Švýcarsko odmítá schválit žádost o udělení občanství obyvatelům, kteří pobírali sociální dávky

Ve Švýcarsku vstoupil v platnost nový zákon, který obyvatelům, kteří v posledních třech letech pobírali sociální dávky, zabraňuje v získání občanství. Žádosti o občanství budou, v případě těchto obyvatel, schváleny pouze tehdy, když státu splatí veškeré finance, které od něj obdrželi.

Nové předpisy žadatelům o azyl a migrantům, kteří poslední tři roky žijí na území Švýcarska ze sociálních dávek, v podstatě znemožní stát se občany, a to i navzdory tomu, že třeba splnili minimální dobu trvalého pobytu nezbytnou k tomu, aby mohli o udělení občanství vůbec zažádat, uvádí zpráva Kronen Zeitung.

Dříve zákon umožňoval migrantům zažádat o udělení státního občanství v případě, že státní podporu nevyužívali v době podání žádosti.

Kromě sociálních dávek bude nový zákon po migrantech požadovat také prokázání vyšší úrovně integrace než předtím. Například bude nutné, aby migrant doložil, že má v zemi určitý počet švýcarských přátel a známostí.

Požadavky vztahující se k jazykovým znalostem se liší podle kantonu, avšak ve většině z nich je očekávána středně pokročilá úroveň jazykových znalostí, která je podle Společného evropského referenčního rámce (CEFR) označována jako úroveň B1 nebo B2.

Ačkoli Neměcko není členskou zemí Evropské únie, do země se přes její jižní hranice s Itálií pokouší dostat velké množství migrantů. Zatímco mnozí z nich považovali Švýcarsko pouze za tranzitní zemi na cestě do Německa, jiní v alpském státě zůstali.

Mnohé švýcarské kantony a města se pokusily příliv uprchlíků odvrátit tím, že pro ně příchod do země učiní méně atraktivním. Na konci loňského roku Curych hlasoval pro dramatické snížení dávek neúspěšným žadatelům o azyl, kteří mají takzvaný „status F“, což znemožňuje, aby byli deportováni.

Mnoho migrantů přichází do Švýcarska bez jakékoli formy identifikačního průkazu, což závažně znesnadňuje vyřizování žádostí o azyl nebo deportování těch, kterým status azylu schválen nebyl

Členka švýcarské Federální rady Simonetta Sommaruga na konci minulého roku odhalila, že vláda ve skutečnosti nezná pravou totožnost 9 z 10 žadatelů o azyl v zemi.

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

A prozměnu z českých luhů a hájů –

Péče o klienty

SUZ MV zajišťuje cizincům ve svých zařízeních širokou škálu služeb. Součástí přijímacích středisek, pobytových středisek a zařízení pro zajištění cizinců jsou rovněž dětská centra.

Rádi vám poskytneme více informací.
http://www.suz.cz/
http://www.suz.cz/aktualne/kariera/
Česká republika zabezpečuje prostřednictvím SUZ MV ubytování a další služby žadatelům o udělení mezinárodní ochrany, jejím držitelům, zajištěným cizincům a cizincům ze třetích zemí. Úkolem SUZ MV je nabídnout těmto osobám odpovídající a důstojné podmínky.

jirik
Host
jirik

Po schválení Globálního kompaktu pro migraci na podzim 2018, budou o usídlení migrantů na našem území rozhodovat OSN a neziskovky 22.1.18 Evropská unie: Dublin IV. je pokusnou aplikací Globálního zákona pro migraci, který má být přijat letos na podzim na 72. valném shromáždění OSN v New Yorku pod vedením slovenského Lajčáka. Tento zákon předává veškerou suverenitu v rozhodování o umístění migrantů OSN a neziskovým organizacím. Celá šaškárna s řízenou migrační krizí má vyústit v přijetí tohoto zákona. Krize měla navodit dojem, že migrace je objektivním procesem, který nelze zvládnout na národní úrovni. Globální kompakt pro migraci bude definitivním hřebíčkem do… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Tři ženy z ubytovny pro uprchlíky ve švédském Örnsköldsviku navázaly intimní vztah s nezletilými uprchlíky. Románek však skončil, když na to přišly městské úřady, jež kontaktovaly policii. Tři ženy z ubytovny pro uprchlíky ve švédském Örnsköldsviku navázaly intimní vztah s nezletilými uprchlíky. Románek však skončil, když na to přišly městské úřady, jež kontaktovaly policii. Ženy nakonec podaly výpověď a začalo interní vyšetřování, uvádí list Nyheter Idag. Mats Gidlund, ředitel sociální asistenční služby v Örnsköldsviku, k tomu uvedl pro list Allehanda, že „se jedná o mimořádný případ.“ Nejedná se však o první podobný případ, kdy sociální pracovnice měly sex s migranty,… Číst vice »

jirik
Host
jirik

http://svobodnenoviny.eu/macron-priznal-francie-by-hlasovala-pro-opusteni-eu-kdyby-se-konalo-referendum/ ——– Dívka, která chtěla prodat své panenství, si to rozmyslela po velkém zájmu http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11952-divka-panenstvi-rozmyslela-velky-zajem Italská modelka, která dříve chtěla prodat své panenství v aukci, si to rozmyslela. Informuje o tom list The Sun. „Udělala jsem hloupost, které velice lituju. Kdybych mohlа vrátit čas zpět, neudělala bych to, ale mým cílem nebyla sláva,“ vysvětlila. Ze slov Nicole vyplývá, že chtěla prostě zjistit, jestli za to někdo zaplatí. Dívka si postěžovala, že se její život proměnil ve zlý sen, protože jí stále volají z eskortní agentury a ptají se, jak převést peníze. Když se její rodiče dozvěděli o inzerátu, málem „ztratili… Číst vice »