Tajemný druh žraloka byl chycen u Portugalska

  

Skupina vědců, kteří se účastní mise EU pro výzkum a ochranu, zachytila ​​v srpnu hrozivě vypadajícího žraloka u pobřeží Algarve – ale identifikovali ho až teď. Vědci z portugalského Institutu pro moře a atmosféru (IPMA) nazvali úlovek „živou fosilií“ poté, co použili techniky k identifikaci zvířete, které naznačují, že tento druh je starý téměř 80 milionů let. Samčí žralok (Chlamydoselachus anguineus) měřil 1,5 metru a byl uloven v hloubce 700 metrů.

Žralok se může pochlubit asi 300 zuby, uspořádaných ve 25 řadách vypadajících dost strašlivě“, které mu umožňují zachytit chobotnice, ryby a jiné žraloky při  náhlých výpadech,“ sdělila Margarida Castro z University v Algarve. Jeho nejčastější výskyt je v hlubokých vodách Atlantiku a mimo pobřeží Austrálie, Nového Zélandu a Japonska.

Chycený žralok má hřbetní, pánevní a zadní ploutve, které mu umožňují prudkými pohyby chytit svou kořist podobnou technikou, kterou používají pozemní hadi, uvádí The IB Times.

Výzkumníci IPMA se účastnili projektu EU MINOUW, jehož cílem je stimulovat přijetí technologií a postupů eliminujících nežádoucí důsledky evropského mořského rybolovu, jako např. úlovky a poškozování vzácných mořských druhů.“

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Mimo téma, ale o zvířátkách – 12letou dívku zachránili před znásilněním tři LVI! V Etiopii s vysokou mírou sexuálních zločinů a vynucených manželství žijí mnohé dívky v neustálém strachu ze znásilnění. Tentokrát se na teprve dvanáctiletou dívku vypravilo sedm mužů! Dívka pochopitelně křičela a to vzbudilo pozornost lvů. Ti se pohybovali nedaleko, a když si všimli, co se děje, začali se o incident zajímat. Přiblížili se k sedmi mužům, kteří znásilňovali křičící dívku a zaútočili na ně. Odehnali je a dívku vzali pod svou ochranu. Tam vydržela celý den, dokud ji nenašli policisté. Potom se šelmy stáhly do lesa. Podle… Číst vice »