Švýcarsko – Unijní partnerství na burzách čelí konci

Snadné obchodování se švýcarskými akciemi v rámci EU by se mohlo dnes v neděli (30.6.) o půlnoci rozpadnout. Celé měsíce Bern odmítl podepsat dlouhodobě vyjednaný text smlouvy s blokem.

Vztahy mezi Švýcarskem (země mimo EU) a jeho 28 sousedy byly v neděli napjaté, přičemž Evropská unie hrozila, že od půlnoci ukončí své preferenční zacházení se švýcarskými burzami. Od 1. července by EU již neuznávala švýcarské burzovní předpisy za rovnocenné svým vlastním.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Švýcarsko minulý týden oznámilo svůj „ochranný“ plán, který má vstoupit v platnost v pondělí, což by bránilo burzám v EU v obchodování s některými švýcarskými akciemi.

Makléři a banky se sídlem v EU obvykle tvoří více než polovinu obratu na švýcarských akciových trzích, včetně podílů „těžkých váh,“ jako jsou společnosti Nestlé, Roche a Novartis.

přeložila tereza | zdroj: 9

Akciové trhy EU kolabují a jsou jako Titanic, který se potápí, ale stále hraje hudba a tancuje se. Že by se Švýcaři chtěli odříznout a nedopadnout tak tvrdě? 

 

4 komentáře

 1. Mirec napsal:

  „Že by se Švýcaři chtěli odříznout a nedopadnout tak tvrdě?“
  Nemaju ziadnu surovinovu stabilitu, dopadnu tvrdo tak-ci-tak.
  Iba GP cez parazitizmus na inych statoch ich moze nejaky cas drzat nad vodou.

  • noro napsal:

   Zatial Svajciari nepadli nikdy. Maju totiz krasne postavenie v Europe. Peru pre kazdeho prachy. No kto by kusal do ruky pomocnej? Ak nieco bude, tak svajciari budu vzdy safe.

 2. Aleš K napsal:

  Vypadá to tak.

 3. Henok napsal:

  Češi mají v hoře Cínovec mimo jiné litium, proto jejich měna je podložená tímto kovem. Musk zabespečí výrobu elektromobilních zařįzení s použitím lithiových baterií. Vy všichni, rodilí Češi rozhodně nechoďte vracet baterie. Buou se hodit a kupujte další. Technologie dobití baterií zde již je, ale byla tajena před světem. Proto se nezbavujte lithia.

  Henok a Henoch a Otec Petros

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *