Symbolický vzkaz od prezidenta Putina do ČR

Vladimír Putin daroval Miloši Zemanovi vzácný tisk – jedinou kompletní verzi dokumentu Obnovené zřízení zemské z roku 1627. Jedná se o název pro zemské ústavy Čech a následně Moravy. Dar ruského prezidenta je symbolický v základních rysech a poukazuje na následující paralelu v dějinách českého státu.

Od roku 1348 tvořily české země a další přidružené země politický celek zvaný země Koruny české a měly v čele stavovské zemské sněmy. Roku 1500 byl vydán zemský zákoník – Zemské zřízení království českého. Šlo o první kodifikaci českého zemského práva. Avšak roku 1620 v bitvě na Bílé hoře bylo vojsko českých stavů poraženo a čeští stavové veřejně v Praze popraveni. Do tohoto roku však vytvářely zemské sněmy zákony a volily panovníka.

Roku 1627 pak bylo vydáno OBNOVENÉ zřízení zemské. A podstatné je, že stavům bylo ponecháno povolování, rozvrhování a vybírání daní!

A právě v této časové linii je skryto poselství, které bylo předáno českému prezidentovi. Tedy, použijeme-li slova V. Pjakina z jeho posledních Otázek a odpovědí: „Je třeba předložit svou koncepci řízení a realizovat ji. A nebýt suvenýrovým státem, ale suverénním!“

Problém spočívá ovšem v tom, že lidé už nejsou schopni vidět, že v rámci tzv. zákona času nyní nastalo období, kdy ČR může být sama sebou, kdy může opustit EU i NATO a vytvořit si tak předpoklady pro normální a bezpečný život vlastních obyvatel. Můžeme přestat být součástí parazitického a agresivního spolku západní civilizace, který má v plánu zničit národní státy ekonomicky a migračně. Většina lidí si však – na základě soustavného manipulativního působení médií a tzv. politické elity – stále dokola a nesmyslně říká: „A je nás málo a jsme slabí a co by se s námi stalo, kdybychom opustili EU a NATO atd.“

Dalo by se říci, že nám bylo v souvislosti s mezinárodní politickou situací (a s upadající mocí globálního prediktora J) vzkázáno: české Ústavě nemusí být nadřazena legislativa EU ani pokyny NATO, můžete být volní, máte zelenou, můžete přestat být kolonií Západu, můžete přestat dělat jim blbce! Ovšem pouze, když budete sami chtít.

Nyní je to tedy jen a jen na nás. To je ale možná ten největší problém.

Porovnání počtu obyvatel ČR v milionech pro ty, kdo si myslí, že „je nás málo“.

ČR 10,5 mil., Belgie 10,5 mil., Maďarsko 10 mil., Švédsko 9,5 mil., Rakousko 8 mil., Švýcarsko 8 mil., Bulharsko 7 mil., Srbsko 7 mil., Dánsko 5 mil., Chorvatsko 4 mil., Slovinsko 2 mil. atd. Cítí se snad některý z těchto států malý a slabý?

Podrobnosti ZDE: https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_po%C4%8Dtu_obyvatel

 

Porovnání rozlohy ČR v kilometrech čtverečních pro ty, kdo si myslí, že „jsme malí“.

ČR 79, Chorvatsko 56, Dánsko 43, Nizozemí 42, Švýcarsko 41, Belgie 32, Slovinsko 20 atd.

Cítí se snad některý z těchto států malý a slabý?

Podrobnosti ZDE: https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_rozlohy

 

DOSTI NÁS

Svatopluk Čech

Jsme slabí, malí — Dosti těchto řečí!

Jen kdo tak zoufá, sláb a malý jest.

Oč byla Hellas, byla Róma větší,

než skrání nesmrtnou se dotkla hvězd?

Jak směšné byly našich předků cepy,

když celý svět se zdvihl proti nim,

a hle! svět celý zdrtil vůdce slepý

a Táboru se klonil věčný Řím.

Jen v srdce zápal, chrabrost bohatýrů

a budem vojsko netušených sil!

Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru,

a malým ten, kdo zná jen malý cíl.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10
Komentujte

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PavelFred45jirikNula Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

5

Dozaj
Host
geysir
Host
geysir

A Slovensko, prosím ?!

dyk
Host
dyk

To isté. Vystúpiť a byť samostatný a suverénný

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Nula
Host
Nula

…krásne: Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru,

a malým ten, kdo zná jen malý cíl.

– netreba k tomu vôbec toľko slov hrdosti v článku.

jirik
Host
jirik

Ruského hackera Jevgenije Nikulina je možné vydat do Spojených států, potvrdil vrchní soud v Praze. Česko hackera od loňského roku zadržuje ve vazbě na Pankráci a nyní rozhoduje o tom, kam přesně bude, či nebude vydán. O jeho návrat do země usiluje také Rusko. Česká republika Nikulina zadržela loni v říjnu na žádost FBI. Hacker měl podle amerického zatykače v letech 2012 až 2013 proniknout do systému několika amerických firem včetně Dropboxu, LinkedIn a dalších. Takto měl získat údaje o zhruba 77 milionech osob. Ruská justice chce Nikulina získat také, a to na základě jiného údajného činu, kterého se měl… Číst vice »

Anonymní
Host
Anonymní

0.5

Fred45
Host
Fred45

Můžete napsat ,že tyto informace jsou z dílny pana Putina. Snaží se rozeštvat tkz. země bývalého východního bloku – Varšavské smlouvy..Jak může někdo protěžovat všechny ty prasárny , rok 1968,vládu jedné strany,bojlery a blojlery,všechny ty chudáky kteří řídili tento stát bez vzdělání a jen s červenou knížkou,události v Madarsku,obsazení Polska,smlouva s Hitlerem o neútočení,popravy polských důstojníků,Gulagy,likvidaci selých národů,hladomory atd. Kdo chce jít na východ – může Já chci žít společně s rozvinutými,ekonomicky silnými,vzdělanými,slušnými a demokraticky řízenými státy. Pan Zeman bývalý komunista,vzdělaný a velice silný diskutér.Ovšem člověk kterého musí podpírat z obou stran aby neupadl.Člověk který nežije zdravě.neumím si představit,že by… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

I kdyby pan Zeman vydržel ve své funkci jen další dva roky tak je to obrovský úspěch. Pane mi je v podstatě jedno jaké vzdělání má člověk, který bude vedoucím představitelem naší republiky v dalším pětiletém období. Není mi ale naprosto jedno jakého je smýšlení. Máte doktory medicíny (např. pan Joch) kteří (když se to provalilo) schvalovali a obhajovali mučení vězňů v Guantanámu. Máte doktory (např. Bárta) kteří znásilňovali své podřízené pracovnice. Máte tzv. katolické kněze, kteří jsou podle všeho uctívači Satana. Máte politiky, kteří se bratříčkují se Sudetoněmeckým landsmanšaftem a byli by celí šťastní kdyby se naše republika stala… Číst vice »