Švýcarsko by se mohlo připojit k novému mezibankovnímu platebnímu systému nezávislému na USA

Bern se bude podílet na jakémkoliv novém platebním systému, pokud by byl vytvořen jako alternativa k SWIFT (Společnosti pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci), tvrdí švýcarský velvyslanec v Moskvě Yves Rossier.
Pozice Švýcarska k otázce vytváření platebních kanálů, které jsou nezávislé na Spojených státech, se pravděpodobně nebude lišit od pozice ostatních zemí, řekl Rossier RIA Novosti. Dodal, že se jeho země může podílet na vytvoření alternativy k SWIFT.

 

„Pokud dojde k nějakému novému vývoji ve finančním sektoru, budeme jej pozorně sledovat, ale je to záležitost k zamyšlení v EU, ne ve Švýcarsku … Ale pokud se objeví nový platební systém, zahrnující i Švýcarsko, samozřejmě, proč ne,“ řekl diplomat.

SWIFT je finanční síť, která poskytuje členům na celém světě přeshraniční transfery. Společnost sídlí v Belgii, ale její správní rada zahrnuje vedoucí pracovníky amerických bank pod americkým federálním zákonem, který umožňuje vládě jednat proti bankám a regulačním orgánům po celém světě.

Podporuje většinu mezibankovních spojení, zahrnující více než 11 000 finančních institucí ve více než 200 zemích a územích.

Otázka vytvoření systému, který by umožnil Bruselu, aby byl nezávislý ve svých finančních operacích na Washingtonu, byla v poslední době široce diskutována, zvláště poté, co USA vystoupily z íránské jaderné dohody.

Zdroj: 9

Jeden z důvodů, proč vznikla skupina BRICS, je právě snaha vyhnout se diktátu ze strany Spojených států, které neposlušným zemím hrozily blokací SWIFT. Taková země by pak byla odříznuta od mezinárodního obchodování.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomas Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Tomas
Host
Tomas

Mohu potvrdit, ze Svycarsko je poslusny poskok USA a ze nehne tedy ani prstem, aby sveho pana nejak rozzlobilo! Svycarsko podleha nadnarodnimu rizeni a to dela vsechno, aby Svycarsko ztratilo i vuci EU svou suverenitu, ackoliv je vne EU! Hlasujte tedy ve Svycarsku pro to, aby svydcarske pravo stalo na Völkerrechtem. Ten uz je dikatorsky rizeny zidovskymi Chazary a nici nacionalni staty. Tlaci Evropu do valky proti Rusku skrze prijeti Ukrajiny do NATO. Ukrajina a Rusko maji krvacet a oslabit Ruskov pristi valce. Na Ukrajinu se pres SLovensko presunuje vyzbroj z USA pro Ukrajinu.