Tadesco.cz od 1.1.2019 zpřísňuje pravidla diskuzí

Redakce tadesco.cz, zejména správci diskuzních příspěvků, je znechucena úrovní některých zdejších diskutujících, kteří patrně nechápou, od čeho slouží diskuze pod článkem. Proto od začátku roku již nebude nadále trpět níže zmíněné neduhy a projevy asociálního chování….

00:54

Pro ty, kteří stále nepochopili co mají pod články vlastně psát, připomínáme:

K čemu slouží diskuze pod článkem: Diskuze pod článkem slouží k tomu, aby čtenář po přečtení daného článku doplnil téma vlastním postřehem, zážitkem, nebo názorem. Přičemž plodný příspěvek je pouze ten, který se drží tématu článku a který byl sepsán po jeho skutečném přečtení. V jiném případě je kvalita a vypovídající hodnota příspěvku nulová a do diskuze vůbec nepatří.

K čemu rozhodně neslouží diskuze pod článkem: Diskuze nejsou určeny k tomu, aby si jejich prostřednictvím osazenstvo léčilo své komplexy méněcennosti, vzájemně se napadalo, nebo dokonce napadalo tvůrce webů, nebo autory článků. Do diskuzí také nepatří reklama, spam, nebo komentáře napsané pouze po přečtení nadpisu, bez znalosti popisovaného tématu.

Pokud je Vám záhadou, v jakém duchu se sluší příspěvky psát, připomínáme také, že v diskuzi se má pisatel chovat tak, jakoby seděl s mnoha různými lidmi osobně v jedné místnosti a mluvil nahlas. To znamená, že se má chovat slušně, zejména se má zdržet vulgarismů neboť prezentuje svůj názor veřejně či před ženami a všeobecně by měl dbát dobrých mravů a slušného vychování.

I diskuzní troll má svoji úroveň: Nikdy se pod svůj názor nepodepíše pravým jménem.

Redakce je zhnusena mentální úrovní některých diskutujících, kteří buď tato základní pravidla slušného chování na internetu nechápou, nebo je záměrně ignorují, patrně ve snaze vybít si na druhých lidech své problémy, nebo přitáhnout pozornost.

Těmto by redakce ráda vzkázala, že nikoho nezajímá osobní názor diskutujících na osobu autora článku a pokud má pisatel s autorem skutečně problém, nechť využije veřejně dostupných kontaktů, aby dotyčnému napsal či zavolal  a mohl mu soukromě vyjevit, jak moc velký je podle něj kretén a jak moc jím pohrdá. Bude jistě lepší vyřešit si komplex ze svého malého přirození soukromě ve dvou, než s tím obtěžovat veřejně ostatní diskutující, odvádět téma článku nevhodným směrem a strhávat pozornost na bulvár, pomluvy a jiné nemorální či asociální jevy. Skýtá to ještě jednu výhodu: Budete mít jistotu, že adresovaná osoba Váš vzkaz dostane a je větší pravděpodobnost že Vám snad i odpoví a odešle Vás stručně do stinných míst kam určitě patříte, ale u diskuzního příspěvku jde povětšinou o zbaběleckou pomluvu za zády, za nepřítomnosti pomlouvaného.

Redakce samozřejmě chápe, že těchto asociálních tvorů je minimum, avšak toto minimum dokáže svojí toxicitou naprosto zničit jakékoliv jindy plodné a zajímavé téma a místo  společného sdílení a spojování, dochází naopak ke konfliktu a vzájemnému rozdělení, což není v souladu v duchem tohoto webu.

tadesco.cz není zvědavé na pomlouvačné komentáře a osobní útoky duševně poškozených jedinců, kteří se neumí slušně chovat a kteří nepřenesou přes srdce úspěch, krásu, bohatství, nebo jiné kvality druhých osob a mají nutkavou chorobnou potřebu svoji nenávist k druhým lidem prezentovat veřejně.

Z toho důvodu budou všechny komentáře porušující pravidla slušného chování bez milosti mazány a dotyční mentálně nedostateční přispěvalé budou blokováni.

Dále by bylo dobré, aby si tito duševně poškození jedinci sáhli do svědomí (pokud ještě vůbec nějaké mají) a zeptali se sami sebe, proč by někoho měly zajímat jejich pomluvy, proč by na jejich pomluvy měl někdo dát (vždyť jsou to neznámí lidé) a proč by je vůbec měl web tadesco.cz trpět. Pakliže se domnívají, že jsou snad natolik důležití a vzácní, že pro ně neplatí pravidla slušného chování a svět by byl o jejich skvostný názor velmi ochuzen, dovolujeme si je milostivě upozornit, že rozhodně natolik důležití nejsou a že nás to skutečně nezajímá. Pokud se s tím nedokážou dotyční jedinci vyrovnat, dáme jim i zdarma radu: Jděte obtěžovat někam jinam.

Místo svých neuvážených výpadů a hloupých osobních připomínek v diskusi by si dotyční sami mohli zkusit nějaký článek napsat, nebo si aspoň představit, jak by to udělali. Ono to totiž vyžaduje značnou námahu, čas a inteligenci, stejně tak vyhledávání obsahu a překlady. Mnozí píší celá léta zadarmo a jakou dostanou za odměnu potroublé komentáře, je kolikrát stydno hovořit. Než cokoliv odešlete do diskuze, uvědomte si, že to po Vás bude číst žijící osoba, která si o Vás podle toho udělá obrázek. Važte slova.

Redakce tadesco.cz děkuje všem slušným diskutujícím, kteří se umí v diskuzích chovat slušně a umí se bavit věcně a konstruktivně k tématu, aniž by se stočili na pomlouvání a napadání. Tyto příspěvky vítáme a bude to tak i nadále. Ostatní NEKOMPROMISNĚ MAŽEME!

Děkujeme za pochopení…..

tm

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

24 komentářů

 1. .lak napsal:

  Vystříhejte se novoročních zhýralostí a chovejte se jako dospělí, roboti do šrotu.
  Eelfí nadělení také? 😀 (zkouška rozhlasu a dobré vůle)
  https://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2018/12/viber-image.jpg

 2. marmaris napsal:

  Berete i články a překlady z oficiálních zdrojů z Donbasu a z Ruska? Rád bych se podílel, kdyby to šlo. Na Fb mi sluníčkáři včele s Romancovou zlikvidovali profil, který sledovalo i mnoho poslanců včetně zástupců OBSE a některých rádií a teď jsem na Vk. Chvíli jsem psal pro Slobodný vysielač, dál to nebudu rozepisovat, to už zasahuje do věcí, které není dobré veřejně propírat. Profil na Fb můžu stále aktivovat, ale nemá to smysl, protože kvůli zpravodajství z Donbasu, které bylo vždy realistické a je to potvrzeno i zprávami OBSE a OSN, ale nehodí se zřejmě do krámu propagandě, by mi profil stejně zrušili. Tak kdyby se vám hodily nějaké články z oblasti vojenské tematiky, byl bych rád. Protože to, co se na Donbase dělo a děje, je úplně normální genocida tamějšího obyvatelstva.

 3. Nirvana napsal:

  Možná jsem zatím mladá a nezkušená, ale aspoň moje komentáře nemají – neskromně řečeno – žumpovou kvalitu a snažím se mluvit jen, když mám co říct. Což v případě tadesca není tak často, jak říkám, díky mému zatím krátkému pobytu na této planetě v tomto fyzickém těle a tím pádem nedostatečnou znalostí spousty věcí…. Respektive některá témata jsou na mě prozatím „příliš“. Ale je mi až líto těch, kteří nejsou schopní si vzít nic ani z článků zde, ani na Aluska.org. Nevědí, o co přicházejí.

  Některé části článku jsou úsměvné i smutné zároveň. „nebo komentáře napsané pouze po přečtení nadpisu“ 😀

  Konec konců, jak už jsme zjistili, na vykecávání se z komplexů je vhodná zpovědnice. Ať jdou tihle úžasní přispěvatelé obtěžovat radši tam.

  Pěkný nový rok všem.

  • .lak napsal:

   Honem než bude prvního. 🙂 ctrl v / fšimněte si upíra – boží

   Divný model /působení/ (inovace) higienického doplňku, na styl
   https://www.youtube.com/watch?v=De-OaZPqkRU

  • .lak napsal:

   Proč ne bez dalšího, ale je tu ale i možná něco co drtí.
   Faktem je že to můžete ignorovat a nemít problém a ti co nepoberou o čem to je samozřejmě nerušeně mohou mňam. Dospělost je o zaujetí postoje byť není příjemný z důvodu se postavení zlu. A zpovědnice a vykecat se mírně řečeno ve finále kontraproduktivní. Život je starost, pro hlupáky ovšem ne. Z AE

   brutopýr
   Poteče krev, o tom se kabala rozhodla. Jedině zásah shůry to může odvrátit. Zdegenerovaná evropská populace nikoliv.

   310 OdpovězPro 29, 2018 9:27

   Návštěvník
   .lak
   Jde jim mimo rozsah. Nebuďte cynický, že jo. Třeba jsou formanti jednoprocesoroví a už mají zadání na cíl který jim určili. A ještě poklesleji si z nich udělali dobrý den. Ti kteří druhým v trhu dokazují že jsou nuly. Jo jo vítačky a sluníčkáři. Podej pac, dones klacek a pak na pekáč. Budulínek má hlad.

   Sociopatizace na styl výkladní skříně eu a nato na ukr možná dokonce vymazlenější.
   https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
   https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ
   _______________________________________________________
   Vymirající domorodci jsou napadeni sociopaty kteří si na ně pozvali nad dané kolonizátory. To spočítá i blbý chytrý telefon. Ale všichni se tváří že za to je neplatí. Prostě PLATÍ. Asi čekají že se jim nebudou chechtat že budou dělat že na ně kálí. No ano nebudou, parazité je hubí za to že je živí s nenávistí. V pekle by měli důvod. Tyhle nestvůry ho nemají. “Žijete a to není ten správný termín pod zrůdami a podle toho dopadnete.

   Odpovědět 3 dní před

   Job bus
   http://www.nwoo.org/2018/12/27/na-zaver-roku-nenavisti/#comments

  • jirik napsal:

   *Konec konců, jak už jsme zjistili, na vykecávání se z komplexů je vhodná zpovědnice.* Tou zpovědnicí myslíš tu v kostele nebo ten server – kde jsou většinou fejky?

 4. Andy napsal:

  Tak, ještě že je teprve toho 31. tak se k tomu můžu otevřeně vyjádřit.
  Tedy, přečetla jsem celý článek – splněno, mám co říct k tomuto tématu – ano, mám. Splňuji tedy podmínky, doplňuji tedy toto téma vlastním skvostným názorem.
  Pravidla slušného chování jsou kolikrát relativní – někdo raději, aby mu bylo tykáno, zatímco jiný je nekompromisní vykač … příčí se mi držet hubu, ostatně člověk by si pomyslel, že ať si někdo napíše a řekne cokoliv – svoboda slova a projevu má být na této stránce (obzvlášť na této) dodržována, ať kdekdo myslí a opakuji – napíše cokoliv.
  To, že když vám tady píše nějaký troll, dobrá .. jsou to vaše pravidla, která bohužel, pokud chceme i nadále vaše články číst – dodržovat a ctít … budete mazat …
  A vás nějaký troll jako zajímá, a proč na ty jeho kecy vůbec reagujete?
  No tak se nechal podplatit a brble tu, to je jeho věc. A jak k tomu přijdou lidi, kteří to myslí dobře, třeba napíšou něco už podle vás pod čarou, podle jakýchsi vašich parametrů „ještě v pořádku a tohle už ne“, a zabanujete někoho, kdo je za tuto stránku fakt rád a pravidelně se sem dochází inspirovat a doplňovat info o světě.
  Ano, měla jsem blogy, a psala jsem zadarmo. Vím jaké to je psát články a jaká je to kolikrát fuška.
  Ale banovat lidi za komentář jako Okamura je už trošku moc.
  ____________________________________
  „tadesco.cz není zvědavé na pomlouvačné komentáře a osobní útoky duševně poškozených jedinců, kteří se neumí slušně chovat a kteří nepřenesou přes srdce úspěch, krásu, bohatství, nebo jiné kvality druhých osob“

  dovolte mi otázku, toto mě trochu zarazilo. To jste mluvili jako o sobě? My o vás přece vůbec nic nevíme, ne … ?
  ____________________________________
  „Než cokoliv odešlete do diskuze, uvědomte si, že to po Vás bude číst žijící osoba, která si o Vás podle toho udělá obrázek. Važte slova.“

  No a ještě jeden můj skvostný názor. Vážit slova vs. upřímnost.
  Proč by mě mělo zajímat co si o mě vy nebo kdokoliv jiný myslíte? stejně tak jako co si myslím já o vás, Vás to přece taky nezajímá (ostatně jak jste nám všem v tomto článku dal jasně na srozuměnou)

  Adriana Drozdová .. a adresu chcete taky?

 5. Tauri napsal:

  Ahoj tome,
  Jukni, co zas vymysleli ti blázni ze streamu. Je vidět, jak je blbost omezená to touze být dokonalá.
  https://www.stream.cz/adost/10029698-silvestrovsky-special-pravda-o-rachejtlich-a-dalsi-zabavni-pyrotechnice-co-do-ni-pridavaji

 6. Maroš napsal:

  Čo sa mňa týka – keď chcem ísť do ZOO – idem na NWOO – na drážďanskú ZOO na AC24 /známy troll 5ko-kotov/ preto nechodím, lebo tie zvery tam mi stačia. Keď chcem ísť do Sadu – idem na TADESCO – aj keď občas čosi cestou vypliem a pritom zahreším. „Z-hreším“ doma – v súkromí.
  Informácie sú korisť a na tú čakajú aj hyeny – asi tak…

  Inak – pokiaľ by ste tu išli cez filter facebook ako AC24 – úplne to stratí gule! To by sa tu z toho stala len mainstreamová tolerovaná alternatíva – AC24 dopadlo presne takto – návštevnosť len zo zotrvačnosti. Tak buďte radi, že sú tu hyeny – asi máte výdatné info! Či?

  • Adam napsal:

   Na AC 24 už taky nechodím, stali se z nich pouhé kopírky Sputniku. A té jejich návštěvnosti moc nevěřím. Jako aby článek právě ze Sputniku měl po 10 hodinách zvěřejnění 15 000 návštěv? HAha. Zde na tadescu je dobré, že mají i přeložené články.

 7. Alois napsal:

  K tomu mám pouze jediné – váš web, vaše pravidla… Tak to chodí všude a je to normální… Byť s některými vašimi články nesouhlasím, stejně vám přeji do nového roku hodně sil k pokračování…

  • tereza napsal:

   To je v pořádku, že nesouhlasíte. A klidně pod takový článek můžete napsat i nesouhlasný komentář, když bude slušný a k věci. 🙂

   • Jirka napsal:

    Milá Terezko a milý Tomáši,
    s Vaším článkem souhlasím, také si nenechám ve svých místnostech zvracet a řvát v mém obýváku 🙂
    Moc Vám oběma přeji veselého Silvestra a báječný rok 2019!
    Ať se Vám v životě ve všem dobře daří!!!!
    Jirka.

 8. Vítězslav Crha napsal:

  Naprosto souhlasím. Je to opravdu rozumné řešení. Začínají to dělat i omezeně jiné weby. Tadesco tím u nás nic netratí a navíc ubude urážek a dehonestování slušných komentátorů těmi, co jsou nesnášenliví, pomlouvační sprostí a nebo ještě za svůj postoj někým placení. Do Nového roku všem psavcům Tadesca a Tomášovi přeji mnoho zdraví štěstí, požehnání Bohem vesmíru a spousty zajímavých a námi čtených článků, které jsou spíše pro mnohé školou života, tak jak běží čas. Díky

 9. Tony napsal:

  Jednodussi je se vyladit, psat clanek protoze ho chci psat a ne kvuli ocekavani. Tim se vyhnete nezadoucim pocitum z cteni cehokoliv, co je brano za zbytecne myslenky, jez nicemu neprispeji (pak uz i ten podpis zacne postradat vyznam). Diky za Vas! hodne sil do dalsich dni 🙂

 10. mariankosmac napsal:

  Nemám z toho všetkého dobrý pocit, nějak přituhuje. Cenzúra atď… Asi započína zlá doba. Do roka a do dňa! 1969-2019 https://youtu.be/3fz-MmFJAXM

  • Maroš napsal:

   Pokiaľ nezačne AUTOcenzúra /témy, kontextuálne info/ tu na Tadesco, tak je to v pohode. Samozrejme – toto nemá byť „objektívny“ mainstrem – toto majú byť info z druhej strany a v inom uhle pohľadu – protiváha mainstreamu.

 11. olinka215 napsal:

  Vážená redakce Tadesca, chtěla bych Vám popřát do nového roku vše nejlepší, zdraví štěstí, pohodu, hodně dobrých zpráv a také spoustu chytrých čtenářů, kteří ocení Vaši snahu a práci a pokud už nesouhlasí s prezentovanými názory a články, které přinášíte, tak by měli mít alespoň základní lidskou slušnost a pokud cítí potřebu se vyjádřit, měli by tak dělat bez urážek, plivání jedu a nenávisti.
  Měli by si uvědomit, že webů, přinášejících alternativní zpravodajství není tolik a hlavně, co za jejich provozem stojí práce a nadšení.
  Pana „Tomáše Marného“ pamatuji ještě z Prvopodstaty, kde publikoval a která jeho odchod nepřežila a dovolila bych si jemu, jmenovitě, popřát hodně sil, štěstí, odvahy a především pevné zdraví a nervy jako z ocele.
  Všem ostatním (vídám tu i nicky známé i AC24) přeji pevné zdraví, rovnou páteř, štěstí, splnění všech snů a přání

 12. Svět bez neziskovek a válek napsal:

  Souhlasím Děkuji vám velice za vaši práci a přeji vám šťastný Nový rok. Míla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..