Syrská armáda rychlým tempem osvobozuje jih země od teroristů

Včera byly ve vesnici Al-Shajara zabity desítky radikálů, mezi nimiž byl i známý vůdce ISAbu Walid al Masri. Zničeny byly také automobily plné výbušnin, které teroristé používali k zastavení ofenzívy syrských vojáků. Armáda se zmocnila munice, bomb a amerického protitankového komplexu TOW.

 

 

Zároveň radikálové v sousední provincii Kunejtra ve vesnici Jubata Al Khashab odevzdávají v rámci uzavřených dohod těžké a jiné zbraně. Zasvěcené zdroje Sputniku prozradily, že mezi odevzdaným arzenálem je například jeden tank s municí, raketomet, 2 obrněné vozy, 3 vozy s kulomety ráže 14,5 mm, protiletadlový systém Šilka, střely pro minomety různého kalibru, dělo ráže 122 mm, podomácku vyrobené bomby a munice.Dne 19. července bylo v provincii Kunejtra na jihozápadě Sýrie s pomocí Ruska dosaženo mírové dohody mezi syrskou vládou a ozbrojenou opozicí. Podle podmínek dohody se část radikálů vládě vzdala, aby tak využila možnosti vrátit se k normálnímu životu. Ostatní, kteří odmítli vzdát se zbraní, mohou spolu se svými rodinami vycestovat autobusem do provincie Idlib. Povstalcům, kteří se dobrovolně rozhodli opustit území kontrolované státními vojsky, bylo dovoleno vyvézt s sebou jeden samopal na jednoho muže a tři plné zásobníky. Polní velitelé mohou mít u sebe pistoli, ostatní zbraně budou odebrány.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Média: Američtí senátoři navrhují další protiruské sankce Nový návrh zákona pověřuje amerického ministra zahraničí určit, zda Rusko podporuje terorismus. Demokratičtí a republikánští senátoři ve čtvrtek navrhli další balíček protiruských sankcí, oznámila agentura Reuters. Nový sankční balíček může uvalit omezující opatření na ruské politiky, investice do energetického sektoru a import uranu. Zákon rovněž volá po uvalení sankcí na ruský státní dluh. „Současný režim sankcí nedokázal odstrašit Rusko od zasahování do kongresových voleb v roce 2018… Naším cílem je změnit status quo a uvalit zdrcující sankce a další opatření proti Putinovu Rusku, dokud nepřestane zasahovat do amerického volebního procesu, neukončí kybernetické útoky… Číst vice »