„Tady se tak nebojíme cizinců“: Zelení uvedli, proč chtějí v Praze ubytovat 5 000 migrantů

Plán Zelených je v letošních komunálních volbách jasný – ubytovat v Praze pět tisíc uprchlíků. S takovým návrhem se strana snaží vymezit odmítavému postoji vlády, zejména pak postoji premiéra Andreje Babiše (ANO), který opakovaně uvedl, že je proti přijímaní uprchlíků do ČR. O události informoval český portál idnes.cz.

 

 

Zelení tvrdí, že pokud přijmeme a ubytujeme celkem pět tisíc uprchlíků, přispěje takové řešení zejména k zaplnění neobsazených pracovních míst, o něž Češi nejeví zájem. Navíc by tento krok byl jakýmsi signálem pro českou vládu, veřejnost a zejména pak pro zahraničí, že je ČR solidární zemí.

Matěj Michal Žaloudek, architekt a jeden z kandidátů Zelených, vysvětlil svůj návrh následovně: „Praha je jeden z nejbohatších regionů v Evropě, je tu slušná životní úroveň a zdejší obyvatelé nemají strach z cizinců jako jinde v republice.“ Dále pak dodal, že by noví obyvatelé mohli pomoci snížit nezaměstnanost, která je v Praze asi 2,14 %.S tímto názorem souhlasí i Ondřej Mirovský, další kandidát již zmiňované strany. Ten tvrdí, že Česko migranty potřebuje a přejde tím zadrhnutí ekonomiky, uvádí portál.

Otázkou zůstává, jak se situace s přijímáním uprchlíků vyvine do budoucna. Praha se nyní potýká s rostoucí cenou za bydlení a také nedostatkem městských bytů. Zřejmě tak návrh Zelených nebude tak horký.

Žaloudík však přišel s řešením situace. Domnívá se totiž, že město by mohlo migrantům zpočátku pomáhat prostřednictvím neziskových organizací, a to i přesto, že město nemá pořádný bytový fond, jak sám tvrdí.

Nicméně, i kdyby se Zelení dostali do vedení hlavního města, lídři dalších stran takový plán nechtějí podpořit. „Praha nyní nemá volné městské byty, takže diskuse o možném přidělování bytů uprchlíkům, kteří k nám ani nechtějí, je bezpředmětná. Metropole by měla vynakládat peníze na řešení problémů Pražanů,“ okomentoval danou situaci Zdeněk Hřib. S kandidátem na primátora za Piráty souhlasí i ostatní zástupci stran, například Bohuslav Svoboda (ODS) či Jiří Pospíšil (TOP 09).

Je však nutné podotknout, že Zelení nejsou jedinou stranou, která s tímto nápadem přišla. Již dříve hnutí Žít Brno navrhlo, že by moravské město také mohlo otevřít náruč několika stovkám uprchlíků.

Česká republika přijala od vypuknutí migrační krize celkem 12 uprchlíků, o nichž hovořily migrační kvóty, píše závěrem IDNES.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarošCtenarmax Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
max
Host
max

Souhlasím, ale ať si je ubytujou členové u sebe doma !!! A ať jsou také zodpovědní za jejich chování finančně i trestně. K takovému jednání jim nikdo, kromě pomatenců nedal mandát.

Maroš
Host
Maroš

max – presne tak – ide o konkrétnych ľudí – treba navštíviť ich rodiny a porozprávať sa sa s nimi – avšak v žiadnom prípade im neprideľovať kvôli tomu väčšie byty! Zelení sú červení neomarxisti, detto Piráti – boľševický červený mor!
https://praha.idnes.cz/kamery-na-skolach-ano-komunalni-volby-d8i-/praha-zpravy.aspx?c=A180905_425293_praha-zpravy_rsr

Ctenar
Host
Ctenar

A to je tak těžké, rozdávat uprchlíkům lístečky s adresami „vítačů“?
S nápisem na této adrese vás ubytují a poskytnou vám jídlo, ošacení, peníze, manželky a dcery…?
To vážně nějakého antiaktivistu ještě nenapadlo?

Maroš
Host
Maroš

Vítame Vás! Vaše deti nie! Niektoré české hotely odmietajú ubytovávať rodičov s deťmi – základný argument je protihlukové opatrenie! Protihlukový argument však zrejme neplatí pre prípad hlučných cudzincov! Inak – správny postup by bol upozorniť hosťa, aby sa hlučne nesprával – ale – už to pôsobí ako obmedzenie – napríklad hosť môže očakávať aj nejakú formu zábavy – v nočnom bare napr., takže narýchlo zbuchnuté hotely s papierovými stenami a s režimom penziónu – neviem prečo takéto niečo dostáva licenciu hotela! Napr. rodič by mohol potrebovať ubytovať deti počas dlhej cesty, alebo kvôli nejakej nehode – požiar v dome, takže… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

„Keďže Grécko sa zjavne nachádza v oblasti západného Nílu“… farmaceutické spoločnosti si medlia ruky – vektory chorôb /hmyz/ a zdroje nákaz – imigranti z Afriky – všetko pohromade, „takže bodaj by už vypukla poriadna nákaza“!
https://ac24.cz/-/prvni-pripad-smrticiho-viru-uz-v-cesku?redirect=%2F

Maroš
Host
Maroš

Takže toto už zjavne neplatí! „V Česku se západonilskou horečkou zatím nikdo nenakazil, brněnští vědci však v červnu objevili na jižní Moravě druh komárů, který virus přenášel.“ https://tadesco.cz/na-zapadonilskou-horecku-zemrel-v-chorvna-zapadonilskou-horecku-zemrel-v-chorvatsku-prvni-clovekatsku-prvni-clovek/ Problém spočíva ešte inde – a to v mechanistickom – „štatistickom“ uvažovaní lekárov, ktorí pri stanovovaní diagnóz meningitídy a encefalitídy „počítajú“ s tak mizivou pravdepodobnosťou „že je to práve ten váš – vášho dieťaťa, či príbozného prípad“, že vás „štatisticky“ prakticky odsúdia na smrť! Konkrétny prípad – ešte v 90-tych rokoch môj spolužiak dostal encefalitídu – oženil sa na východ Slovenska – a hrobárovi z lopaty ho zobrala jeho sestra – tiež… Číst vice »