„Tady se tak nebojíme cizinců“: Zelení uvedli, proč chtějí v Praze ubytovat 5 000 migrantů

Plán Zelených je v letošních komunálních volbách jasný – ubytovat v Praze pět tisíc uprchlíků. S takovým návrhem se strana snaží vymezit odmítavému postoji vlády, zejména pak postoji premiéra Andreje Babiše (ANO), který opakovaně uvedl, že je proti přijímaní uprchlíků do ČR. O události informoval český portál idnes.cz.

 

 

Zelení tvrdí, že pokud přijmeme a ubytujeme celkem pět tisíc uprchlíků, přispěje takové řešení zejména k zaplnění neobsazených pracovních míst, o něž Češi nejeví zájem. Navíc by tento krok byl jakýmsi signálem pro českou vládu, veřejnost a zejména pak pro zahraničí, že je ČR solidární zemí.

Matěj Michal Žaloudek, architekt a jeden z kandidátů Zelených, vysvětlil svůj návrh následovně: „Praha je jeden z nejbohatších regionů v Evropě, je tu slušná životní úroveň a zdejší obyvatelé nemají strach z cizinců jako jinde v republice.“ Dále pak dodal, že by noví obyvatelé mohli pomoci snížit nezaměstnanost, která je v Praze asi 2,14 %.S tímto názorem souhlasí i Ondřej Mirovský, další kandidát již zmiňované strany. Ten tvrdí, že Česko migranty potřebuje a přejde tím zadrhnutí ekonomiky, uvádí portál.

Otázkou zůstává, jak se situace s přijímáním uprchlíků vyvine do budoucna. Praha se nyní potýká s rostoucí cenou za bydlení a také nedostatkem městských bytů. Zřejmě tak návrh Zelených nebude tak horký.

Žaloudík však přišel s řešením situace. Domnívá se totiž, že město by mohlo migrantům zpočátku pomáhat prostřednictvím neziskových organizací, a to i přesto, že město nemá pořádný bytový fond, jak sám tvrdí.

Nicméně, i kdyby se Zelení dostali do vedení hlavního města, lídři dalších stran takový plán nechtějí podpořit. „Praha nyní nemá volné městské byty, takže diskuse o možném přidělování bytů uprchlíkům, kteří k nám ani nechtějí, je bezpředmětná. Metropole by měla vynakládat peníze na řešení problémů Pražanů,“ okomentoval danou situaci Zdeněk Hřib. S kandidátem na primátora za Piráty souhlasí i ostatní zástupci stran, například Bohuslav Svoboda (ODS) či Jiří Pospíšil (TOP 09).

Je však nutné podotknout, že Zelení nejsou jedinou stranou, která s tímto nápadem přišla. Již dříve hnutí Žít Brno navrhlo, že by moravské město také mohlo otevřít náruč několika stovkám uprchlíků.

Česká republika přijala od vypuknutí migrační krize celkem 12 uprchlíků, o nichž hovořily migrační kvóty, píše závěrem IDNES.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. max napsal:

  Souhlasím, ale ať si je ubytujou členové u sebe doma !!! A ať jsou také zodpovědní za jejich chování finančně i trestně. K takovému jednání jim nikdo, kromě pomatenců nedal mandát.

 2. Ctenar napsal:

  A to je tak těžké, rozdávat uprchlíkům lístečky s adresami „vítačů“?
  S nápisem na této adrese vás ubytují a poskytnou vám jídlo, ošacení, peníze, manželky a dcery…?
  To vážně nějakého antiaktivistu ještě nenapadlo?

 3. Maroš napsal:

  Vítame Vás! Vaše deti nie!
  Niektoré české hotely odmietajú ubytovávať rodičov s deťmi – základný argument je protihlukové opatrenie! Protihlukový argument však zrejme neplatí pre prípad hlučných cudzincov! Inak – správny postup by bol upozorniť hosťa, aby sa hlučne nesprával – ale – už to pôsobí ako obmedzenie – napríklad hosť môže očakávať aj nejakú formu zábavy – v nočnom bare napr., takže narýchlo zbuchnuté hotely s papierovými stenami a s režimom penziónu – neviem prečo takéto niečo dostáva licenciu hotela! Napr. rodič by mohol potrebovať ubytovať deti počas dlhej cesty, alebo kvôli nejakej nehode – požiar v dome, takže ide jednoznačne o diskrimináciu, ktorá má zakryť nekompetentnosť a nevhodné podmienky na podnikanie v hotelových službách!
  https://ekonomika.idnes.cz/hotel-deti-zakaz-vstupu-dovolena-dqi-/ekonomika.aspx?c=A180905_194021_domaci_kafi

 4. Maroš napsal:

  „Keďže Grécko sa zjavne nachádza v oblasti západného Nílu“… farmaceutické spoločnosti si medlia ruky – vektory chorôb /hmyz/ a zdroje nákaz – imigranti z Afriky – všetko pohromade, „takže bodaj by už vypukla poriadna nákaza“!
  https://ac24.cz/-/prvni-pripad-smrticiho-viru-uz-v-cesku?redirect=%2F

  • Maroš napsal:

   Takže toto už zjavne neplatí!
   „V Česku se západonilskou horečkou zatím nikdo nenakazil, brněnští vědci však v červnu objevili na jižní Moravě druh komárů, který virus přenášel.“
   https://tadesco.cz/na-zapadonilskou-horecku-zemrel-v-chorvna-zapadonilskou-horecku-zemrel-v-chorvatsku-prvni-clovekatsku-prvni-clovek/
   Problém spočíva ešte inde – a to v mechanistickom – „štatistickom“ uvažovaní lekárov, ktorí pri stanovovaní diagnóz meningitídy a encefalitídy „počítajú“ s tak mizivou pravdepodobnosťou „že je to práve ten váš – vášho dieťaťa, či príbozného prípad“, že vás „štatisticky“ prakticky odsúdia na smrť! Konkrétny prípad – ešte v 90-tych rokoch môj spolužiak dostal encefalitídu – oženil sa na východ Slovenska – a hrobárovi z lopaty ho zobrala jeho sestra – tiež naša spolužiačka – interná lekárka, ktorá práve včas odcestovala za ním na návštevu – a mala toho lekárskeho vzdelania trochu viac v hlave, ako tá jeho ošetrujúca lekárka! Druhý problém – tieto veci sa budú tutlať! Na encefalitídu a podobné ochorenie – v prípade ak to prevezme nekompetentný lekár – môže veľmi rýchlo zomrieť napríklad dieťa v letnom tábore – ale aj váš príbuzný na návšteve niekde v zapadákove! V Srbsku už niekoľko rokov vyčíňa malária – viete o tom?
   https://www.pluska.sk/spravy/z-domova/malaria-je-blizko-zaplaveny-balkan-rojmi-komarov-je-hrozbou-aj-nas.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.