou přírodu na severu ( narodila jsem se a žiji v Chomutově ) takže vidím, jak nám zničili přírodu, lesy dolováním jak z hlubinných dolů, tak z povrchových dolů uhlí a máme nejednu atomovou elektrárny a z těch opět jde energie opět hlavně za těžké peníze do ciziny a my jeno platíme a nejednou do roka nám energii zdražují a my jenom držíme pusy a platíme a platíme . Vzpomínám na doby, kdy se tu nedalo dýchat , stát nám platil tzv. úmrtný 2.000kč zničili nám přírodu a ještě máme nejdražší energie a tím myslím i jihočeský kraj, kde je atomová elektrárna a také nemají energii levnější.

  • Run napsal:

   Plně s vámi souhlasím p.Jarmilo, hlavně s tou vodou. Ten kdo to zavinil okamžite za vlastizrádství a zpronevěru cizího majetku zavřít. On, ten dotyčný kdo to schválil nebo prodal tuto infrastrukturu (vodohospodářství a kanalizace nevytvořil.
   Byli to naš otci, dědove atd. Budovali to pro nas, pro naše děti, pro naši zemi. Ne pro cizí korporace, vlastniky a nadnárodní firmy. Vezměme si zpět co nám patří…

 3. Run napsal:

  Nyní teda také nastává ale otazáka „dluhy komu ?“
  Komu to všichni dlužíme? Jestliže banky dluží, vlády dluží, jedinci i firmy.
  Centrálním bankâm? Federálním? Nebo jen jedincům kteří si už dávno rozdelily kontynenty nebo i jiné světy?
  Někomu kdo vlastní planetu?
  Kdo ji zotročuje nebo kdo vytvořil tento matrix lidem a zároveň nás vlastní.
  Pro ty pro které jsme byly vytvořeni před miliony lety jen na těžení zlata.
  Jednou to stejně zkončí. Už se to stejně dlouho zákonite neudrží. Bojte se, bojte kdokoliv jste, přichází váš pád.

  • BBB napsal:

   Lze se obávat, že nahoře je vzduchoprázdno, a celá genialita tohoto podvodu zálěží právě na této skutečnsoti.

   Jdou dva gojové na trh, a jeden spatří žábu. Když ji sníš, říká druhému, dostaneš stovku. Goj žábu sní a dostane stovku. Za chvíli ten goj uvidí druhou žábu, a protože je mu mírně šoufl, říká prvnímu: Když tu žábu sníš, tak ti tu stovku vrátím. Goj žábu sní, a dostane stovku zpět. Přicházejí na trh, oba říhají, a jeden goj se ptá druhého: Proč jsme vlastně ty žáby žrali ?

   Zdroj: židovské anekdoty.

 4. Ctenar napsal:

  Určitě nastane reset. Nebuďme však naivní, tento reset proběhne mezi státy a firmami. Udělají se fúze a zápočty. Ale dluhů občanů ve státě se to týkat nebude. Na to zapomeňte. Na to je naše vrchnost příliš chytrá a lidé příliš neschopní. Tak že předčasná radost není na místě. A chytráci z nás ještě vytáhnou dobrovolně povinné platby pro záchranu státu. Budem sbírat zlatý poklad pro národní pokladnu z důvodu záchrany republiky. Jinak řečeno, jak nebude co rozkrádat, oni nás přinutí pokladnu zase naplnit. To už se v minulosti dělo několikrát, pod různými názvy např. hospodářská krize…a vždy obyčejný člověk čekal změnu k lepšímu a nikdy se nedočkal. Generace zestárne a mladí, jelikož nic nezažili, budou plni radosti, že udělali změnu. Bohužel za dalších pětadvacet let zjistí, že se vlastně nic nezměnilo. Nová generace zase bude věřit … a tak je to pořád dokola…kdo to nevidí je asi slepý…a kdo se nepoučil z minulosti je idiot…

  • tereza napsal:

   Není důvod, aby se reset netýkal i občanů. Globální reset se bude týkat VŠECH, jinak nemá smysl. A naše vrchnost o tom rozhodovat nebude.

   • Rudy napsal:

    Není důvod aby se reset týkal občanů. Je třeba vlastnit stádo otroků s dluhy.
    Tento dluh je stejně fiktivní a vymyšlený k absurdní dokonalé představě že sme zadluženi a máme nejakou povinnost to zapolatit. Blbost. Nic nedlužíme. Pojem vlastnictví je také pouze fiktivní. Mi jsme svobodní lidé a tento system nás jednoznačně zotrocuje. V případě že někdo pozavírá 4% populace , žido-zednářů , opeců a dalších brzd rozvoje a zárověn dá nekdo lidstvu morálku , čest a rozum. Pak se může stát restart.

    • tereza napsal:

     Nikoliv. Není důvod, aby se reset netýkal i občanů. Má dojít ke smazání dluhů veřejných i soukromých. A není třeba vlastnit stádo otroků s dluhy. Chápu ale, že celoplanetární změna systému je za hranicí představivosti většiny lidí. A kdo by podle vás Rudy měl pozavírat ty žido-zednáře?

   • tony napsal:

    Reset se týká všech, kromě korporátních dluhů a dluhů mezi fyzickými osobami, takže naprosto opačně, než jak je výše psáno. Toto je jediná možnost jak tu dále fungovat, lumíci tomu říkají že jim hoří hlava a mrznou nohy = mnoho chudých a několik přebujele bohatých, což znamená stagnaci ekonomiky. Více informací naleznete na gesara.com. Tak snad tady čtenář upustí od minulosti (depresí).nebude přemýšlet nad budoucností (strach) a zůstane v přítomnosti (klid) 🙂 Protože to není jen o vnějším světě.

    • Ctenar napsal:

     Žádný reset nenastane. To je pouze zbožné přání nás chudých lidí. Už staletí. A za další. pokud by měl nastat reset, přijdete o své úspory, které jsou uloženy v bankách, neboť v tomto případě banka dluží vám(má vaše peníze)…všechny dluhy se přece smažou…aha…a chudší jsou nejchudší….a je to přesně tam, kde to chtějí mít…

     • tereza napsal:

      Zmiňujete z události RESET jen část A, a část B nikoliv. Prosím nastudujte si problematiku globálního resetu více komplexně. RESET bude, jen jde o to, jakou bude mít formu.

      • Ctebnar napsal:

       No určitě neuvěřím, že reset bude mít formu pro obyčejné lidi – pozitivní. Pochybuji, že se dobrovolně zbohatlíci zbaví svého majetku ve prospěch všech. Že budou darovávat své majetky, peníze ať už formou odepsání dluhu….To tu ještě nebylo a nikdy nebude. (pokud nenastane konec světa) Navíc, ať se kdo chce jak chce zlobí, nikdo nikoho nenutí si brát půjčky. To jen člověk chce mít všechno hned. OK, měj to hned, ale půjčku vrátíš kamaráde…Tak proč by své dluhy neměli zaplatit? Např. Proč by mi soused neměl vrátit, co jsem mu půjčil? To by byl opravdu ten správný bordel a anarchie. A to určitě nebude. Bude to tak, že jen některé půjčky se odepíší, jak jsem psal výše. Občana se to týkat nebude. Spíše občan bude rád, že mu nevezmou třeba ledvinu…

       • tereza napsal:

        Pokud nevěříte, je to vaše volba. Ano máte pravdu, zbohatlíci se dobrovolně majetku zbavovat nebudou. To co nakradli, se jim vezme. K hlubšímu pochopení a lepší představě toho, co bude obnášet reset, je dobré si více nastudovat pojmy jako Globální měnový reset (GCR), RV, GESARA, NESARA, Kvantový finanční systém, Kolaterální účty a další. Jenže 99,9 % dat/informací je v angličtině, němčině a ruštině. Největším problémem většiny lidí je jejich omezená představivost a současná situace je mimo jejich chápání. Z části za to může systém, který drží lidi ve starých vzorcích myšlení a chování. Ale z části je to i lenost lidí myslet, studovat a dívat se na věci z jiné perspektivy. A co tu nikdy nebylo, v žádném případě neznamená, že tu v budoucnu být nemůže. Právě naopak. Planeta Země se nyní nachází v situaci, která tu ještě nikdy nebyla. Jsme místo unikátního experimentu, který nikde jinde neprobíhá a jsme středem pozornosti mnoha mimozemských ras – viz kniha Rozhovory s Dr. Nerudou. No a hodně lidí taky naivně očekává, že svět se změní k lepšímu přes noc. Ale tak to nefunguje. Uplyne ještě hodně vody …..

       • Ctenar napsal:

        Rád bych tomu věřil. Ale je to pořád dokola po staletí. Člověk žije v naději. A když už si myslí, že něčeho dosáhl, zjistí, že je na tom hůře, než dřív. Dr. Nerudu jsem četl, ale není to moc přesvědčivé. Je třeba více důkazů, o tom, co jedna paní povídala, je plný internet. Sci-fi povídaček o různých Aštarech je taky plný internet. A nejsou důkazy. To samé o Bohu. Plný internet a žádné důkazy. Osobně jsem jako mladý zažil perestrojku i sametovou „revoluci“. Vždy to bylo o naději na lepší život. A nikdy to neklaplo. Přečteme-li si historii, je to pořád dokola, naděje – zklamání. Navíc, ani Sibyla, Nostradamus, a spol. , nikdo z nich nic takového nepředpovídá (ne,že by to byla nutnost). Všichni ale předpovídají světový konflikt….jo, tomu bych věřil, že poté reset nastane. Nebude totiž nikdo, kdo by někomu půjčil a ani dlužil…

       • tomáš marný napsal:

        Milý čtenáři, zapomněl jsi na synergetický efekt a 144.000 světelných bytostí, které mohou až neuvěřitelně pákou na naši stranu. Tak prosím klid a vyčkej. Brzy se budou odehrávat neuvěřitelné věci…..
        tm

 5. martin jeřábek napsal:

  nedávno se mě jeden známý ptal jak to vidím s kryptoměnou..mě -který tomu vůbec nerozumí.Ale to asi bude taky jeden velký podfuk..?

  • tereza napsal:

   Martine, težko říct. Jestli to je podfuk nebo ne, ví asi jenom tvůrce té konkrétní kryptoměny. Každopádně, pokud se někomu „ztratí“ nebo mu bude ukradena kryptoměna, tak v současné době neexistuje žádná autorita / úřad / instituce / soud, který dokáže ve věci zjednat nápravu. Např. BitCoin je hodně decentralizovaný, což má své výhody, ale i nevýhody.

 6. iku napsal:

  No právě , jak píše p. Klímová, kdo nás a naši zemi prodal a za kolik. Pamatuju se, že voda byla prodána již v 90.letech Veolii. Kdo to mohl podepsat?

  • Oliver napsal:

   Politici, které si zvolili občané. Takže je to vůle voličů. Když budou voliči chtít, zvolí si zase politiky, kteří je vyvlastní.
   Neargumentujte prosím, že voliči se nechají zmanipulovat – pak ovšem oprávněně trpí. Karma je zdarma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..