Syrská armáda ve městě Dumayr nalezla americké zbraně islámských radikálů. Jakým arzenálem USA povstalce vybavily?

Syrská vláda v pátek ve městě Dumayr, které se nachází severovýchodně od hlavního města Damašku, nalezla velké množství povstaleckých zbraní, mezi nimiž se nacházely i ty, které byly vyrobeny ve Spojených státech.
Ve čtvrtej syrská státní televize odvysílala reportáž o tom, že radikálové z ozbrojené skupiny Džajš al-Islám se vzdávají svých zbraní a opouštějí město i se svými rodinnými příslušníky.

V jižní části Dumayru nalezla syrská armáda několik protitankových raket TOW vyrobených v USA, velké množství raket a minometů, stejně tak i RPG, rakety Grad, desítky improvizovaných výbušných zařízení, miny a detonátory, citovala zpravodajská agentura SANA v pátek svého válečného zpravodaje.

Armáda rovněž odhalila úkryty místních vůdců Džajš al-Islám, kde drželi své vězně a vyráběli improvizovaná výbušná zařízení.

V Sýrii zuří občanská válka od roku 2011, v níž vládní síly bojují proti mnoha opozičním frakcím a teroristickým skupinám. 31. března velení syrské armády uvedlo, že Damašek osvobodil východní Ghútu, která byal dříve pod kontrolou obrojenců z Džajš al-Islám.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Ambasáda Ruska v Londýně sdělila, že občané Velké Británie vyjadřují ruským diplomatům slova podpory. To diplomatické zastupitelství napsalo na svém Twitteru. Diplomati zveřejnili zprávy, které dostávali od obyčejných Britů. Mnozí z nich nesouhlasí s pozicí Londýna ve věci Skripalových a považují všechna obvinění proti Rusku za vymyšlená. „Jménem své rodiny a přátel se omlouvám za křivá obvinění proti vaší zemi,” napsal obyvatel Velké Británie. „Vážení pánové, velmi lituji toho, jak se chová naše vláda, co se kauzy Skripala týče. Jsem si jist, že to bylo uděláno pro to, aby bylo diskreditováno Rusko a odpoutána pozornost od našich vlastních problémů, krutých… Číst vice »