Sýrie je zcela osvobozena od IS, oznámili v Generálním štábu

Ďalšia veľmi dobra správa. Kedy budeme môcť skutočne zavrieť kapitolu s vojnou zmietanou Sýriou? Tento čas podľa správ nastane čoskoro.

 

Sýrie je kompletně osvobozena od teroristů Islámského státu, zbytky teroristů IS v Dajr az-Zauru porazil generál Suheil al-Hassan, oznámil ve středu velitel Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska, generál Valerij Gerasimov.

 

 

„Všechny zločinecké jednotky IS na území Sýrie jsou zničeny a území osvobozeno. Ministr obrany RF, generál Sergej Šojgu to před hodinou doložil vrchnímu veliteli, prezidentu Vladimiru Putinovi,“ oznámil Gerasimov na každoročním brífinku pro zahraniční vojenské atašé.

Podle něj dnes vojska generála Suheila al-Hassana a 5. dobrovolnický útočný sbor porazila zbytky teroristů v provincii Dajr az-zaur a osvobodila obce al-Salihiya, al-Hreyta, al-Katya a Musalaha. Čímž se připojila k vládním vojskům, které postupovala z jihu.

„Takovým způsobem dnes území kontrolované IS v Sýrii neexistuje,“ konstatoval velitel Generálního štábu.

 

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Sýrie je zcela osvobozena od IS, oznámili v Generálním štábu"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
sibolet
Host
sibolet

Němci prohlásili,že nyní budou dělat politiku nezávislou na USA..Mají tam ilegální diverzanty ze Syrie,takže je mohou poslat domu VŠECHNY..

Anonymní
Host
Anonymní

5

Maroš
Host
Maroš

Teším sa… Aj keď znovu začínať v rozvalinách je desivé. Ale ľudstvo stojí a padá na nádeji – tak nech Sýrania povstanú! Amen!

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!