Ta ‚Klimatická změna‘ od BBC byla, co se týče faktů, tou největší lží, jaké se kdy dopustili

Ta čím dál více nekoukatelná a otrocky podlézavá BBC se minulou noc propadla do nových hlubin. V hlavním čase vypustila ukázkový kousek ekologistické propagandy tak drze nestoudné a podlé, že by mohlo jít zrovna tak o politické vysílání pro to hnutí Rebelie proti vyhynutí (co teď v Británii blokuje dopravu a sabotuje, jako že „protesty“, běžný život v zemi).

Už sám název programu byl vylhaný.

Klimatická změna: Fakta byla mišmašem alarmistických klišé, přehánění a vybájených nepravd, které už byly nesčetněkrát vyvráceny.

Byl to klam, co povídali o přírodních požárech; vylhané bylo to, co namlouvali o vlnách veder; vráželi nám klíny do hlavy, když bájili o bouřích a povodních; kecali o tání na pólech; zvraceli nesmysly o hladinách moří; chrlili bludy o korálových útesech; nalhávali nám pitomosti o vlnách sucha.

Ale i tak to mohlo spoustu diváků strhnout, protože ten program byl podbízen s pohnutým srdcem v kombinaci se zjevně prezentovanou poručnickou autoritou představovanou samotným doyenem televize o zvířátkách, tj. ‚expertem‘ sirem Davidem Attenboroughem. Všechno to doprovázely dost dramatické záběry doplňované muzikou, co pohne srdcem, aby se garantovalo, že ty informace obejdou mozek a zamíří přímo na emoce tak, jak to účinná propaganda dělává.

„Pokud jste viděli něco jako Triumf vůle, tak si určitě zamilujete tu Naši planetu,“ jak jsem nedávno psal o novém seriálu Attenborougha, který používá ty samé techniky: úchvatné fotky přírody; manipulativní muziku; emotivně pohnuté kázání chrlící všechny druhy vědecky pochybných tvrzení, jen aby to diváka vyděsilo do stavu patřičné klimatické hrůzy. Ovšem ta Klimatická změna: Fakta byla tak bezskrupulózní a tak podle klamavá, že překonala i to.

To, co jsem shledal jako zvláště nechutné, bylo využívání emotivně manipulativních triků k oklamání diváka, aby jim spolkl ty jejich divné argumenty.

Např. ve věci vln horka nám ukazovali srdcervoucí záběry tisíců tzv. létajících lišek (tj. obrovitých plodožravých netopýrů) v Austrálii, kteří během zvláště horké vlny loňského listopadu v Queenslandu padali mrtví ze stromů.

„Do toho se ozýval ohlušující řev plačících miminek,“ jakožto zvukový doprovod k záběrům citově rozhozeného australského ochránce přírody, nad hromadami mrtvých netopýrů s osiřelým netopýřím děťátkem kojeným mlékem z lahve.

„Tohle je ta klimatická změna v akci,“ mrmlal nejmenovaný Australan.

„Potřebujeme, aby přišlo probuzení!“ povídal další.

Neobezřetný divák by tím snadno mohl být sveden k nesmyslným závěrům.

Zaprvé, byli ti netopýři opravu zabiti „klimatickou změnou“? (Což nebyli. Byla to jen extrémní vlna veder, tj. občasná událost, která bezpochyby pozabíjela už tisíce létajících lišek při mnoha příležitostech předtím – jenže bez přítomnosti kamer a reportérů o takových incidentech.)

Zadruhé se tím svět dělí na dva druhy lidí: ty, co milují planetu a ta roztomilá netopýří miminka, a ti samozřejmě následně musí uvěřit v naléhavou nutnost boje s klimatickou změnou; a ty zatracené, kterým chybí srdce. (Což je další naprosto falešná premisa. Je dost možné, aby člověku záleželo na divoké přírodě, aniž by musel baštit klamná tvrzení zelené ideologie tažené aktivismem proti růstu produktivity a za ekologii k vyhynutí člověka.)

Paul Homewood prošel různá tvrzení z tohoto braku a našel spoustu zavádějícího klamu a nepřesností.

Mezi jinými:

Attenborough předváděl jakýsi graf povrchových teplot, které dramaticky rostou, ale a) vůbec nezmínil, že podle nejpřesnějších satelitních dat o teplotách se ukazuje, že od roku 1998, už k žádnému oteplování nedochází; b) vůbec nevysvětlil, proč ve 20. století teploty prudce rostly už dávno předtím, kdy emise CO2 začaly významně růst; c) vůbec se nezmínil, že od 19. století se Země vrací k normálu po Malé době ledové – tedy asi po nejstudenějším období od konce Doby ledové.
Ten čert extrémních veder malovaný na zdi. Různí ti ‚experti‘ komentující vlny veder nás ujišťují, že ty vlny se zintenzivňují. Ale třeba loňská vlna veder v Británii – citovaná jako důkaz – nebyla vůbec teplejší než léto 1976; a ani ta nedávná vedla z Queeslandu s 42°C teplotami – také citovaná – se ani nepřiblížila vedrům z roku 1972, kdy teploty dosahovaly 49,5°C. Ve skutečnosti, jak uvádí Homewood, existují dobré doklady o tom, že vlny veder v poslední době už nejsou tak obvyklé, jako bývaly.

Jako expertní svědek byl citován také Michael Mann (proslulý podvodník s klimatickými daty z aféry Climategate): „Budete mít více lijáků, více superbouří, více povodní. Zažíváme dopady klimatické změny právě teď v reálném čase.“ Homewood: To byla asi ta nejpodvodnější část tohoto programu. Dokonce ani alarmistický panel IPCC není schopen najít žádný dlouhodobý trend v aktivitě tropických cyklónů nebo povodní. A dokonce i těžká tornáda v USA už nejsou tak četná.

Attenborough: „Stoupající moře už vyhání statisíce lidí ze zvláště zranitelných pobřežních oblastí.“ Homewood: Čirá nadsázka. Existuje snad jakýkoliv důkaz na podporu takového tvrzení? Hladiny moří stoupají stabilním tempem od poloviny 19. století.

O polárních ledových příkrovech se tvrdilo, že ztráty ledu v Antarktidě a v Grónsku jsou „horší, než se čekalo“. Homewood: Ve skutečnosti podle NASA v Antarktidě v reálu ledu přibývá. To je symptomatické pro celý ten program, Attenborough takovouto nepohodlnou pravdu vůbec nezmiňoval. A co se týče Grónska, mi není jasné, proč bychom očekávání nějakých „expertů“ měli brát vážně jako cokoliv relevantního. Jedno však víme, a to, že teploty v Grónsku, nejsou vyšší, než bývaly ve 30. letech.
Attenborough: „V posledních třech letech neustálé opakované vystavení horku způsobili, že došlo k blednutí třetiny světových korálů s následnými úhyny.“ Homewood: Pro to neexistují jakékoliv důkazy a neviděl jsem žádné doklady k takovým povídačkám o Velkém bariérovém útesu. A jedno víme, že to hynutí korálů Velkého bariérového útesu se drasticky přehánělo. Ve skutečnosti, jak celou dobu tvrdí vědci jako Peter Ridd a místní experti od tohoto útesu, koráli se vždy po všech blednutích rychle zotaví, i když jsou třeba tak hrozná jako to v 18. století.

Shrneme-li to, ve skutečnosti v debatě mezi vědci o záležitostech té ‚klimatické vědy‘ roste jedině skepse, přičemž tato exemplární ukázka fake news dokumentarismu se nám s nažila namluvit opak: že tíha důkazů nezpochybnitelně ukazuje na bezprostředně nadcházející katastrofu, které se lze vyhnout jedině, když přistoupíme ke globálně dirigované kolaboraci, a to hned.

„Může to znít děsivě, ale vědecké důkazy říkají, že když nepřistoupíme k v následujícím desetiletí k dramatickým akcím, tak nejspíš utrpíme nezvratné poškození živé přírody – a přijde kolaps našich společností,“ kázal Attenborough. (Kontrola faktů: neexistuje jediný kousíček vědeckých důkazů, které by dokládaly cokoliv takového. Ale proto se možná uchýlil k použití slova „nejspíš“.)

„To, co se děje teď, bude mít během několika let závažný dopad na několik tisíc dalších let,“ prohlásil jinde. (Kontrola faktů: ne, nebude mít; sotva i nepatrný. Tahle planeta je 4,5 miliardy let stará. Je velice dobře schopná se o sebe postarat, ať trpíme, jakým chceme směšným sebeklamem, ona si to udělá jinak.)

Tohle není věda. To je nejčistší forma politického aktivismu – a je naprosto nepatřičné, aby si BBC, teoreticky vázaná povinnostmi své zakládající charty o nestranném a přesném vysílání, dovolila propůjčit se k použití jako platforma k šíření nákazy takovouto panickou psychózou, dezinformacemi a propagandismem.

A to BBC údajně představuje celkový náhled celého obyvatelstva. (Kdyby to bylo jinak, tak proč bychom byli všichni nuceni ji financovat povinnými 154,50 ₤ poplatků na domácnost ročně?) Ovšem tady promlouvá za úzkou kliku převážně metropolitních levicově liberálních týpků, kteří podlézají zelenému náboženství, protože to je přeci tak snadný způsob, jak veřejně signalizovat svoji ušlechtilost. A ti mnozí z nás, dost možná většina populace, kteří jsme z dobrých důvodů k tomu kultu děsu globálního oteplování skeptičtí, jsou zde líčeni s naprostým opovržením, jako by na našich názorech vůbec nezáleželo.

Každý i s jen útržkovými znalostmi něčeho kolem debaty o klimatu ví, že takoví jako Michael Mann, James Hansen a Naomi Oreskes jsou klíčovými postavami klimaticko-průmyslového komplexu, za kterými se táhne dlouhá historie agresivního politického aktivismu za to ekologistické hnutí. A i tak si je BBC a Attenborough dovoluje prezentovat je, jako by šlo o nestranné, zcela věrohodné klimatické experty.

Tento program byl velká ostuda i podle standardů toho bahna, do jakého BBC upadla: urážka inteligence, zrada Reithových principů, na nichž byla BBC založena, a ukázka nestoudné propagandy těch na povrchu zelených uvnitř rudých melounů, kteří zkouší zničit naši civilizaci.

Co se týče sira Davida Attenborougha, nastal čas, aby tento šeptavě promlouvající objímač goril, plašící nás mroži vyznávající Malthusiánskou víru byl konečně uznán za toho, kým je, tj. sice za národní poklad, avšak dávno už přetvořený na národní ostudu, už od doby, kdy se zaprodal.

JAMES DELINGPOLE

Zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. jandera napsal:

  Tak naštěstí češí i další chytří slované, likvidují lesy a přírodu ve velkém i díky kůrovci (ta kauza fakt zabírá), palivové dřevo lifrujeme do německa kubík za 5.22 eur no němec dostane dotaci na obnovitelnou špěpko energii a má vše zdarma. Správce lesů ihned začne vykazovat novou sadbu, ale ta hned díky suchu pojde, protože se odhalilo podloží, které hned vyschlo a je nemožné tam něco kloudného vysadit. Ale ta plocha se bude jednou hodit třeba pro sklady, betové plochy atd. Tak tu vše mizí doslova před očima. Je to dobrá příprava na možné klimatické změny (jistě budem jednou příkladem i pro vyspělé západní země), protože až tu nic nebude – nebudou ani žádné škody.

  • Jaroslav Kuča napsal:

   Neberme takto do pusy Slovany ,naše předky!Ti jediní vždy likvidovali destrukční škody po velkých přírodních katastrofách v dějinách Země a svým Umem a Inteligencí vždy převyšovali ostatní! Je potřeba vysledovat pravdivé dějiny Slovanů,nikoliv ty donekonečna Vylhané! Proto byli taky Slované,předci naši tak krutě pronásledováni a krutě Vražděni,pomlouváni a haněni Římem(alias Vatikánem) Více jak Tisíc let velmi intenzívně.V podstatě po příchodu Cyrila a Metoděje na MORAVU začal velký pogrom Slovanů směrem na Východ.Církev římská nám zničila původní Písmo,ničila Jazyk,Kulturu.Počínaje černými mnichy-ideology a jejich příchodem na MORAVU začal jen další teror proti Slovaským našim Předkům a v postatě se to děje dodnes! U nás v Beskydech bylo kdysi mnoho pastvin,pastevců,půda travnatá,která snižovala výpar vody.Po vyvraždění těchto lidí krvavým Katolickým Římem a vyvlastněním jejich majetků církví ( jen proto,že nechtěli přistoupit na jejich pokřivenou římskokatolickou víru) byly pak tyto pozemky-pastvny v Beskydech církví (olomouckou arc.) osazovány smrkovými porosty,které zaručovaly rychlý zisk!!! Takže vše jako první vážený pane začala už církev satanská římskokatolická,pak pokračovali další…aj. dnes máme lesy totálně zdevastované,stejně jako pole.BEZ VODY.Bez života.

  • Mirec napsal:

   Plne suhlasim ! Ci uz slovensky lesnik, ale aj ukrajinsky vypilia vsetko pre zlatych susedov. Samozrejme potom obdivujeme ich krasnu a nedotknutu eko-prirodu (rakusko,nemecko,…). Mali by takychto tupcov do chladku zavriet.
   Je pravda, ze v CR casto pocujem v lesoch motorovu pilu (napr. Hrensko).

   • jandera napsal:

    Bohužel je to tak, všechno se prodá pro zisk, stačí srovnat letecké mapy dnes a před 10-15 lety je to tragédie ze které se budou další generace těžko vyrovnávat. Nechávají se pouze pruhy okolo silnic a ve vnitř se drancuje, aby to nebylo tak okaté. Představenstvo lesů nikdy nebude potrestáno. Když nebudou lesy nebude přirozený odpar a ochlazování. Stačí přejet hranice do německa a je vidět,že se drancuje pouze ve východní evropě.

 2. Pavel napsal:

  Jandera – dobrá úvaha i když do velké míry nadsázka, ale ten směr jsi vystihl dobře. Já tak někdy uvažuji, že například Václav Klaus starší by měl dostat všechny naše nejvyšší vyznamenání a metály za záchranu republiky před „humanitárním“ bombardováním, ke kterému by jistě došlo, pokud bychom v devadesátých letech všechno nedarovali cizímu kapitálu. Neb USA když někde vidí, že funguje socialismus, tak vidí červeně a prostě musí tu zemi vybombardovat nejlépe do středověku. Pan Klaus tomu všemu předešel a protože skoro všechno patří cizákům, tak oni sami nedovolí takové „humanitární“ bombardování letadly NATO, neb by utrpěli škodu. Bylo to moudré a předvídavé i když do dneška nepochopené. Vivat Václav Klaus starší. 🙂

 3. Liběna napsal:

  Die Greta Thunberg Familie https://www.youtube.com/watch?v=4rAcz18wsro
  Freie Presse News: Klima-Ikone GretaThunberg,
  https://www.youtube.com/watch?v=2gDqaqWVqzc

 4. mariankosnac napsal:

  V Bratislave pília Záhoráci – oni nenávidia Bratislavu tak ľahko sa im ničí a pracovito nelegálne vyrúbali o 40% viac ako mali v popise práce.

 5. jankohraško napsal:

  Takéto báchorky o globálnom oteplovaní sú „prípravou“ na skutočné oteplenie atmosféry, ktoré nastane, ak sa spustí 5G-technológia. Toto nikto verejne nerieši, hoci sa na to prišlo už v minulom storočí, keď skúšali dopraviť pomocou mikrovlnného spojenia el. energiu získanú solárnymi panelmi z kozmu – toto žiarenie prudko ohrievalo atmosféru v mieste prenosu a došlo k masívnym pohybom v atmosfére – zohriaty vzduch sa dal do pohybu smerom hore a pri zemi sa na jeho miesto tlačil chladný (smršte, tornáda, prietrže a pod). Na základe tohoto vyvíjali následne HAARP. Keď bude z titulu 5G horúco, ľudia budú sdieť zavretí doma pri klimatizácii pod kontolou (j)elit, robiť budú iba roboti, zo začiatku na diaľkové ovládanie, neskôr autonómne. To je to ich nwo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..