Světový dluh je nejvyšší v historii. Otázka tedy zní: Kdy to celé spadne?

Z mnoha grafů, ale i z reálného života víme, že dnes žít na dluh je „moderní.“ A tento systém to na nás vymyslel chytře tak, že to mnohdy ani není jinak možné. Kolik procent lidí je schopno si koupit dům, byt, auto a další věci za vlastní peníze? Dnes PENÍZE = DLUH. Stará definice peněz už dávno neplatí. A banky nás vysloveně lákají žít na dluh. Nabízí kontokorenty a kreditní karty, takže lidé utrácejí peníze banky, nikoliv své vlastní. A k tomu ke všemu se přidává ještě ten fakt, že banka vytváří „peníze“ z ničeho. Tím, že podepíšete smlouvu o kontokorentu, tak vytvoříte cenný papír, se kterým se obchoduje. No a banka, resp. bankéř pak doslova několika ťuknutími do klávesnice počítače vytvoří „peníze.“ Lépe řečeno kredit. Tak to na nás vymysleli! Oni už dávno zjistili, že nejlépe se ovládají ti lidé, kteří mají dluhy a strach. Takový člověk je pro MATRIX dokonalý OTROK.

Tedy dluh 247 bilionů dolarů je absolutně nesplatitelný. Jediná možnost je globální reset. A ten se, zdá se, blíží.

t.

Tak jsme v našem investičním fondu Quant změnili strategii. Až doposud jsme drželi 66 procent portfolia v amerických akciích a 34 procent byly vklady v bankách. Nyní jedeme poměr 10 procent americké akcie a 90 procent vklady v bankách.

 

Chci na tom jen ukázat, že trhy jsou už vysoko. Nevím, kam akcie půjdou zítra, pozítří, ale třeba by mohla přijít nějaká korekce. A třeba ne. Přijde mi ale, že strategie teď vsadit na jistotu je lepší.

Koukněte na graf týdne, ukazuje celkové zadlužení tohoto světa. Je to dohromady, co dluží domácnosti, firmy, banky a vlády.

No a letos je dluh 247 bilionů dolarů. Vidíte, že proti roku 2008, kdy byla poslední krize, dále narostl, takže žádné vystřízlivění v tomhle světě neproběhlo a celkový dluh je nyní 318 procent světového HDP, tedy vlastně třikrát větší než světová ekonomika.

Takže jedeme s pákou tři, no dobrý.

zdroj: Forbes ČR

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

21
Komentujte

avatar
6 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pavel blahetatomáš marnýCtenarterezaOliver Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Neo
Host
Neo

Dobrý den p.Marný , zajímalo by mě jak postupovat v případě hypotéky, tedy zástavy na byt. Osobně neznám nikoho, kdo by nakoupil za hotové, když zakládáte rodinu, potřebujete bydlet a zůstat u rodičů je s prominutím cesta k rozvodu …..tak jak z toho ven…..co se stane se zastavenou nemovitosti, když krachnou banky..s pozdravem Neo

pavel blaheta
Host
pavel blaheta

Neo na to je nejlépe se zeptat té banky u které máš hypotéku nebo nějakou velkou půjčku. Co nastane, pokud by ona banka zkrachovala. Já se na to ptal u banky u které mám větší půjčku a ta referentka řekla, že to za prvé nenastane, a za druhé pokud by ano, tak bude situaci řešit konkursní správce. A jak tito postupují to přece víme – mají právo chtít všechny dlužné peníze najednou – po těch nebohých dlužnících. Anebo by si to portfolio dlužníků, kteří pravidelně splácí (to jsou ti normální obyčejní lodičkové) koupila nějaká jiná banka a převedla by s… Číst vice »

Jarmila Klímová
Host
Jarmila Klímová

jistě, že to je záměrmě, a hlavně naše vláda neměla žádné právo prodat vodu zahraničním majitelům.Vždyť každé malé dítě ví, že voda je nejdůležitějším zdrojem života. Bez vody NELZE žít. stejně tak, jako bez vzduchu, slunce. Platíme za všechno, ale proč platit zahraničním majitelům za něco co je NAŠE. Ti jenom vybírají nemalé částky za dodávku vovy měřáky ale nevloží ani korunu do oprav potrubí a dalších přístrojů potřebných k tomu, aby jsme měli vodu čistou. pitnou, ale hlavně, aby jsme ji měli dostatek. Dělají si z nás rukojmí a to je nehorší. Ten, kdo tohle dovolil, podepsal, by mě… Číst vice »

Run
Host
Run

Plně s vámi souhlasím p.Jarmilo, hlavně s tou vodou. Ten kdo to zavinil okamžite za vlastizrádství a zpronevěru cizího majetku zavřít. On, ten dotyčný kdo to schválil nebo prodal tuto infrastrukturu (vodohospodářství a kanalizace nevytvořil.
Byli to naš otci, dědove atd. Budovali to pro nas, pro naše děti, pro naši zemi. Ne pro cizí korporace, vlastniky a nadnárodní firmy. Vezměme si zpět co nám patří…

Run
Host
Run

Nyní teda také nastává ale otazáka „dluhy komu ?“
Komu to všichni dlužíme? Jestliže banky dluží, vlády dluží, jedinci i firmy.
Centrálním bankâm? Federálním? Nebo jen jedincům kteří si už dávno rozdelily kontynenty nebo i jiné světy?
Někomu kdo vlastní planetu?
Kdo ji zotročuje nebo kdo vytvořil tento matrix lidem a zároveň nás vlastní.
Pro ty pro které jsme byly vytvořeni před miliony lety jen na těžení zlata.
Jednou to stejně zkončí. Už se to stejně dlouho zákonite neudrží. Bojte se, bojte kdokoliv jste, přichází váš pád.

BBB
Host
BBB

Lze se obávat, že nahoře je vzduchoprázdno, a celá genialita tohoto podvodu zálěží právě na této skutečnsoti.

Jdou dva gojové na trh, a jeden spatří žábu. Když ji sníš, říká druhému, dostaneš stovku. Goj žábu sní a dostane stovku. Za chvíli ten goj uvidí druhou žábu, a protože je mu mírně šoufl, říká prvnímu: Když tu žábu sníš, tak ti tu stovku vrátím. Goj žábu sní, a dostane stovku zpět. Přicházejí na trh, oba říhají, a jeden goj se ptá druhého: Proč jsme vlastně ty žáby žrali ?

Zdroj: židovské anekdoty.

Ctenar
Host
Ctenar

Určitě nastane reset. Nebuďme však naivní, tento reset proběhne mezi státy a firmami. Udělají se fúze a zápočty. Ale dluhů občanů ve státě se to týkat nebude. Na to zapomeňte. Na to je naše vrchnost příliš chytrá a lidé příliš neschopní. Tak že předčasná radost není na místě. A chytráci z nás ještě vytáhnou dobrovolně povinné platby pro záchranu státu. Budem sbírat zlatý poklad pro národní pokladnu z důvodu záchrany republiky. Jinak řečeno, jak nebude co rozkrádat, oni nás přinutí pokladnu zase naplnit. To už se v minulosti dělo několikrát, pod různými názvy např. hospodářská krize…a vždy obyčejný člověk čekal… Číst vice »

martin jeřábek
Host
martin jeřábek

nedávno se mě jeden známý ptal jak to vidím s kryptoměnou..mě -který tomu vůbec nerozumí.Ale to asi bude taky jeden velký podfuk..?

iku
Host
iku

No právě , jak píše p. Klímová, kdo nás a naši zemi prodal a za kolik. Pamatuju se, že voda byla prodána již v 90.letech Veolii. Kdo to mohl podepsat?

Oliver
Host
Oliver

Politici, které si zvolili občané. Takže je to vůle voličů. Když budou voliči chtít, zvolí si zase politiky, kteří je vyvlastní.
Neargumentujte prosím, že voliči se nechají zmanipulovat – pak ovšem oprávněně trpí. Karma je zdarma